Česká golfová federace

Aktuality

Tereza Melecká potřetí vítězkou v USA

Tereza Melecká potřetí vítězkou v USA

Klára Kuchařová, Středa 11. března 2020

Nejlepší česká amatérka podle WAGRu Tereza Melecká v úterý vyhrála svůj třetí turnaj v zámoří. V Severní Karolíně zapisovala tři kola v paru a dělené první místo pro ni znamená čtvrté pódiové umístění na americké půdě. Skvělý výsledek zaznamenala také Kateřina Dolečková, která se umístila v TOP 10.

Další úspěšný turnaj má za sebou amatérka Tereza Melecká, která si na univerzitním turnaji River Landing Classic v Severní Karolíně došla pro třetí titul jako reprezentantka univerzity East Tennessee State. Na hřišti River Landing Country Club zapsala výsledek v paru (72+72+72) a na sociálních sítích hodnotila úspěch se slovy "nudný golf je dobrý". Tři konzistentní kola jí totiž stačily na dělené první místo. 

"Hrálo se mi dobře a na to, že jim tam hodně prší, bylo hřiště v dobrém stavu," hodnotí Melecká. "Oproti minulému roku turnaj hodnotím obzvlášť pozitivně, jelikož nám tu loni poslední den sněžilo a hra byla zkrácená na jeden den." 

Letos Melecká dělila první místo s Phu Knine z University of North Carolina Wilmington. "Rozehrávky o první místo se zde většinou nehrajou, protože některé týmy musí okamžitě po hře na letiště a není času nazbyt," vysvětluje Melecká. "Ale jsou to především týmové soutěže, takže i to je možný důvod, proč se rozehrávky tolik neřeší."

Pro Meleckou je to již třetí titul a čtvrtá medaile během tříletého působení v USA. Jako přední hráčka ženského golfového týmu East Tennessee State Unviersity dovedla svůj tým ETSU Bucs k třetímu místu, nejlepšímu týmovému výsledku sezóny.

"Dnes večer a ve čtvrtek ráno mám ve škole dva testy, potom jedeme ve čtvrtek odpoledne na další turnaj," přibližuje Melecká náročný program spojený s univerzitním golfem. Od soboty startuje na turnaji Valspar Augusta Invitational, který se hraje v blízkosti dějiště slavného The Masters. 

Na turnaji River Landing Classic hrála také další Češka Kateřina Dolečková (Boston University), která se umístila v TOP 10. V druhém kole se jí podařilo zahrát tři rány pod par a s celkovým výsledkem +4 (74, 69, 77) obsadila dělené sedmé místo. Svůj tým Terriers dovedla k pátému místu.

"Také mně se hřiště líbilo a hrálo se mi dobře," souhlasí Dolečková. "Kvůli větru byly některé jamky náročné a bylo důležité správně umisťovat rány z týčka. Celkově hodnotím turnaj dobře, byla zábava tam hrát." 

Datum: Středa 11. března 2020
Všechny články autora

Související články

Čechům se na podzim v zámořských univerzitních ...
Čechům se na podzim v zámořských univerzitních ...

19.11.2021 | Více než dvě desítky českých hráčů a hráček aktuálně studuje a hraje golf v USA. Největší hvězdou ukončeného semestru byla v zámoří Tereza Melecká, ale česká vlajka vlála vysoko v leaderboardech i díky Sáře Kouskové, Jiřímu Zuskovi či Dagmar Urbánkové.

Tereza Melecká uzavřela amatérskou kariéru šestým ...
Tereza Melecká uzavřela amatérskou kariéru šestým ...

04.11.2021 | Amatérka Tereza Melecká již pošesté zvítězila v USA, tentokrát na turnaji Grandover Fall Classic v Severní Karolíně. V jejím posledním univerzitním turnaji a posledním coby amatérka si česká hráčka udělala radost i týmovým vítězstvím se svými spoluhráčkami z East Tennessee State University.

Tereza Melecká získala v USA pátý univerzitní titul
Tereza Melecká získala v USA pátý univerzitní titul

13.10.2021 | Česká amatérka Tereza Melecká o víkendu již popáté zvítězila během své univerzitní kariéry v USA. Na turnaji Ron Moore Invitational v Coloradu si navíc uhrála osobní rekord (-9) v tříkolovém turnaji. Její tým East Tennessee State University skončil na druhém místě.

Tereza Melecká přidala čtvrtý americký titul
Tereza Melecká přidala čtvrtý americký titul

31.03.2021 | Tereza Melecká zaznamenala čtvrtý titul během amerického univerzitního působení. Nemusí to však být její poslední amatérský triumf. Po květnovém návratu do vlasti se chystá na evropské turnaje a poté zpět na univerzitní soutěže družstev. Koncem roku by už ale ráda načala profesionální kariéru.

Tereze Melecké se vydařilo třetí kolo Q-School, ...
Tereze Melecké se vydařilo třetí kolo Q-School, ...

22.08.2021 | Amatérka Tereza Melecká vstoupila tento týden do LPGA Q-School, první fáze kvalifikačního turnaje na nejvyšší ženský okruh. První dva dny se Češce nevydařily a i přes skvělé třetí kolo neprošla cutem, a proto ani do další fáze kvalifikační školy.

Tereze Melecké se nevydařilo ani druhé kolo na ...
Tereze Melecké se nevydařilo ani druhé kolo na ...

21.08.2021 | Ani druhé kolo v kvalifikační škole LPGA Q-School nevyšlo české amatérce Tereze Melecké dle představ. Opět jí v polovině hry nevyšla série tří jamek a druhý den zapisovala 76 úderů. Před třetím kolem dělí 247. místo (+9), cut pro nejlepších 125 hráček a všechny ties je aktuálně nastaven na +2.

Terezu Meleckou stála jedna jamka lepší vstup ...
Terezu Meleckou stála jedna jamka lepší vstup ...

20.08.2021 | Amatérka Tereza Melecká má za sebou první kolo kvalifikačního turnaje na LPGA Tour. Zaváhání v půlce hry ji stálo lepší výsledek prvního kola, ve kterém zahrála 77 ran (+5). Ve veliké konkurenci z celého světa jí po úvodním dni patří dělená 240. příčka.

Tereza Melecká startuje v kvalifikační škole na ...
Tereza Melecká startuje v kvalifikační škole na ...

19.08.2021 | Amatérka Tereza Melecká dnes nastoupí do první části kvalifikační školy pro americkou LPGA Tour. Stage I se hraje od 19. do 22. srpna v Kalifornii a do Stage II postoupí minimálně 60 nejlepších hráček a všechny ties. ...

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP