Česká golfová federace

Aktuality

Konference ČGF schválila rozpočet pro rok 2024

Konference ČGF schválila rozpočet pro rok 2024

Tomáš Přikryl, Sobota 16. března 2024

Již na tradičním místě, v pražském Wellness Hotelu Step, proběhla v sobotu 16. března konference České golfové federace. Delegáti rozhodli o rozpočtu pro rok 2024, který zahrnoval jak investici do nového IT systému nové generace, tak i návrat k marketingové podpoře golfu.

Konference České golfové federace se již tradičně koná v polovině března a místem konáním byl i v tomto roce Wellness Hotel Step. Počet přítomných delegátů golfových klubů s hlasovacím právem byl však limitní. 64 delegátů zajistilo, že konference byla usnášeníschopná, přesto však členové výboru ČGF očekávali větší účast.

Ihned ze začátku se ujal slova prezident ČGF Vratislav Janda, který zopakoval kvalitní sportovní výkony českých hráčů v roce 2023 a s nadějí komentoval i vyhlídky do olympijského roku 2024. Právě v té chvíli profesionál Jiří Zuska zahrál na Challenge Tour v indickém Dillí dva eagly na dvou jamkách za sebou a generální sekretář Aleš Libecajt upozornil na jeho skvělý výsledek všechny účastníky konference.

Ničím nerušený program konference se ohlédnul za financováním v roce 2023. Prezident ČGF Vratislav Janda upozornil na zařazení golfu mezi preferované sporty v rámci projektu prioritizace Národní sportovní agentury. Generální sekretář Aleš Libecajt informoval účastníky konference o postupu při hledání nového dodavatele Informačního systému ČGF nové generace (IS ČGF NG).

Nejvíce diskutovaným bodem se stal rozpočet pro rok 2024. Zástupce Prague City Golf Clubu k novému rozpočtu předložil několik pozměňovacích návrhů, které však delegáti neschválili, a finální rozpočet pro rok 2024 byl přijat tak, jak ho připravil výbor ČGF. Do finančního plánu federace se proto vrací kapitola marketing a média, dále byla schválena propagace golfu v rámci Olympijského festivalu v Mostě a zároveň byla přijata investice do již zmiňovaného IS ČGF NG.

Foto: Zdeněk Sluka

Datum: Sobota 16. března 2024
Všechny články autora

Související články

European Boys’ Team Championship 2025 bude hostit ...
European Boys’ Team Championship 2025 bude hostit ...

03.04.2024 | Radostná zpráva pro český golf přišla ze sídla Evropské golfové asociace (EGA). Po 7 letech a počtvrté v 46leté historii nejvýznamnější akce juniorských družstev v Evropě se její pořadatelství vrátí v roce 2025 do ČR. Mezi domácími resorty padla na výboru EGA už podruhé volba na brněnskou Kaskádu.

Přihlásit se do soutěží družstev lze jen do konce ...
Přihlásit se do soutěží družstev lze jen do konce ...

26.03.2024 | Soutěže družstev ČGF začnou o druhém květnovém víkendu, kdy startuje 1. a 2. liga družstev mužů a žen na Karlštejně a v Olomouci. Extraliga mužů a žen má své úvodní kvalifikační trojkolo na programu až na konci června v Telči. Novinkou sezóny je první ročník Czech Young Masters v srpnu na Ypsilonce.

Kurz maršálů golfových resortů 2024
Kurz maršálů golfových resortů 2024

25.03.2024 | Panorama Golf Resort přivítal 20. a 21. března 30 účastníků Kurzu maršálů golfových resortů s otevřenou náručí a nádherným jarním počasím. Česká Asociace Golfových Maršálů pořádala s podporou České golfové federace 15. kurz maršálů golfových resortů.

Kurz Trenér golfu ČGF III. třídy
Kurz Trenér golfu ČGF III. třídy

02.02.2024 | Česká golfová federace, CZECH GOLF CONSULTING s.r.o. a Profesionální golfová asociace hráčů a učitelů golfu v ČR vypisují kurz Trenér golfu ČGF III. třídy. Vzdělávací kurz má podobu základního trenérského kurzu v rozsahu 40 hodin. Více informací naleznete v odkaze.

Premiéra Czech Young Masters bude na Ypsilonce
Premiéra Czech Young Masters bude na Ypsilonce

01.02.2024 | Zástupci regionů se na pondělní schůzi STK ČGF dohodli na modelu soutěží družstev mládeže. Do kalendáře přibyla nová soutěž pod názvem Czech Young Masters, kterou bude hostit liberecká Ypsilonka. Finále soutěží družstev do 14 a 18 let se odehrají na Kaskádě.

Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena
Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena

03.01.2024 | Na konci minulého roku byly na webu a v mobilní aplikaci ČGF publikovány oba kalendáře akcí ČGF na rok 2024. V případě kalendáře hlavních akcí to je čtvrtá pracovní verze, kalendář akcí mládeže byl publikován poprvé.

Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok
Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok

23.12.2023 | Na konci roku přichází ohlédnutí za uplynulou sezónou, bilancování cílů, splněných či nesplněných úkolů. Snad každý golfový hráč si vzpomene na svoji podařenou jamku, skvěle zahraný putt nebo jiný golfový zážitek. Přejeme Vám šťastné a veselé Vánoce a mnoho příjemných chvil na golfu v příštím roce.

Golf patří mezi 30 prioritních sportů NSA
Golf patří mezi 30 prioritních sportů NSA

15.12.2023 | Národní sportovní agentura oznámila na tiskové konferenci výsledky svého projektu prioritizace sportu. Mezi 30 sportů, které obdrží zvýšenou podporu, patří i golf. Rada NSA vybírala na základě popularity, úspěšnosti a také velikosti členské základny.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde