Česká golfová federace

Aktuality

Oslavy 90 let založení ČGF bude provázet speciální logo

Oslavy 90 let založení ČGF bude provázet speciální logo

Petr Halaburda, Pondělí 14. prosince 2020

Speciální výroční logo bude provázet oslavy 90 let od založení České golfové federace, které připadne na 14. prosince 2021. Na den přesně rok před důležitým datem pro český golf bylo dnes logo odhaleno, aby na významné výročí upozorňovalo.

Historie golfu na českém území je samozřejmě mnohem delší, než 90 let. Vždyť první golfové hřiště bylo postaveno už v roce 1904 v Karlových Varech, o rok později také v Mariánských Lázních, v roce 1926 byl založen první tuzemský golfový klub Golf Club Praha, který na svém hřišti v pražském Motole také uspořádal první soutěž.

V následujícím roce přibyl Golf klub Líšnice a společně s Golf Clubem Piešťany, v té době jediným slovenským klubem, se toto trio rozhodlo sdružit 14. prosince 1931 do Golfového svazu ČSR. Prvním předsedou byl zvolen František Ringhoffer.

Na založení sdružení, které je přímým předchůdcem dnešní České golfové federace, se bude vzpomínat různým způsobem během celého roku. A to vše právě pod speciálním logem, které bude na výročí výrazně upozorňovat.

„Od samého počátku jsme neuvažovali o žádné dramatické změně. Chtěli jsme současné logo doplnit o prvek, který by na první pohled - ale velmi decentně - poukázal na blížící se výročí. Věřím, že devadesátka v logu připomene dlouhou tradici golfu, na kterou můžeme být právem hrdi,“ okomentoval vznik a grafické ztvárnění generální sekretář ČGF Aleš Libecajt.

Datum: Pondělí 14. prosince 2020
Všechny články autora

Související články

Golf také v roce 2021 pomáhal charitě
Golf také v roce 2021 pomáhal charitě

05.01.2022 | Čas Vánoc, lásky a pohody je za námi, před běžnými úkoly všedních dnů nás čeká i čas bilancování. Jak se například golfisté staví k charitě? Z dotazníku zaslaného klubům jsme v prosinci zjistili, že na turnajích pořádaných kluby a hřišti se v roce 2021 vybralo na dobročinnost sedm miliónů korun.

V sobotu budeme znát nejlepší české golfisty
V sobotu budeme znát nejlepší české golfisty

17.12.2021 | Jména nejlepších českých golfistů vzejdou z Večera českého golfu, který bude odvysílán v sobotu večer na kanálu Golf Channel. Šestadvacátý ročník se musel stejně jako před rokem obejít bez plného sálu, předání ocenění ve Slovanském domě bylo předtočeno.

Big Green Egg se stal oficiálním partnerem České ...
Big Green Egg se stal oficiálním partnerem České ...

06.04.2022 | Prémiový výrobce keramických grilů Big Green Egg se stal hrdým partnerem České golfové federace. Mají toho společného více než zelenou barvu. Jsou to hodnoty, zkušenosti a dovednosti. Partnerství naváže na aktivity v dalších zemích, Big Green Egg je například partnerem velkých turnajů v zahraničí.

Osobní stránka golfisty spuštěna
Osobní stránka golfisty spuštěna

24.03.2022 | Hned několik novinek v oblasti digitalizace připravuje pro rok 2022 Česká golfová federace. Aktuálně spouštíme „Osobní stránku golfisty“, kde může každý registrovaný golfista v některém z členských subjektů ČGF přistupovat ke svým datům.

Konference ČGF schválila rozpočet i změnu stanov
Konference ČGF schválila rozpočet i změnu stanov

19.03.2022 | Po osmi měsících se znovu sešli delegáti, aby se domluvili na dalším směřování České golfové federace. Na dnešní Konferenci ČGF v pražském Hotelu STEP si odsouhlasili mimo jiné rozpočet na letošní rok, změnu Stanov ČGF i změnu jednacího řádu konference.

Konference ČGF se vrací do březnového termínu
Konference ČGF se vrací do březnového termínu

18.03.2022 | Po dvouleté přestávce se vrací Konference České golfové federace do obvyklého březnového termínu. Před dvěma lety byla kvůli koronavirovým opatřením odložena do června, loni byla ze stejných okolností posunuta až do července. Letošní jednání se uskuteční už v sobotu.

Celorepublikové jednání STK se uskutečnilo online
Celorepublikové jednání STK se uskutečnilo online

05.03.2022 | Podobu sezóny schválila celorepubliková schůze regionálních delegátů STK, která jednala v pátek prostřednictvím videokonference. V rámci Oficiálního kalendáře ČGF se uskuteční 56 turnajů, nejvýraznější novinkou je přeměna amatérské série CGAT na otevřenou COGT s profesionály a profesionálkami.

Iniciativa Svobodu Ukrajině
Iniciativa Svobodu Ukrajině

03.03.2022 | Iniciativa Svobodu Ukrajině má co nejúčinněji prostřednictvím sbírky podpořit Ukrajinu v době válečné agrese. Jde o společnou výzvu institucí, firem a osobností, ke které se připojili mimo jiné i předseda NSA Filip Neusser či prezident ČGF Vratislav Janda.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP