Česká golfová federace

Aktuality

European Boys’ Team Championship 2025 bude hostit Kaskáda

European Boys’ Team Championship 2025 bude hostit Kaskáda

Tomáš Přikryl, Středa 3. dubna 2024

Radostná zpráva pro český golf přišla ze sídla Evropské golfové asociace (EGA). Po 7 letech a počtvrté v 46leté historii nejvýznamnější akce juniorských družstev v Evropě se její pořadatelství vrátí v roce 2025 do ČR. Mezi domácími resorty padla na výboru EGA už podruhé volba na brněnskou Kaskádu.

Historie evropského amatérského šampionátu družstev chlapců do 18 let sahá až do roku 1980 a od té doby se hraje každoročně na nejlepších hřištích Evropy. Do České republiky soutěž zavítala zatím třikrát, poprvé se u nás hrálo v r. 2003 na Astoria GC Cihelny, poté v roce 2011 na zbraslavském Prague City GC a naposledy v roce 2018  hostil týmy nejlepších evropských juniorů Golf Resort Kaskáda.

Elitní divize Evropského mistrovství družstev chlapců, tzv. Jean-Louis Dupont Trophy 2025 se tedy do ČR vrátí po 7 letech a znovu na mistrovské hřiště na jihu Moravy. Konkrétně v termínu 8.-12. července 2025 (tréninková kola jsou plánována na 6.-7. července).

Výbor EGA Championship své rozhodnutí komentuje jako vyjádření poděkování České golfové federaci i Golf Resortu Kaskáda za dlouhodobou podporu aktivit spojených s evropskými mistrovstvími. Největší radost z přidělení soutěže evropské úrovně zavládla pochopitelně přímo na Kaskádě. „Naše dlouholeté zkušenosti nás přivedly k myšlence opět zažádat prostřednictvím ČGF o amatérskou soutěž pořádanou EGA,“ říká ředitel resortu Radek Běláč„Díky své kvalitě je resort Kaskáda tradičním hostitelem druhé nejvyšší profesionální soutěže jednotlivců Challenge. Každý rok hostíme i některý z nejvyšších federačních turnajů. V letošním roce je to finálový turnaj soutěží družstev mládeže MČR U14 a také MČR U18 chlapců i dívek. Proto jsme s velkou radostí přivítali zprávu, že budeme v r. 2025 hostit European Boys’ Team Championship, neboť se jedná o soutěž družstev. Na Kaskádě už zkušenost se soutěžemi družstev EGA máme – v r. 2015 to byl European Girls Team Championship a v r. 2018 European Boys’ Team Championship.  Na rozdíl od turnajů jednotlivců, celý resort ožije týmovým duchem a zažijeme opět Kaskádu ověšenou vlajkami evropských zemí. V roce 2015 byly v týmu dívek Sára Kousková, Jana Melichová, Tereza Melecká, tedy hráčky, které dnes sledujeme v televizi a držíme jim palce v nominaci na Olympiádu. Zejména pro naše děti, jichž máme v akademii přes stovku, bude jistě takový turnaj velkou inspirací a zážitkem. Kapitán naší reprezentace Golf Clubu Brno Milan Mojžíš působí pravidelně ve funkci kapitána i na týmových evropských soutěžích. Bedlivě tedy sledujeme úspěchy a výsledky české reprezentace, dozvídáme se, jaké to v jiných destinacích bylo. Těšíme se, že budeme moci být zase u toho nejen v roli hostitelského hřiště, ale i diváka a že naši reprezentanti budou mít výhodu domácího prostředí,“ uzavírá Radek Běláč.

Pod hlavičkou EGA se každoročně odehraje více než 20 amatérských golfových mistrovství a mezinárodních turnajů pro nejlepší amatérské golfisty. A právě European Boys’ Team Championship je v juniorské kategorii tou nejvýznamnější týmovou akcí v Evropě. Jejím účastníkům se mj. výsledky počítají i do kvalifikace na Junior Ryder Cup.

Soutěží prošli v začátcích svých kariér nejlepší světoví profesionálové jako Graeme McDowell, Justin Rose, Martin Kaymer, Sergio Garcia, Rory McIlroy, Henrik Stenson, Danny Willett, Francesco Molinari, Jon Rahm, Shane Lowry nebo Matt Fitzpatrick.

Připravil: -vrk-
Foto: Marek Hajkovský / Golf Resort Kaskáda

Datum: Středa 3. dubna 2024
Všechny články autora

Související články

Přihlásit se do soutěží družstev lze jen do konce ...
Přihlásit se do soutěží družstev lze jen do konce ...

26.03.2024 | Soutěže družstev ČGF začnou o druhém květnovém víkendu, kdy startuje 1. a 2. liga družstev mužů a žen na Karlštejně a v Olomouci. Extraliga mužů a žen má své úvodní kvalifikační trojkolo na programu až na konci června v Telči. Novinkou sezóny je první ročník Czech Young Masters v srpnu na Ypsilonce.

Kurz maršálů golfových resortů 2024
Kurz maršálů golfových resortů 2024

25.03.2024 | Panorama Golf Resort přivítal 20. a 21. března 30 účastníků Kurzu maršálů golfových resortů s otevřenou náručí a nádherným jarním počasím. Česká Asociace Golfových Maršálů pořádala s podporou České golfové federace 15. kurz maršálů golfových resortů.

Konference ČGF schválila rozpočet pro rok 2024
Konference ČGF schválila rozpočet pro rok 2024

16.03.2024 | Již na tradičním místě, v pražském Wellness Hotelu Step, proběhla v sobotu 16. března konference České golfové federace. Delegáti rozhodli o rozpočtu pro rok 2024, který zahrnoval jak investici do nového IT systému nové generace, tak i návrat k marketingové podpoře golfu.

Kurz Trenér golfu ČGF III. třídy
Kurz Trenér golfu ČGF III. třídy

02.02.2024 | Česká golfová federace, CZECH GOLF CONSULTING s.r.o. a Profesionální golfová asociace hráčů a učitelů golfu v ČR vypisují kurz Trenér golfu ČGF III. třídy. Vzdělávací kurz má podobu základního trenérského kurzu v rozsahu 40 hodin. Více informací naleznete v odkaze.

Premiéra Czech Young Masters bude na Ypsilonce
Premiéra Czech Young Masters bude na Ypsilonce

01.02.2024 | Zástupci regionů se na pondělní schůzi STK ČGF dohodli na modelu soutěží družstev mládeže. Do kalendáře přibyla nová soutěž pod názvem Czech Young Masters, kterou bude hostit liberecká Ypsilonka. Finále soutěží družstev do 14 a 18 let se odehrají na Kaskádě.

Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena
Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena

03.01.2024 | Na konci minulého roku byly na webu a v mobilní aplikaci ČGF publikovány oba kalendáře akcí ČGF na rok 2024. V případě kalendáře hlavních akcí to je čtvrtá pracovní verze, kalendář akcí mládeže byl publikován poprvé.

Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok
Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok

23.12.2023 | Na konci roku přichází ohlédnutí za uplynulou sezónou, bilancování cílů, splněných či nesplněných úkolů. Snad každý golfový hráč si vzpomene na svoji podařenou jamku, skvěle zahraný putt nebo jiný golfový zážitek. Přejeme Vám šťastné a veselé Vánoce a mnoho příjemných chvil na golfu v příštím roce.

Golf patří mezi 30 prioritních sportů NSA
Golf patří mezi 30 prioritních sportů NSA

15.12.2023 | Národní sportovní agentura oznámila na tiskové konferenci výsledky svého projektu prioritizace sportu. Mezi 30 sportů, které obdrží zvýšenou podporu, patří i golf. Rada NSA vybírala na základě popularity, úspěšnosti a také velikosti členské základny.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde