Česká golfová federace

Aktuality

Premiéra Czech Young Masters bude na Ypsilonce

Premiéra Czech Young Masters bude na Ypsilonce

Luboš Klikar, Čtvrtek 1. února 2024

Zástupci regionů se na pondělní schůzi STK ČGF dohodli na modelu soutěží družstev mládeže. Do kalendáře přibyla nová soutěž pod názvem Czech Young Masters, kterou bude hostit liberecká Ypsilonka. Finále soutěží družstev do 14 a 18 let se odehrají na Kaskádě.

V pondělí 29. ledna se za účasti zástupců čtyř golfových regionů konala schůze technického úseku STK ČGF, která si dala za úkol rozhodnout o podobě soutěží družstev mládeže v této sezóně. Agenda jednání však byla mnohem rozsáhlejší.

SOUTĚŽE DRUŽSTEV MLÁDEŽE

Šéfové regionů položili na stůl argumenty, které získali v klubech, jež se dlouhodobě a úspěšně účastní těchto soutěží. Nejvíce diskutované téma bylo zrušení, resp. transformace Poháru klubů smíšených družstev mládeže do 16 let. Většina se nakonec shodla na spuštění nové soutěže pro tuto věkovou kategorii – po vzoru European Young Masters čili neoficiálního ME družstev a jednotlivců do 16 let. Tříkolový Czech Young Masters pro čtyřčlenná smíšená družstva kadetů (dva chlapci, dvě dívky) se rovněž ve hře na rány odehraje od 20. do 22. srpna na hřišti Ypsilon Liberec. Turnaj bude zařazen do Světového amatérského žebříčku (WAGR). Šance pořádat v ČR další turnaj, který nejlepším hráčům umožní vstoupit do WAGR nebo do něj získávat body, byla pro rozhodování velmi významná.

Soutěže smíšených družstev žáků do 14 let, chlapců a dívek do 18 let zůstávají beze změn. Bude v nich platit princip „jeden hráč – jedna soutěž“. Finálové části všech tří národních šampionátů se odehrají od 20. do 22. září na 27 jamkách brněnské Kaskády. Do kalendáře turnajů tak zbývá doplnit už jen regionální kvalifikace Západ ČR a Východ ČR pro žákovské a dorostenecké týmy a sezóna bude kompletně připravena.

MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR

Sezóna 2024 přinese i další změny. MM ČR dorostenců a juniorů se poprvé bude hrát jako MM ČR dorostenců a dorostenek do 18 let (Czech International Boys & Girls Championship). HCP limit bude zvýšen na 6,0 pro obě kategorie. Turnaj od 18. do 20. července hostí Dýšina.

MM ČR midů přebírá pod svá křídla agentura GPA. Šampionát bude vypsán pro tři věkové kategorie: pre-mid 19–24 let; mid 25–34 let; master mid 35+ let. Turnaj od 18. do 20. července hostí Mstětice.

ČTVRTFINÁLE EXTRALIGY V NOVÉM FORMÁTU 

Čtvrtfinále Play-off Extraligy mužů a žen se poprvé odehraje v tzv. rozšířeném formátu, po němž týmy už několik let volaly. Na rozdíl od dřívějšího zkráceného formátu teď muži odehrají dvě čtyřhry a pět dvouher, ženy dvě čtyřhry a tři dvouhry. V dalších dvou dnech Play-off Extraligy už pro vítěze čtvrtfinále zůstává tradiční plný formát jamkové hry, tj. muži tři čtyřhry a šest dvouher, ženy dvě čtyřhry a čtyři dvouhry.

Kalendář turnajů ČGF 2024 – pracovní verze k 31. lednu
Kalendář akcí mládeže ČGF 2024 – pracovní verze k 31. lednu

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Čtvrtek 1. února 2024
Všechny články autora

Související články

European Boys’ Team Championship 2025 bude hostit ...
European Boys’ Team Championship 2025 bude hostit ...

03.04.2024 | Radostná zpráva pro český golf přišla ze sídla Evropské golfové asociace (EGA). Po 7 letech a počtvrté v 46leté historii nejvýznamnější akce juniorských družstev v Evropě se její pořadatelství vrátí v roce 2025 do ČR. Mezi domácími resorty padla na výboru EGA už podruhé volba na brněnskou Kaskádu.

Přihlásit se do soutěží družstev lze jen do konce ...
Přihlásit se do soutěží družstev lze jen do konce ...

26.03.2024 | Soutěže družstev ČGF začnou o druhém květnovém víkendu, kdy startuje 1. a 2. liga družstev mužů a žen na Karlštejně a v Olomouci. Extraliga mužů a žen má své úvodní kvalifikační trojkolo na programu až na konci června v Telči. Novinkou sezóny je první ročník Czech Young Masters v srpnu na Ypsilonce.

Kurz maršálů golfových resortů 2024
Kurz maršálů golfových resortů 2024

25.03.2024 | Panorama Golf Resort přivítal 20. a 21. března 30 účastníků Kurzu maršálů golfových resortů s otevřenou náručí a nádherným jarním počasím. Česká Asociace Golfových Maršálů pořádala s podporou České golfové federace 15. kurz maršálů golfových resortů.

Konference ČGF schválila rozpočet pro rok 2024
Konference ČGF schválila rozpočet pro rok 2024

16.03.2024 | Již na tradičním místě, v pražském Wellness Hotelu Step, proběhla v sobotu 16. března konference České golfové federace. Delegáti rozhodli o rozpočtu pro rok 2024, který zahrnoval jak investici do nového IT systému nové generace, tak i návrat k marketingové podpoře golfu.

Kurz Trenér golfu ČGF III. třídy
Kurz Trenér golfu ČGF III. třídy

02.02.2024 | Česká golfová federace, CZECH GOLF CONSULTING s.r.o. a Profesionální golfová asociace hráčů a učitelů golfu v ČR vypisují kurz Trenér golfu ČGF III. třídy. Vzdělávací kurz má podobu základního trenérského kurzu v rozsahu 40 hodin. Více informací naleznete v odkaze.

Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena
Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena

03.01.2024 | Na konci minulého roku byly na webu a v mobilní aplikaci ČGF publikovány oba kalendáře akcí ČGF na rok 2024. V případě kalendáře hlavních akcí to je čtvrtá pracovní verze, kalendář akcí mládeže byl publikován poprvé.

Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok
Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok

23.12.2023 | Na konci roku přichází ohlédnutí za uplynulou sezónou, bilancování cílů, splněných či nesplněných úkolů. Snad každý golfový hráč si vzpomene na svoji podařenou jamku, skvěle zahraný putt nebo jiný golfový zážitek. Přejeme Vám šťastné a veselé Vánoce a mnoho příjemných chvil na golfu v příštím roce.

Golf patří mezi 30 prioritních sportů NSA
Golf patří mezi 30 prioritních sportů NSA

15.12.2023 | Národní sportovní agentura oznámila na tiskové konferenci výsledky svého projektu prioritizace sportu. Mezi 30 sportů, které obdrží zvýšenou podporu, patří i golf. Rada NSA vybírala na základě popularity, úspěšnosti a také velikosti členské základny.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde