Česká golfová federace

Aktuality

Finálové turnaje šampionátů mládežnických družstev byly rozehrány

Finálové turnaje šampionátů mládežnických družstev byly rozehrány

Klára Kuchařová, Pátek 1. října 2021

Tři šampionáty družstev se dnes rozehrály prvním kolem soutěží na jamky. Finále Mistrovství ČR družstev dívek a chlapců do 18 let a smíšených družstev žáků do 14 let se letos hrají na třech různých hřištích a každé z nich přivítalo po osmi týmech. Většina favoritů si zahraje o postup do finále.

MČR družstev dívek do 18 let, Golf Club Praha - Motol

Pražský Motol přivítal osm nejlepších českých týmů dívek do 18 let. V prvním čtvrtfinálovém kole se v každém utkání hrály dva foursomy a tři singly, ze kterých vzešli čtyři semifinalisté. 

Těsný a vítězný souboj čekal Regionální Golfovou Akademii Golf Clubem Hradec Králové, který přehrála poměrem 3:2. Dva silné týmy se setkaly v duelu mezi Golf Club Olomouc Golf Club Hodkovičky, ve kterém vyhrála Olomouc 3,5:1,5. 

I přes chybějící hráčky, které reprezentují Beskydský Golfový Klub coby extraligové mistryně na evropském šampionátu klubových družstev, se ukázala síla obhajujícího týmu, který porazil Golf Club Karlovy Vary 4:1. Čtvrtými semifinalistkami jsou dívky z Golf Clubu Brno, které porazily tým z Prague City Golf Clubu 4:1.

V boji o finále se proti sobě postaví Regionální Golfová Akademie Golf Club Olomouc, ve druhém utkání budou o postup bojovat Beskydský Golfový Klub proti Golf Clubu Brno. Poražené týmy budou hrát o konečné páté až osmé místo.

Výsledky čtvrtfinále

Pavouk šampionátu

MČR družstev chlapců do 18 let, Golf Kotlina - Terezín

Vítězné čtvrtfinálové týmy chlapců potvrdily své role favoritů: Albatross Golf Club Praha porazil Golf Club Hradec Králové poměrem 3,5:1,5. Vítězství nad Golf Clubem Kunětická Hora si zajistil Golf Club Hodkovičky až na 2. jamce rozehrávky, výsledek byl 2,5:2,5.

Beskydský Golfový Klub si spravil chuť po loňském pátém místě a po výhře 4,5:0,5 nad Golf Clubem Mstětice si zajistil místo v semifinále. V posledním utkání byl vítězný Golf Club Brno proti Golf Clubu Black Bridge (3,5:1,5).

V semifinále proti sobě nastoupí Albatross Golf Club Praha Golf Club Hodkovičky, druhé utkání o finále v sobotu hrají Beskydský Golfový Klub Golf Club Brno. Poražené týmy budou hrát o konečné páté až osmé místo.

Výsledky čtvrtfinále

Pavouk šampionátu

MČR smíšených družstev žáků do 14 let - Memoriál Hanuše Goldscheidera, Golf Club Svratka

Také v semifinále šampionátu smíšených družstev do 14 let bude mít Albatross Golf Club Praha zastoupení po výhře žáků nad Valašským Golfovým Klubem (4,5:0,5). Domácí Golf Club Svratka 1932 si poradil s Golf Clubem Mstětice poměrem 3,5:1,5.

Golf Club Austerlitz porazil papírově silnější obhájce titulu z Golf Clubu Hodkovičky jednoznačným výsledkem 4:1, Golf Club Brno vyhrál nad Golf Clubem Hostivař 4:1.

O místo ve finále si v sobotu zahraje Albatross Golf Club Praha proti Golf Clubu Svratka 1932 a v jihomoravském souboji nastoupí Golf Club Austerlitz proti Golf Clubu Brno. Poražené týmy budou hrát o konečné páté až osmé místo.

Výsledky čtvrtfinále

Pavouk šampionátu

Datum: Pátek 1. října 2021
Všechny články autora

Související články

Výuku golfu zařazuje do osnov další základní škola
Výuku golfu zařazuje do osnov další základní škola

05.11.2021 | Po trvalém návratu dětí do plné výuky se opět projekt Se školou na golf vrátil ke svým aktivitám a rozšiřuje počet zapojených škol, kde je golf součástí školních osnov. Začlenit golf do výuky jako rozšíření tělesné výchovy se rozhodli v ZŠ Benešov na Blanensku.

STK hodnotila letošní sezónu a připravila návrh ...
STK hodnotila letošní sezónu a připravila návrh ...

29.10.2021 | Technický úsek STK ČGF rozšířený o regionální zástupce hodnotil sezónu 2021 a navrhl možnou podobu sezóny 2022 pro podzimní regionální schůze STK klubů a následně pro Celorepublikovou schůzi regionálních delegátů STK.

Juniorská soutěž na Kunětické Hoře uzavřela sezónu
Juniorská soutěž na Kunětické Hoře uzavřela sezónu

29.10.2021 | Na Kunětické Hoře byl uzavřen poslední letošní tuzemský turnaj započítávaný do světového žebříčku. Na IMG Academy Junior World Golf Championship se hrálo také o účastnická místa pro světové finále.

Poslední turnaj do světového žebříčku od středy ...
Poslední turnaj do světového žebříčku od středy ...

24.10.2021 | Poslední letošní tuzemský turnaj započítávaný do světového žebříčku WAGR se bude hrát uprostřed následujícího týdne na Kunětické Hoře. Vítězové jednotlivých kategorií IMG Academy Junior World – Florida Challenge získají právo startovat na světovém finále soutěže.

Mistrovské mládežnické tituly rozdány, putují ...
Mistrovské mládežnické tituly rozdány, putují ...

03.10.2021 | Do tří různých klubů putují mistrovské tituly z národních šampionátů mládežnických družstev v kategoriích do 14 a 18 let, které dnes skončily v Terezíně, pražském Motole a na Svratce. Byly to vůbec poslední rozdané mistrovské poháry a medailové kolekce sezóny.

Mládežnické šampionáty družstev znají finalisty
Mládežnické šampionáty družstev znají finalisty

02.10.2021 | Šest finalistů tří domácích šampionátů mládežnických družstev už je známo po dnešním programu ve Svratce, v Terezíně i pražském Motole. Smíšená kategorie U14, chlapecká i dívčí kategorie do 18 let budou znát nové mistry v neděli v podvečer. ...

Závěr mládežnických týmových soutěží i české mistryn ...
Závěr mládežnických týmových soutěží i české mistryn ...

30.09.2021 | Druhá polovina týdne je pořádně bohatá na významné akce. Na třech tuzemských hřištích vyvrcholí týmové mládežnické soutěže, české šampiónky z Beskydského GK startují na turnaji pro národní mistrovské kluby, díky výsledku z minulého týdne čeká další turnaj Kláru Spilkovou na LPGA Tour.

Sezóna žáků, kadetů, midů a seniorů byla završena
Sezóna žáků, kadetů, midů a seniorů byla završena

26.09.2021 | Kategorie žáků, kadetů, seniorů a midů dnes zakončily sezónu. Dětské kategorie sehrály poslední turnaj Masters na Darovanském Dvoře, jejich starší kolegové se loučili se svojí sérií na Kácově. ...

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP