Česká golfová federace

Aktuality

Tereza Melecká uzavřela amatérskou kariéru šestým titulem v USA

Tereza Melecká uzavřela amatérskou kariéru šestým titulem v USA

Klára Kuchařová, Čtvrtek 4. listopadu 2021

Amatérka Tereza Melecká již pošesté zvítězila v USA, tentokrát na turnaji Grandover Fall Classic v Severní Karolíně. V jejím posledním univerzitním turnaji a posledním coby amatérka si česká hráčka udělala radost i týmovým vítězstvím se svými spoluhráčkami z East Tennessee State University.

Amatérka Tereza Melecká má za sebou další senzační turnaj. Po nedávném vítězství v Coloradu si došla pro druhou výhru v řadě, tentokrát na turnaji Grandover Fall Classic hraném v Severní Karolíně. 

V prvním kole hrála aktuálně třetí nejlepší Češka ve světovém žebříčku WAGR 74 ran (+2) a dělila páté místo. Ve druhém kole hrála v paru a posunula se na třetí příčku, jednu, respektive dvě rány za své spoluhráčky z East Tennessee State University, které po dvou kolech byly na prvních dvou příčkách.

Ve třetím kole zahrála Melecká nejlepší kolo dne za 68 ran a s celkovým skóre -2 nakonec předčila svou týmovou kolegyni o pět úderů. Pro českou reprezentantku to bylo druhé vítězství v řadě a celkem šesté v její univerzitní kariéře v USA.

O to větší radost z vítězství měla, protože to byl její poslední univerzitní turnaj v kariéře a především poslední amatérský turnaj vůbec.

Na svých sociálních sítích uvedla: "Nemohu být šťastnější s vítězstvím ve svém posledním univerzitním a amatérském turnaji. Vítězství chutná o to lépe, když jsem zahrála 68 (-4) v posledním kole. Teď je čas začít další etapu coby profesionálka. Nemohu se dočkat kam mě tato cesta povede."

Vítězství si Melecká vychutnala také v týmové kategorii. Mezi dvanácti týmy předvedla univerzita z East Tennessee State v čele s českou hráčkou solidní nadvládu a zvítězila o 30 ran.

Výsledky turnaje

FOTO Archív hráčky

Datum: Čtvrtek 4. listopadu 2021
Všechny články autora

Související články

Čechům se na podzim v zámořských univerzitních ...
Čechům se na podzim v zámořských univerzitních ...

19.11.2021 | Více než dvě desítky českých hráčů a hráček aktuálně studuje a hraje golf v USA. Největší hvězdou ukončeného semestru byla v zámoří Tereza Melecká, ale česká vlajka vlála vysoko v leaderboardech i díky Sáře Kouskové, Jiřímu Zuskovi či Dagmar Urbánkové.

Tereza Melecká získala v USA pátý univerzitní titul
Tereza Melecká získala v USA pátý univerzitní titul

13.10.2021 | Česká amatérka Tereza Melecká o víkendu již popáté zvítězila během své univerzitní kariéry v USA. Na turnaji Ron Moore Invitational v Coloradu si navíc uhrála osobní rekord (-9) v tříkolovém turnaji. Její tým East Tennessee State University skončil na druhém místě.

Tereza Melecká přidala čtvrtý americký titul
Tereza Melecká přidala čtvrtý americký titul

31.03.2021 | Tereza Melecká zaznamenala čtvrtý titul během amerického univerzitního působení. Nemusí to však být její poslední amatérský triumf. Po květnovém návratu do vlasti se chystá na evropské turnaje a poté zpět na univerzitní soutěže družstev. Koncem roku by už ale ráda načala profesionální kariéru.

Tereza Melecká potřetí vítězkou v USA
Tereza Melecká potřetí vítězkou v USA

11.03.2020 | Nejlepší česká amatérka podle WAGRu Tereza Melecká v úterý vyhrála svůj třetí turnaj v zámoří. V Severní Karolíně zapisovala tři kola v paru a dělené první místo pro ni znamená čtvrté pódiové umístění na americké půdě. Skvělý výsledek zaznamenala také Kateřina Dolečková, která se umístila v TOP 10.

Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...
Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...

20.04.2022 | Bohatý program čeká na české golfisty v závěru týdne. Tři profesionálky startují v Austrálii, Ondřej Lieser bude hrát v rámci DP World Tour ve Španělsku a nejmladší české reprezentační výběry se představí na European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku.

Napoleaová s Váňovou jdou dál, Vodičková vede ...
Napoleaová s Váňovou jdou dál, Vodičková vede ...

31.03.2022 | Dvě české hráčky si zahrají finálová kola turnaje LET v Jihoafrické republice – cutem prošly Kristýna Napoleaová i Šideri Váňová. Výborně se daří při prvním letošním startu ve Španělsku amatérce Denise Vodičkové, která je ve spoluvedení turnaje Copa Sotogrande.

V Africe vykročila nejlépe Šideri Váňová
V Africe vykročila nejlépe Šideri Váňová

30.03.2022 | Nejlepší úvodní kolo z českých golfistek na turnaji LET v Jihoafrické republice zaznamenala Šideri Váňová (+1) a je na děleném 22. místě, nad hranicí cutu je také Kristýna Napoleaová (+3). Méně se dařilo Tereze Melecké (+5).

Kousková vykročí vstříc snu v Augustě, tři Češky ...
Kousková vykročí vstříc snu v Augustě, tři Češky ...

29.03.2022 | Tři roky snila Sára Kousková o startu na Augusta National Women’s Amateur a ve středu se jí sen vyplní. Kompletní čtyřdenní boje by rády absolvovaly Kristýna Napoleaová, Tereza Melecká a Šideri Váňová startující na turnaji Ladies European Tour v Africe.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde