Česká golfová federace

Aktuality

Tereza Melecká získala v USA pátý univerzitní titul

Tereza Melecká získala v USA pátý univerzitní titul

Klára Kuchařová, Středa 13. října 2021

Česká amatérka Tereza Melecká o víkendu již popáté zvítězila během své univerzitní kariéry v USA. Na turnaji Ron Moore Invitational v Coloradu si navíc uhrála osobní rekord (-9) v tříkolovém turnaji. Její tým East Tennessee State University skončil na druhém místě.

Třetí nejlepší česká amatérka podle světového žebříčku Tereza Melecká si v Coloradu došla pro pátý titul během své univerzitní kariéry v USA. Na turnaji Ron Moore Invitational zahrála výsledek -9 (69+70+68), který jí zajistil vítězství s náskokem pěti ran.

"Dala jsem si cíl vyhrát každý rok alespoň jeden turnaj," připomněla své cíle před nástupem na vysokou školu v USA 102. hráčka světového amatérského žebříčku WAGR. "Tato výhra pro mě znamená hodně, dodala mi sebevědomí a dobrý pocit ze hry. Podle mě každý titul je velmi cenný, protože plánuji přechod k profesionálům a tudíž každé vítězství mě mentálně posiluje a žene dál."

Od triumfu neměla Melecká daleko ani předchozí týden na turnaji Golfweek Red Sky Classic rovněž v Coloradu. Tam jí od vítězství zabránilo až double bogey na poslední jamce. 

"Prvenství na Ron Moore Invitational mě potěšilo o to více, protože mě o vítězství v minulém turnaji připravila jediná rána. Hřiště bylo ve velmi dobrém stavu, greeny byly rychlé a tvarované, takže si člověk musel dávat pozor a přihrávat do pozic, jinak měl automatiky trojputt. A teď už nás čeká pouze jeden turnaj na začátku listopadu," připomněla zbývající letošní program.

Meleckou totiž po posledním podzimním turnaji čeká už pouze zbývající semestr na škole East Tennessee State University.

Výsledky

FOTO Archív hráčky

Datum: Středa 13. října 2021
Všechny články autora

Související články

Čechům se na podzim v zámořských univerzitních ...
Čechům se na podzim v zámořských univerzitních ...

19.11.2021 | Více než dvě desítky českých hráčů a hráček aktuálně studuje a hraje golf v USA. Největší hvězdou ukončeného semestru byla v zámoří Tereza Melecká, ale česká vlajka vlála vysoko v leaderboardech i díky Sáře Kouskové, Jiřímu Zuskovi či Dagmar Urbánkové.

Tereza Melecká uzavřela amatérskou kariéru šestým ...
Tereza Melecká uzavřela amatérskou kariéru šestým ...

04.11.2021 | Amatérka Tereza Melecká již pošesté zvítězila v USA, tentokrát na turnaji Grandover Fall Classic v Severní Karolíně. V jejím posledním univerzitním turnaji a posledním coby amatérka si česká hráčka udělala radost i týmovým vítězstvím se svými spoluhráčkami z East Tennessee State University.

Tereza Melecká přidala čtvrtý americký titul
Tereza Melecká přidala čtvrtý americký titul

31.03.2021 | Tereza Melecká zaznamenala čtvrtý titul během amerického univerzitního působení. Nemusí to však být její poslední amatérský triumf. Po květnovém návratu do vlasti se chystá na evropské turnaje a poté zpět na univerzitní soutěže družstev. Koncem roku by už ale ráda načala profesionální kariéru.

Tereza Melecká potřetí vítězkou v USA
Tereza Melecká potřetí vítězkou v USA

11.03.2020 | Nejlepší česká amatérka podle WAGRu Tereza Melecká v úterý vyhrála svůj třetí turnaj v zámoří. V Severní Karolíně zapisovala tři kola v paru a dělené první místo pro ni znamená čtvrté pódiové umístění na americké půdě. Skvělý výsledek zaznamenala také Kateřina Dolečková, která se umístila v TOP 10.

Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...
Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...

20.04.2022 | Bohatý program čeká na české golfisty v závěru týdne. Tři profesionálky startují v Austrálii, Ondřej Lieser bude hrát v rámci DP World Tour ve Španělsku a nejmladší české reprezentační výběry se představí na European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku.

Napoleaová s Váňovou jdou dál, Vodičková vede ...
Napoleaová s Váňovou jdou dál, Vodičková vede ...

31.03.2022 | Dvě české hráčky si zahrají finálová kola turnaje LET v Jihoafrické republice – cutem prošly Kristýna Napoleaová i Šideri Váňová. Výborně se daří při prvním letošním startu ve Španělsku amatérce Denise Vodičkové, která je ve spoluvedení turnaje Copa Sotogrande.

V Africe vykročila nejlépe Šideri Váňová
V Africe vykročila nejlépe Šideri Váňová

30.03.2022 | Nejlepší úvodní kolo z českých golfistek na turnaji LET v Jihoafrické republice zaznamenala Šideri Váňová (+1) a je na děleném 22. místě, nad hranicí cutu je také Kristýna Napoleaová (+3). Méně se dařilo Tereze Melecké (+5).

Kousková vykročí vstříc snu v Augustě, tři Češky ...
Kousková vykročí vstříc snu v Augustě, tři Češky ...

29.03.2022 | Tři roky snila Sára Kousková o startu na Augusta National Women’s Amateur a ve středu se jí sen vyplní. Kompletní čtyřdenní boje by rády absolvovaly Kristýna Napoleaová, Tereza Melecká a Šideri Váňová startující na turnaji Ladies European Tour v Africe.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde