Česká golfová federace

Aktuality

Golf patří mezi 30 prioritních sportů NSA

Golf patří mezi 30 prioritních sportů NSA

Tomáš Přikryl, Pátek 15. prosince 2023

Národní sportovní agentura oznámila na tiskové konferenci výsledky svého projektu prioritizace sportu. Mezi 30 sportů, které obdrží zvýšenou podporu, patří i golf. Rada NSA vybírala na základě popularity, úspěšnosti a také velikosti členské základny.

Česká golfová federace patří do seznamu 30 vybraných sportovních svazů, které jmenovala Národní sportovní agentura (NSA) v rámci svého projektu prioritizace sportu. Rada NSA vybírala podle několika základních kritérií. Mezi kritérii byla především úspěšnost sportu na mezinárodní a domácí scéně, společenská odpovědnost, divácká atraktivita či členská základna.

Český golf tak čerpá z výsledků českých hráček na mezinárodní úrovni, a to včetně reprezentace na olympijských hrách. Důležitým kritériem je i celkové zpravodajství, které Česká golfová federace dlouhodobě považuje za důležitý prvek své komunikace. Intenzita zveřejňování sportovních výsledků na sociálních sítích a komunikace sportovních úspěchů českých hráčů přispěla k celkové popularizaci golfu a zařazení golfu mezi 30 vybraných sportů.

„Snažili jsme se najít prostupný spravedlivý systém, který odráží skutečnost sportovního prostředí. Najít vhodná kritéria byl dlouhý a náročný proces, ale věříme, že jsou spravedlivá. Jak jsem již předeslal, systém je průchozí, čili prioritizace bude vždy po určité době aktualizována, aby byly sporty motivovány k práci na svém neustálém rozvoji,“ komentoval systém Ondřej Šebek, předseda NSA.

Vratislav Janda, prezident České golfové federace, k zařazení českého golfu mezi vybrané sporty říká: „Jsem velice rád, že se to povedlo, a je to potvrzení skvělé práce lidí v České golfové federaci a úspěchů, kterých dosáhli naši hráči na světové úrovni – Kláry Davidson Spilkové, Sáry Kouskové, Kristýny Napoleaové, ale třeba i Denisy Vodičkové, která se stala juniorskou mistryní světa v tomto roce. Nechci na nikoho zapomenout, skvělých výsledků dosáhli i Jirka Zuska, Petr Hrubý, Filip Jakubčík, Louis Klein. Pro nás to tímto rozhodně nekončí, spíše naopak. NSA deklaruje, že sporty bude pravidelně aktualizovat, a my tak máme skvělou šanci dále rozvíjet český golf. Musíme se zaměřit na tréninkový systém, na podporu dalších nadějných hráčů, aby golf dokázal skvěle reprezentovat celou Českou republiku. První příležitostí bude LOH v Paříži.“

Foto: Klára Davidson Spilková

Datum: Pátek 15. prosince 2023
Všechny články autora

Související články

European Boys’ Team Championship 2025 bude hostit ...
European Boys’ Team Championship 2025 bude hostit ...

03.04.2024 | Radostná zpráva pro český golf přišla ze sídla Evropské golfové asociace (EGA). Po 7 letech a počtvrté v 46leté historii nejvýznamnější akce juniorských družstev v Evropě se její pořadatelství vrátí v roce 2025 do ČR. Mezi domácími resorty padla na výboru EGA už podruhé volba na brněnskou Kaskádu.

Přihlásit se do soutěží družstev lze jen do konce ...
Přihlásit se do soutěží družstev lze jen do konce ...

26.03.2024 | Soutěže družstev ČGF začnou o druhém květnovém víkendu, kdy startuje 1. a 2. liga družstev mužů a žen na Karlštejně a v Olomouci. Extraliga mužů a žen má své úvodní kvalifikační trojkolo na programu až na konci června v Telči. Novinkou sezóny je první ročník Czech Young Masters v srpnu na Ypsilonce.

Kurz maršálů golfových resortů 2024
Kurz maršálů golfových resortů 2024

25.03.2024 | Panorama Golf Resort přivítal 20. a 21. března 30 účastníků Kurzu maršálů golfových resortů s otevřenou náručí a nádherným jarním počasím. Česká Asociace Golfových Maršálů pořádala s podporou České golfové federace 15. kurz maršálů golfových resortů.

Konference ČGF schválila rozpočet pro rok 2024
Konference ČGF schválila rozpočet pro rok 2024

16.03.2024 | Již na tradičním místě, v pražském Wellness Hotelu Step, proběhla v sobotu 16. března konference České golfové federace. Delegáti rozhodli o rozpočtu pro rok 2024, který zahrnoval jak investici do nového IT systému nové generace, tak i návrat k marketingové podpoře golfu.

Kurz Trenér golfu ČGF III. třídy
Kurz Trenér golfu ČGF III. třídy

02.02.2024 | Česká golfová federace, CZECH GOLF CONSULTING s.r.o. a Profesionální golfová asociace hráčů a učitelů golfu v ČR vypisují kurz Trenér golfu ČGF III. třídy. Vzdělávací kurz má podobu základního trenérského kurzu v rozsahu 40 hodin. Více informací naleznete v odkaze.

Premiéra Czech Young Masters bude na Ypsilonce
Premiéra Czech Young Masters bude na Ypsilonce

01.02.2024 | Zástupci regionů se na pondělní schůzi STK ČGF dohodli na modelu soutěží družstev mládeže. Do kalendáře přibyla nová soutěž pod názvem Czech Young Masters, kterou bude hostit liberecká Ypsilonka. Finále soutěží družstev do 14 a 18 let se odehrají na Kaskádě.

Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena
Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena

03.01.2024 | Na konci minulého roku byly na webu a v mobilní aplikaci ČGF publikovány oba kalendáře akcí ČGF na rok 2024. V případě kalendáře hlavních akcí to je čtvrtá pracovní verze, kalendář akcí mládeže byl publikován poprvé.

Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok
Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok

23.12.2023 | Na konci roku přichází ohlédnutí za uplynulou sezónou, bilancování cílů, splněných či nesplněných úkolů. Snad každý golfový hráč si vzpomene na svoji podařenou jamku, skvěle zahraný putt nebo jiný golfový zážitek. Přejeme Vám šťastné a veselé Vánoce a mnoho příjemných chvil na golfu v příštím roce.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde