Česká golfová federace

Aktuality

Přihlásit se do soutěží družstev lze jen do konce dubna

Přihlásit se do soutěží družstev lze jen do konce dubna

Tomáš Přikryl, Úterý 26. března 2024

Soutěže družstev ČGF začnou o druhém květnovém víkendu, kdy startuje 1. a 2. liga družstev mužů a žen na Karlštejně a v Olomouci. Extraliga mužů a žen má své úvodní kvalifikační trojkolo na programu až na konci června v Telči. Novinkou sezóny je první ročník Czech Young Masters v srpnu na Ypsilonce.

Tradičně do 30. dubna mohou kluby přihlašovat svoje týmy do soutěží družstev mužů, žen a mládeže ČGF. Přihláška a všechny související dokumenty byly rozeslány v pondělí 18. března. Za první týden stihlo své týmy přihlásit už 28 klubů.

Od minulého roku platí, že v ligových soutěžích mužů a žen mohou bez omezení postupovat i B-týmy nebo C-týmy. Koneckonců ze čtyř skupin třetích lig mužů vloni postoupilo do 2. lig hned šest B-týmů, ze 2. do 1. ligy žen jeden B-tým. Kluby mohou nadále do nejnižších pater soutěží družstev mužů a žen přihlašovat libovolný počet svých týmů.

Od letošního roku Řády ČGF nově definují tři sdružené skupiny soutěží družstev. V každé z nich hráč může figurovat na soupisce jednoho klubu a jednoho družstva včetně regionálních kvalifikací (platí pro soutěže družstev mládeže). Pochopitelně při splnění podmínky členství v klubu, který chce reprezentovat. Sdružené skupiny soutěží jsou definovány takto:

  • Extraliga, 1. liga, 2. liga, 3. liga družstev mužů a žen;
  • NM ČR smíšených družstev žáků do 14 let – Memoriál Hanuše Goldscheidera, NM ČR družstev chlapců do 18 let a NM ČR družstev dívek do 18 let;
  • NM ČR smíšených družstev mládeže do 16 let – Czech Young Masters

Kluby mají čas do 30. dubna, aby do soutěží družstev mužů, žen a mládeže přihlásily své týmy. Letošní novinkou, o kterou je velký zájem, je Czech Young Masters čili Národní mistrovství ČR smíšených družstev mládeže do 16 let. Tříkolový turnaj ve hře na rány odehrají čtyřčlenná smíšená družstva (2 chlapci, 2 dívky). Díky ránovému formátu bude lze turnaj započítávat i do Světového amatérského žebříčku (WAGR). Premiéra bude na velmi sportovním hřišti GC Ypsilon ve druhé polovině srpna.

Technický ředitel ČGF Luboš Klikar upozorňuje hlavně nové kluby, ale i hráče, kteří se chtějí poprvé zapojit do soutěží družstev: „Hrací řád ČGF vyžaduje, aby hráč byl v klubu, za jehož tým chce hrát, registrován jako člen – ať už domovský, nebo nedomovský – nejpozději k 30. dubnu 2024! Bez této registrace nebo s registrací provedenou až po tomto datu hráči nebude start v týmové soutěži umožněn. Výjimkou je jen získání prvního životního členství v klubu v celosvětovém měřítku.“

Počáteční tabulky soutěží družstev mužů a žen v roce 2024

Přihláška do soutěží družstev ČGF v roce 2024 s podrobnými pokyny

Foto: Zdeněk Sluka

 

Datum: Úterý 26. března 2024
Všechny články autora

Související články

European Boys’ Team Championship 2025 bude hostit ...
European Boys’ Team Championship 2025 bude hostit ...

03.04.2024 | Radostná zpráva pro český golf přišla ze sídla Evropské golfové asociace (EGA). Po 7 letech a počtvrté v 46leté historii nejvýznamnější akce juniorských družstev v Evropě se její pořadatelství vrátí v roce 2025 do ČR. Mezi domácími resorty padla na výboru EGA už podruhé volba na brněnskou Kaskádu.

Kurz maršálů golfových resortů 2024
Kurz maršálů golfových resortů 2024

25.03.2024 | Panorama Golf Resort přivítal 20. a 21. března 30 účastníků Kurzu maršálů golfových resortů s otevřenou náručí a nádherným jarním počasím. Česká Asociace Golfových Maršálů pořádala s podporou České golfové federace 15. kurz maršálů golfových resortů.

Konference ČGF schválila rozpočet pro rok 2024
Konference ČGF schválila rozpočet pro rok 2024

16.03.2024 | Již na tradičním místě, v pražském Wellness Hotelu Step, proběhla v sobotu 16. března konference České golfové federace. Delegáti rozhodli o rozpočtu pro rok 2024, který zahrnoval jak investici do nového IT systému nové generace, tak i návrat k marketingové podpoře golfu.

Kurz Trenér golfu ČGF III. třídy
Kurz Trenér golfu ČGF III. třídy

02.02.2024 | Česká golfová federace, CZECH GOLF CONSULTING s.r.o. a Profesionální golfová asociace hráčů a učitelů golfu v ČR vypisují kurz Trenér golfu ČGF III. třídy. Vzdělávací kurz má podobu základního trenérského kurzu v rozsahu 40 hodin. Více informací naleznete v odkaze.

Premiéra Czech Young Masters bude na Ypsilonce
Premiéra Czech Young Masters bude na Ypsilonce

01.02.2024 | Zástupci regionů se na pondělní schůzi STK ČGF dohodli na modelu soutěží družstev mládeže. Do kalendáře přibyla nová soutěž pod názvem Czech Young Masters, kterou bude hostit liberecká Ypsilonka. Finále soutěží družstev do 14 a 18 let se odehrají na Kaskádě.

Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena
Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena

03.01.2024 | Na konci minulého roku byly na webu a v mobilní aplikaci ČGF publikovány oba kalendáře akcí ČGF na rok 2024. V případě kalendáře hlavních akcí to je čtvrtá pracovní verze, kalendář akcí mládeže byl publikován poprvé.

Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok
Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok

23.12.2023 | Na konci roku přichází ohlédnutí za uplynulou sezónou, bilancování cílů, splněných či nesplněných úkolů. Snad každý golfový hráč si vzpomene na svoji podařenou jamku, skvěle zahraný putt nebo jiný golfový zážitek. Přejeme Vám šťastné a veselé Vánoce a mnoho příjemných chvil na golfu v příštím roce.

Golf patří mezi 30 prioritních sportů NSA
Golf patří mezi 30 prioritních sportů NSA

15.12.2023 | Národní sportovní agentura oznámila na tiskové konferenci výsledky svého projektu prioritizace sportu. Mezi 30 sportů, které obdrží zvýšenou podporu, patří i golf. Rada NSA vybírala na základě popularity, úspěšnosti a také velikosti členské základny.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde