Česká golfová federace

Aktuality

První a druhá liga družstev uzavřely letošní ročník

První a druhá liga družstev uzavřely letošní ročník

Petr Halaburda, Neděle 26. července 2020

Na tři kola hraná na rány se smrskla letošní sezóna 1. a 2. ligy družstev mužů a žen po zkrácení kvůli jarní epidemii. Dnes všechny soutěže dospěly do svého závěru a často to byl dramatický boj do poslední rány...

První liga se hraje ve dvou skupinách – Západ se hrál v Golf Resortu Panorama, Východ v Ypsilon Golf Liberec. Především v Kácově to bylo pořádné drama v obou kategoriích. Muži Golf Clubu Mstětice sice udrželi vedení po 2. kole, ale svoje prvenství uhájili o pouhou ránu před týmem Golf Clubu Praha.

Také mezi ženami klub z Motola přišel o titul v druhé nejvyšší soutěži až v úplném závěru. Dnešním výkonem se sice pražskému klubu podařilo přeskočit o jednu ránu dosud vedoucí družstvo Beroun Golf Clubu, jenže nejlepší den měly zástupkyně Golf Clubu Čechie, které se nakonec prodraly na konečné první místo.

Na Ypsilonu, kde se bojovalo ve skupině Východ, získaly vítězné týmy tituly s výraznější převahou. Mužský výběr Golf Clubu Olomouc vyhrál i poslední soutěžní kolo a zvýšil svůj náskok na stříbrný Golf Club Austerlitz na 18 ran.

Mezi ženami byla převaha vítězného družstva ještě vyšší – domácí výběr Golf Clubu Ypsilon zvítězil s náskokem 43 ran.

Výsledky Západ
Výsledky Východ

Stejný model pro zkrácený ročník měla také druhá liga, která se hrála na čtyřech místech: Skupina A (Západ) v Darovanském Dvoře, kde vyhráli muži Pražského Golfového klubu a ženy Golf Clubu Podbořánky, skupina B (Střed a Jih) v Mladé Boleslavi (muži Albatross Golf Club, ženy Prague City Golf A - viz. FOTO), skupina C (Severovýchod) v České Lípě (muži Panorama Golf Club, ženy Golf Klub Hradec Králové B) a skupina D (Morava) v Šilheřovicích (muži Sokrates Golf & Country Club, ženy Golf Club Ostravice).

Výsledky A (Západ)
Výsledky B (Střed a Jih)
Výsledky C (Severovýchod)
Výsledky D (Morava)

Hole-in-one kam se podíváš

Soutěžní víkend byl bohatý na hole-in-one, která padla hned na třech hřištích. V extralize žen ho na páté jamce ve Mstěticích zaznamenala Klára Kuchařová (GC Black Bridge). Během první ligy na Ypsilonu se z něj radoval na čtyřce David Mrákota (GC Eagle) a „eso“ si připsal rovněž Jiří Leitl (Golf Club Alfrédov) na sedmé jamce Jezírka v Darovanském Dvoře.

FOTO facebook.com/PragueCityGolf/

Datum: Neděle 26. července 2020
Všechny články autora

Související články

Novinky tuzemské sezóny: open turnaje, změny v ...
Novinky tuzemské sezóny: open turnaje, změny v ...

06.02.2021 | Nouzový stav ani koronavirová opatření zatím nenarušily přípravy blížící se turnajové sezóny. V několika pokračováních přiblížíme všechny hlavní změny, které rok 2021 přinese. Napoprvé to jsou informace o Czech Open Golf Tour, změnách v Extralize i výrazném snížení věkové hranice pro mid-amatéry.

Zkrácené ligové soutěže odehrál rekordní počet ...
Zkrácené ligové soutěže odehrál rekordní počet ...

01.09.2020 | Rekordní počet 224 týmů zasáhl do letošních ligových soutěží družstev mužů a žen, které vyvrcholily v neděli 30. srpna finálovým dnem Extraligy na Old Course v Čeladné. Známe všechny postupující a sestupující týmy. ...

Beskydský double: Oba extraligové tituly putují ...
Beskydský double: Oba extraligové tituly putují ...

30.08.2020 | Špatné počasí se nevyhnulo ani Čeladné, formát hry posledního hracího dne Extraligy družstev se tak musel zkrátit. Oba tituly putují do Beskydského Golfového Klubu, druhé místo si odváží muži z GC Hostivař a ženy z GC Kunětická Hora, bronz mají muži z GC Hodkovičky a ženy z GC Brno.

Beskydský GK bude o titul bojovat v obou kategoriích ...
Beskydský GK bude o titul bojovat v obou kategoriích ...

29.08.2020 | Očekávané i překvapující výsledky se dnes na Čeladné zapisovaly v bojích o finále Extraligy družstev mužů a žen. Roli favorita v obou kategoriích potvrdil Beskydský Golfový Klub, který v mužské kategoriii vyzve Golf Club Hostivař a mezi ženami rovnocenné favoritky z Golf Clubu Kunětická Hora.

Extraliga družstev jde do semifinále
Extraliga družstev jde do semifinále

28.08.2020 | Na Čeladné se dnes rozhodlo o semifinalistech Extraligy družstev. Mezi ženami potvrdily svoji roli všechny favoritky, mužští vítězové kvalifikace z Kunětické Hory v bojích o medaile skončili.

Extraliga: Do bojů o titul vstupují z předních ...
Extraliga: Do bojů o titul vstupují z předních ...

27.08.2020 | Mužský i ženský tým z Kunětické Hory vstoupí do jamkové části extraligy družstev coby vítězové tříkolové kvalifikace na rány. Budou tak plnit roli papírového favorita v bojích o titul, které se budou hrát od pátku do neděle na hřišti Old Course v Čeladné.

Na Čeladné se rozhodne o mistrech v Extralize ...
Na Čeladné se rozhodne o mistrech v Extralize ...

26.08.2020 | Dvanáct mužských i ženských týmů se utká na Čeladné o titul mistra Extraligy družstev ČR. Ve čtvrtek se odehraje třetí kolo kvalifikace na rány, od pátku do neděle je na programu play-off a play-out. V čele jsou po dvou kolech kvalifikace na rány muži z Hodkoviček a ženy z Kunětické Hory.

První extraligový víkend se nejlépe vydařil mužům ...
První extraligový víkend se nejlépe vydařil mužům ...

26.07.2020 | Úvodní turnaj Extraligy ve středočeských Mstěticích vynesl do čela mužský tým z GC Hodkovičky a ženský tým z GC Kunětická Hora. Nejlepšími hráči mezi jednotlivci byli Vítek Novák (-8) a Tereza Melecká s Justýnou Šafaříkovou (-1).

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP