Česká golfová federace

Aktuality

Tereza Melecká přidala čtvrtý americký titul

Tereza Melecká přidala čtvrtý americký titul

Petr Halaburda, Středa 31. března 2021

Tereza Melecká zaznamenala čtvrtý titul během amerického univerzitního působení. Nemusí to však být její poslední amatérský triumf. Po květnovém návratu do vlasti se chystá na evropské turnaje a poté zpět na univerzitní soutěže družstev. Koncem roku by už ale ráda načala profesionální kariéru.

Čeští amatérští reprezentanti jsou v univerzitních divizích v USA často hodně vidět, ale Tereza Melecká se může pochlubit neobyčejnou bilancí: čtyři turnaje vyhrála, jednou brala druhé místo a naposledy k tomu přidala i titul v týmové soutěži. Cenným bonusem navíc bylo, že se turnaj hrál ve městě Chattanooga, jen tři hodiny vzdáleném od domovské univerzity East Tennessee St.

„Hřiště jsem přesto hrála vůbec poprvé, byla to pro mě nová výzva. Jsem ráda, že to vyšlo. Na poličce v pokoji mi tak přibyla další trofej. Titul je pro mě moc důležitý, protože jsem si předsevzala, že každý rok svého univerzitního pobytu aspoň jednou vyhraju. A to jsem také splnila,“ popsala dnes hráčka Czech Golf Teamu pro náš web pocity po cenném vítězství, které ji navíc určitě posune ve světovém amatérském žebříčku, kde je aktuálně na 137. příčce.

To že by mohl přijít další velký úspěch naznačovaly už předchozí starty. „Na předchozích třech turnajích jsem měla formu, v jednom z nich jsem dokonce zapisovala výsledek -8,“ připomněla třiadvacetiletá golfistka. 

Teď už ale pomalu začíná plánovat po skončení semestru v polovině května návrat do vlasti. Během letní evropské sezóny chce co nejvíce hrát, plánuje start na amatérských vrcholech – evropských šampionátech jednotlivců i družstev.

„Ráda bych odehrála také nějaké turnaje LET Access Series a domácí akce. Ale vše bude záležet na tom, jak se bude vyvíjet situace kolem koronaviru,“ připouští Tereza, že přesný plán ještě ani není možné sestavit.

V srpnu se sice znovu vrátí za oceán, ovšem kvůli studiu už to nebude. Současným semestrem školní povinnosti uzavře, byť barvy své univerzity ještě nějaký čas bude hájit. „Využiju možnost odehrát ještě jeden semestr v našem týmu. A pak plánuji nastoupit do Q-School, přestup k profesionálům a boj o kartu na LPGA Tour,“ poodhalila smělé plány Tereza Melecká.

Výsledky turnaje Chattanooga Classic

 

Datum: Středa 31. března 2021
Všechny články autora

Související články

Tereza Melecká potřetí vítězkou v USA
Tereza Melecká potřetí vítězkou v USA

11.03.2020 | Nejlepší česká amatérka podle WAGRu Tereza Melecká v úterý vyhrála svůj třetí turnaj v zámoří. V Severní Karolíně zapisovala tři kola v paru a dělené první místo pro ni znamená čtvrté pódiové umístění na americké půdě. Skvělý výsledek zaznamenala také Kateřina Dolečková, která se umístila v TOP 10.

Vítek Novák je z Čechů nejvýše ve světovém žebříčku ...
Vítek Novák je z Čechů nejvýše ve světovém žebříčku ...

10.02.2021 | Sezóna se pomalu rozjíždí především pro univerzitní hráče v zámoří a s tím také dochází k některým posunům na světových žebříčcích. Zatímco mezi profesionály a amatérkami nedošlo ke změnám na postech českých jedniček, nejvýše z českých amatérů je aktuálně Vítek Novák.

Ohlasy reprezentačních kolegů na Lieserův počin: ...
Ohlasy reprezentačních kolegů na Lieserův počin: ...

23.11.2020 | Velký ohlas vyvolal úspěch Ondřeje Liesera v celé golfové komunitě, ale velkou pozornost mu věnuje především skupina výkonnostních hráčů, kteří stejně jako jejich kolega usilují o cestu mezi golfovou elitu. Řada z nich připomněla, že to je pro ně také další motivace, aby se jim podařil stejný krok.

Jiří Zuska vyhrál turnaj University of Louisville ...
Jiří Zuska vyhrál turnaj University of Louisville ...

19.10.2020 | Skvělá zpráva přišla z amerického Kentucky, kde na turnaji na svém domácím hřišti v Lousville zvítězil český amatér Jiří Zuska. Nejlépe zvládl náročné třetí kolo a se skóre -15 vyhrál o sedm ran.

Jana Melichová triumfovala na prestižním SLR Academy ...
Jana Melichová triumfovala na prestižním SLR Academy ...

30.07.2020 | Jeden z nejprestižnějších dorosteneckých turnajů German Girls & Boys byl letos kvůli koronaviru zrušen, přesto se však hřiště St. Leon-Rot rozhodlo pořádat SLR Academy Invitational pro nejlepší hráče do 25 let. V tom zvítězila Jana Melichová (-15), třetí mezi muži skončil Petr Hrubý (-9)...

Kristýna Frýdlová se přizpůsobuje životu v rozdílnýc ...
Kristýna Frýdlová se přizpůsobuje životu v rozdílnýc ...

10.04.2020 | Přední česká reprezentantka Kristýna Frýdlová se stihla vrátit z univerzity v Miami před zhoršením situace ohledně COVID-19. V posledních týdnech se přizpůsobuje náhlým změnám. Mezi ty patří také časový posun, který jí ztěžuje online výuku a zkoušky.

Jiří Zuska netuší, zda se stačí vrátit před uzavření ...
Jiří Zuska netuší, zda se stačí vrátit před uzavření ...

03.04.2020 | Loňský nejlepší český amatér Jiří Zuska, druhým rokem studující v Lousiville, by se rád vrátil po předčasně ukončené univerzitní sezóně do Česka. Cestu mu však může zkomplikovat případné zrušení odletů z Chicaga, jediného letiště stále provozujícího lety do Evropy.

Golfová univerzitní sezóna končí, někteří studenti ...
Golfová univerzitní sezóna končí, někteří studenti ...

15.03.2020 | Národní Vysokoškolská Atletická Asociace NCAA oficiálně zrušila veškeré zimní i jarní šampionáty kvůli šíření coronaviru COVID-19. Ruší se turnaje napříč divizemi, konferencemi i dalšími asociacemi. Univerzity zavírají či přechází na online výuku, což se týká i českých studentů.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP