Česká golfová federace

Aktuality

Tereza Melecká získala v USA pátý univerzitní titul

Tereza Melecká získala v USA pátý univerzitní titul

Klára Kuchařová, Středa 13. října 2021

Česká amatérka Tereza Melecká o víkendu již popáté zvítězila během své univerzitní kariéry v USA. Na turnaji Ron Moore Invitational v Coloradu si navíc uhrála osobní rekord (-9) v tříkolovém turnaji. Její tým East Tennessee State University skončil na druhém místě.

Třetí nejlepší česká amatérka podle světového žebříčku Tereza Melecká si v Coloradu došla pro pátý titul během své univerzitní kariéry v USA. Na turnaji Ron Moore Invitational zahrála výsledek -9 (69+70+68), který jí zajistil vítězství s náskokem pěti ran.

"Dala jsem si cíl vyhrát každý rok alespoň jeden turnaj," připomněla své cíle před nástupem na vysokou školu v USA 102. hráčka světového amatérského žebříčku WAGR. "Tato výhra pro mě znamená hodně, dodala mi sebevědomí a dobrý pocit ze hry. Podle mě každý titul je velmi cenný, protože plánuji přechod k profesionálům a tudíž každé vítězství mě mentálně posiluje a žene dál."

Od triumfu neměla Melecká daleko ani předchozí týden na turnaji Golfweek Red Sky Classic rovněž v Coloradu. Tam jí od vítězství zabránilo až double bogey na poslední jamce. 

"Prvenství na Ron Moore Invitational mě potěšilo o to více, protože mě o vítězství v minulém turnaji připravila jediná rána. Hřiště bylo ve velmi dobrém stavu, greeny byly rychlé a tvarované, takže si člověk musel dávat pozor a přihrávat do pozic, jinak měl automatiky trojputt. A teď už nás čeká pouze jeden turnaj na začátku listopadu," připomněla zbývající letošní program.

Meleckou totiž po posledním podzimním turnaji čeká už pouze zbývající semestr na škole East Tennessee State University.

Výsledky

FOTO Archív hráčky

Datum: Středa 13. října 2021
Všechny články autora

Související články

Tereza Melecká přidala čtvrtý americký titul
Tereza Melecká přidala čtvrtý americký titul

31.03.2021 | Tereza Melecká zaznamenala čtvrtý titul během amerického univerzitního působení. Nemusí to však být její poslední amatérský triumf. Po květnovém návratu do vlasti se chystá na evropské turnaje a poté zpět na univerzitní soutěže družstev. Koncem roku by už ale ráda načala profesionální kariéru.

Tereza Melecká potřetí vítězkou v USA
Tereza Melecká potřetí vítězkou v USA

11.03.2020 | Nejlepší česká amatérka podle WAGRu Tereza Melecká v úterý vyhrála svůj třetí turnaj v zámoří. V Severní Karolíně zapisovala tři kola v paru a dělené první místo pro ni znamená čtvrté pódiové umístění na americké půdě. Skvělý výsledek zaznamenala také Kateřina Dolečková, která se umístila v TOP 10.

Tereze Melecké se vydařilo třetí kolo Q-School, ...
Tereze Melecké se vydařilo třetí kolo Q-School, ...

22.08.2021 | Amatérka Tereza Melecká vstoupila tento týden do LPGA Q-School, první fáze kvalifikačního turnaje na nejvyšší ženský okruh. První dva dny se Češce nevydařily a i přes skvělé třetí kolo neprošla cutem, a proto ani do další fáze kvalifikační školy.

Tereze Melecké se nevydařilo ani druhé kolo na ...
Tereze Melecké se nevydařilo ani druhé kolo na ...

21.08.2021 | Ani druhé kolo v kvalifikační škole LPGA Q-School nevyšlo české amatérce Tereze Melecké dle představ. Opět jí v polovině hry nevyšla série tří jamek a druhý den zapisovala 76 úderů. Před třetím kolem dělí 247. místo (+9), cut pro nejlepších 125 hráček a všechny ties je aktuálně nastaven na +2.

Terezu Meleckou stála jedna jamka lepší vstup ...
Terezu Meleckou stála jedna jamka lepší vstup ...

20.08.2021 | Amatérka Tereza Melecká má za sebou první kolo kvalifikačního turnaje na LPGA Tour. Zaváhání v půlce hry ji stálo lepší výsledek prvního kola, ve kterém zahrála 77 ran (+5). Ve veliké konkurenci z celého světa jí po úvodním dni patří dělená 240. příčka.

Tereza Melecká startuje v kvalifikační škole na ...
Tereza Melecká startuje v kvalifikační škole na ...

19.08.2021 | Amatérka Tereza Melecká dnes nastoupí do první části kvalifikační školy pro americkou LPGA Tour. Stage I se hraje od 19. do 22. srpna v Kalifornii a do Stage II postoupí minimálně 60 nejlepších hráček a všechny ties. ...

Jana Melichová vstoupí do finále ME žen z deváté ...
Jana Melichová vstoupí do finále ME žen z deváté ...

23.07.2021 | Jana Melichová se i po třetím kole ME žen v Itálii drží v nejlepší desítce. Cutem prošly také Sára Kousková a Patricie Macková. Na LETAS ve Španělsku si finálové kolo zahrají Kristýna Napoleaová, Šideri Váňová i Kateřina Vlašínová. ...

Jana Melichová se po 2. kole na ME žen drží v TOP 10
Jana Melichová se po 2. kole na ME žen drží v TOP 10

22.07.2021 | Po skvělém úvodu na evropském šampionátu žen si Jana Melichová dnes lehce pohoršila, ale stále jí patří místo v první desítce. Většina dalších českých hráček se ve druhém kole zlepšila, nejlépe hrála Tereza Melecká (-1). Ne LETAS ve Španělsku se v prvním kole nejvíce dařilo Kristýně Napoleaové.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP