Česká golfová federace

Aktuality

Solidní vstup Čechů ve Švédsku, skvělá Melichová v Portugalsku

Solidní vstup Čechů ve Švédsku, skvělá Melichová v Portugalsku

Petr Halaburda, Čtvrtek 13. května 2021

Solidní vstup mají za sebou čeští golfisté Šimon Zach a Filip Mrůzek na turnaji Challenge Tour ve Švédsku. Úvodní kolo začalo později kvůli bouřce, ale nebylo dohráno. Výtečně si v polovině portugalského amatérského šampionátu vede Jana Melichová (-8), která je v čele o tři rány.

V Malmö dnešní program zpozdila bouřka, a tak se oba Češi dostali do hry až v podvečer, ale před setměním a předčasným ukončení prvního kola stačili odehrát patnáct jamek. Oba začali velmi dobře, dostali se svorně na průběžné skóre -2 na rozhraní šesté desítky leaderboardu. Pak sice Filip Mrůzek ztratil jednu ránu, ale Šimon Zach zůstal na dvou ranách pod par.

V Jižní Africe pokračovala Sunshine Ladies Tour, která je ale už současně vstupním turnajem Ladies European Tour. Češkám se ale na náročném hřišti, kde se pouze čtyři hráčky dostaly pod par hřiště, příliš nedařilo. Se svým skóre jsou Kristýna Napoleaová (+7), Kateřina Vlašínová (+9) i Šideri Váňová (+13) hluboko v druhé polovině leaderboardu.

Výtečně si naopak vede amatérka Jana Melichová (-8), která je v polovině Mezinárodního mistrovství Portugalska v čele s náskokem tří ran. Velmi dobře si vede i Agáta Vahalová (-1), která je šestnáctá, na 75. místě pak s výraznou ztrátou Anna Andrýsová (+11). Cut po třetím kole je pro 40 nejlepších.

LEADERBOARD Challenge Tour
LEADERBOARD Ladies European Tour

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Čtvrtek 13. května 2021
Všechny články autora

Související články

Čeká nás turnajový „supertýden“
Čeká nás turnajový „supertýden“

02.06.2022 | Čeští hráči a hráčky se chystají na významné profesionální i amatérské turnaje. A představí se jich tento týden opravdu hodně. DP World Tour, Ladies European Tour, Challenge Tour a LETAS na českém území, German Boys and Girls Open, to jsou štace, kde bude možné sledovat české vlajky a držet palce.

Mrůzek se Zachem na Challenge Tour, tři Češky ...
Mrůzek se Zachem na Challenge Tour, tři Češky ...

12.05.2021 | Dva hráči na Challenge Tour ve Švédsku, tři české golfistky na premiérovém turnaji Ladies European Tour a také pokračování Symetra Tour. Šest českých profesionálů se představí v nejbližších dnech na významných sériích, tři amatérky dnes rozehrály Mezinárodní mistrovství Portugalska.

TOP 20 pro Meleckou, ve Španělsku nejlepší Mrůzek, ...
TOP 20 pro Meleckou, ve Španělsku nejlepší Mrůzek, ...

23.05.2022 | Třetí cut v sezóně a doposud nejlepší umístění na LET zaznamenala Tereza Melecká. Dařilo se i Filipu Mrůzkovi, který na Challenge Tour obsadil solidní 37. místo. Nejlepšího výsledku sezóny dosáhla také Klára Spilková.

Zach prošel cutem, Melichová půjde do boje o titul ...
Zach prošel cutem, Melichová půjde do boje o titul ...

14.05.2021 | Šimon Zach prošel cutem na turnaji ze série Challenge Tour ve Švédsku, naopak druhý český golfista Filip Mrůzek zůstal za branami postupu. Janu Melichovou čeká v sobotu boj o titul mezinárodní portugalské šampiónky.

Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...
Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...

16.09.2021 | Báječný čtvrtek za sebou má český golf na evropských profesionálních sériích. Ondřej Lieser startuje na European Tour a dalším vydařeným prvním kolem (-4) začal na děleném 13. místě. Skvělý den prožily také Češky na LET Access Tour: Agáta Vahalová dělí druhé místo, cutem prošlo šest Češek.

Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...
Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...

15.09.2021 | Osm českých hráček dnes odstartovalo do turnaje LET Access Series ve Švýcarsku, ve čtvrtek začínají mužské turnaje za účasti Ondřeje Liesera (European Tour) a Filipa Mrůzka (Challenge Tour). Do hry se vracejí po pauze také Klára Spilková (LPGA) a Karolína Vlčková (Symetra Tour).

Úspěšný český čtvrtek: Lieser třetí, smělé vykročení ...
Úspěšný český čtvrtek: Lieser třetí, smělé vykročení ...

09.09.2021 | Úspěšný čtvrtek na profesionálních sériích zaznamenali čeští golfisté. Ondřej Lieser dělí po prvním kole turnaje Challenge Tour v Německu třetí místo, směrem k postupu vyrazil i Gordan Brixi. A dobře si vede také Šideri Váňová na Ladies European Tour.

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

24.07.2019 | V polovině sezóny a s několika mezinárodními šampionáty za námi jsme také mohli zaznamenat některé změny v postavení českých hráčů na světových žebříčcích. Ti nejlepší však zůstávají stejní: Klára Spilková, Ondřej Lieser, Sára Kousková a Jiří Zuska.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde