Česká golfová federace

Aktuality

Golf také v roce 2021 pomáhal charitě

Golf také v roce 2021 pomáhal charitě

Juraj Werner, Středa 5. ledna 2022

Čas Vánoc, lásky a pohody je za námi, před běžnými úkoly všedních dnů nás čeká i čas bilancování. Jak se například golfisté staví k charitě? Z dotazníku zaslaného klubům jsme v prosinci zjistili, že na turnajích pořádaných kluby a hřišti se v roce 2021 vybralo na dobročinnost sedm miliónů korun.

To je úctyhodná částka, která putovala na pomoc různým charitativním organizacím. Absolutně největším donátorem byl už tradičně Golf Club Karlovy Vary, který v rámci svého společenského večera (viz FOTO) předal různým nadacím částku dva milióny korun.
 
Ale to není všechno. Často slyšíme, že některý pořadatel, firma, či nadace v rámci svého turnaje vybrali na charitu jistou částku. Tyto statistiky bohužel nemáme, ale víme že sumy to bývají slušné. V případě nadací jim bývá velice často výrazně snížen - nebo dokonce odpuštěn - nájem za hřiště. To je další obrovská a prakticky nevyčíslitelná pomoc, kterou hřiště nezištně poskytují.
 
Letos se mezi příjemci objevili často i oběti tornáda na jižní Moravě. Díky sbírce „Golf pomáhá“  bylo například obnoveno dětské hřiště mateřské školky v tornádem postižené Moravské Nové vsi.
 
Golfisté pomáhají a všem tímto mockrát děkujeme.
 
FOTO Golf Resort Karlovy Vary
Autor: Juraj Werner 
Datum: Středa 5. ledna 2022
Všechny články autora

Související články

V sobotu budeme znát nejlepší české golfisty
V sobotu budeme znát nejlepší české golfisty

17.12.2021 | Jména nejlepších českých golfistů vzejdou z Večera českého golfu, který bude odvysílán v sobotu večer na kanálu Golf Channel. Šestadvacátý ročník se musel stejně jako před rokem obejít bez plného sálu, předání ocenění ve Slovanském domě bylo předtočeno.

Oslavy 90 let založení ČGF bude provázet speciální ...
Oslavy 90 let založení ČGF bude provázet speciální ...

14.12.2020 | Speciální výroční logo bude provázet oslavy 90 let od založení České golfové federace, které připadne na 14. prosince 2021. Na den přesně rok před důležitým datem pro český golf bylo dnes logo odhaleno, aby na významné výročí upozorňovalo.

Slovo prezidenta: Plánovaný roční rozpočet snižujeme ...
Slovo prezidenta: Plánovaný roční rozpočet snižujeme ...

26.01.2022 | Obracím se na vás poprvé v novém roce, do kterého vám přeji hodně zdraví a úspěchů v soukromém i profesním životě. Ve svém premiérovém příspěvku bych se rád s vámi podělil o několik informací z činnosti Výboru ČGF, zejména vývoji hospodaření federace.

Nové vedení české PGA zvoleno nebylo
Nové vedení české PGA zvoleno nebylo

22.01.2022 | Nové vedení PGA of Czech Republic dnes nebylo zvoleno. Volební valná hromada nebyla na zámku Štiřín usnášeníschopná kvůli nedostatečnému počtu přítomných členů, což způsobily onemocnění a karanténa. Organizaci dále povede dosavadní představenstvo, k volbě dojde nejdříve během léta.

Krásné Vánoce, šťastný rok 2022
Krásné Vánoce, šťastný rok 2022

23.12.2021 | Vážené golfistky a golfisté, přejeme Vám klidné a pohodové Vánoce, nejlépe po boku svých nejbližších. Děkujeme za atmosféru, kterou jste vytvářeli na českých hřištích během letošního roku, děkujeme za podporu českým reprezentantům. ...

Slovo prezidenta: Čeká nás složitý rok 2022
Slovo prezidenta: Čeká nás složitý rok 2022

22.12.2021 | Navazuji na slib pravidelné komunikace s kluby a členskou základnou, kterou jsem odstartoval minulý měsíc. Od té chvíle se však udála řada dalších událostí, o kterých bych rád informoval. A musíme se zaměřit, jak správně zvládnout náročný rok 2022.

Sportovní ředitel Petr Šavrda o českém výkonnostním ...
Sportovní ředitel Petr Šavrda o českém výkonnostním ...

21.12.2021 | Nejlepší české golfisty známe a závěrečným kolem Q-School LET byla v pondělí definitivně uzavřena sezóna českých výkonnostních golfistů. Byla zase úspěšnější, ale sportovní ředitel ČGF Petr Šavrda se ohlíží nejen za končícím rokem, ale vyhlíží také nejbližší budoucnost.

Českému golfu kralují amatéři Jakubčík s Kouskovou ...
Českému golfu kralují amatéři Jakubčík s Kouskovou ...

18.12.2021 | Během 26. Večera českého golfu byli vyhlášeni nejlepší golfisté a golfistky za uplynulý rok. Ocenění nejlepších českých golfistů se stejně jako před rokem odehrálo bez diváků v sále Slovanského domu a bylo předtočeno, dnes večer byl na kanálu Golf Channel odvysílán záznam.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP