Česká golfová federace

Aktuality

Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok

Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok

Tomáš Přikryl, Sobota 23. prosince 2023

Na konci roku přichází ohlédnutí za uplynulou sezónou, bilancování cílů, splněných či nesplněných úkolů. Snad každý golfový hráč si vzpomene na svoji podařenou jamku, skvěle zahraný putt nebo jiný golfový zážitek. Přejeme Vám šťastné a veselé Vánoce a mnoho příjemných chvil na golfu v příštím roce.

„Když jsem v minulém roce bilancoval golfovou sezónu, začínal jsem slovy, že se patrně jednalo o nejúspěšnější rok v dějinách českého golfu,“ začíná své přání prezident České golfové federace Vratislav Janda. „Výčet úspěchů českých hráčů v letošní sezóně dokázal překonat výsledky minulého roku. Mezi oceněnými se začínají objevovat také naši muži. Do příštího roku vejde český golf s nadějí na další úspěchy, s chutí reprezentovat celou Českou republiku na Olympijských hrách v Paříži. Rád bych vás pozval na reprízu Večera českého golfu, kterou odvysílá stanice ČT sport v pondělí večer ve 21:00. Seznamte se s našimi hráči, kteří reprezentují český golf, ale také s partnery, kteří jsou důležití pro celý český golf.“

Ve svém vánočním a novoročním přání se Vratislav Janda obrací na všechny golfové hráče, ale i ty, kteří golf pravidelně sledují, a ještě nenašli svoji cestu na golfová hřiště: „Rok 2023 byl pro Českou golfovou federaci velice významným rokem nejen na poli sportovních výsledků. Každého golfového hráče bude zajímat, že stojíme před výzvou modernizace technického serveru ČGF, který je pro každého golfistu důležitým nástrojem nejen pro přihlašování do turnajů a vedení hendikepové historie. Na konci roku jsme získali informaci, že se nám podařilo u Evropského parlamentu uspět ve změnách legislativních návrhů, které se vztahují k údržbě travnatých ploch. Národní sportovní agentura zařadila golf mezi 30 vybraných sportů, které bude v dalším období prioritně podporovat. Všechny tyto důležité, byť ne vždy viditelné aktivity pomáhají běžnému golfovému hráči bavit se golfem, sportovat a udržovat se v kondici tak, jak je jeho zvykem.“

Budoucnost a zejména pak udržitelnost golfové hry se diskutuje čím dál častěji v rámci všech evropských zemí. Údržba golfových ploch je základním tématem EGA a dalších partnerských organizací včetně České golfové federace. „Jedním z důležitých cílů je zajistit, aby se úroveň hratelnosti golfových hřišť vyvíjela udržitelným způsobem. Stojíme před osvětou, kdy celosezónní hratelnost hřiště musí být upřednostňována před jeho estetikou. Hledají se nová řešení, která minimalizují ekologický dopad golfu, a naopak zvyšují jeho přínos pro životní prostředí. V tomto ohledu bych rád zmínil slovo synergie, které je pro náš sport do budoucna opravdu klíčové,“ popisuje výhledy v dalších letech Vratislav Janda.

„Chtěl bych tímto poděkovat celému týmu České golfové federace za skvělou práci. Našim partnerům za podporu a chuť nás podporovat v naší činnosti i v dalších letech. Všem reprezentantům za skvělé výsledky a energii, se kterou bojují za to, aby se golf zařadil mezi úspěšné české sporty. A také všem golfovým hráčům. Právě velikost členské základny a vaše podpora na sociálních sítích nám pomohla zařadit golf mezi 30 vybraných sportů NSA. Dovolím si přidat i jednu výzvu. Nezapomínejte na svá hřiště. Včasné uhrazení členských příspěvků pomáhá golfovým hřištím se lépe připravit na novou golfovou sezónu. Každý kousek synergie je důležitý,“ posílá vzkaz všem hráčům prezident České golfové federace.

Přejeme vám krásné Vánoce, šťastný a úspěšný rok 2024 a mnoho krásných chvil na golfu.

Datum: Sobota 23. prosince 2023
Všechny články autora

Související články

European Boys’ Team Championship 2025 bude hostit ...
European Boys’ Team Championship 2025 bude hostit ...

03.04.2024 | Radostná zpráva pro český golf přišla ze sídla Evropské golfové asociace (EGA). Po 7 letech a počtvrté v 46leté historii nejvýznamnější akce juniorských družstev v Evropě se její pořadatelství vrátí v roce 2025 do ČR. Mezi domácími resorty padla na výboru EGA už podruhé volba na brněnskou Kaskádu.

Přihlásit se do soutěží družstev lze jen do konce ...
Přihlásit se do soutěží družstev lze jen do konce ...

26.03.2024 | Soutěže družstev ČGF začnou o druhém květnovém víkendu, kdy startuje 1. a 2. liga družstev mužů a žen na Karlštejně a v Olomouci. Extraliga mužů a žen má své úvodní kvalifikační trojkolo na programu až na konci června v Telči. Novinkou sezóny je první ročník Czech Young Masters v srpnu na Ypsilonce.

Kurz maršálů golfových resortů 2024
Kurz maršálů golfových resortů 2024

25.03.2024 | Panorama Golf Resort přivítal 20. a 21. března 30 účastníků Kurzu maršálů golfových resortů s otevřenou náručí a nádherným jarním počasím. Česká Asociace Golfových Maršálů pořádala s podporou České golfové federace 15. kurz maršálů golfových resortů.

Konference ČGF schválila rozpočet pro rok 2024
Konference ČGF schválila rozpočet pro rok 2024

16.03.2024 | Již na tradičním místě, v pražském Wellness Hotelu Step, proběhla v sobotu 16. března konference České golfové federace. Delegáti rozhodli o rozpočtu pro rok 2024, který zahrnoval jak investici do nového IT systému nové generace, tak i návrat k marketingové podpoře golfu.

Kurz Trenér golfu ČGF III. třídy
Kurz Trenér golfu ČGF III. třídy

02.02.2024 | Česká golfová federace, CZECH GOLF CONSULTING s.r.o. a Profesionální golfová asociace hráčů a učitelů golfu v ČR vypisují kurz Trenér golfu ČGF III. třídy. Vzdělávací kurz má podobu základního trenérského kurzu v rozsahu 40 hodin. Více informací naleznete v odkaze.

Premiéra Czech Young Masters bude na Ypsilonce
Premiéra Czech Young Masters bude na Ypsilonce

01.02.2024 | Zástupci regionů se na pondělní schůzi STK ČGF dohodli na modelu soutěží družstev mládeže. Do kalendáře přibyla nová soutěž pod názvem Czech Young Masters, kterou bude hostit liberecká Ypsilonka. Finále soutěží družstev do 14 a 18 let se odehrají na Kaskádě.

Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena
Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena

03.01.2024 | Na konci minulého roku byly na webu a v mobilní aplikaci ČGF publikovány oba kalendáře akcí ČGF na rok 2024. V případě kalendáře hlavních akcí to je čtvrtá pracovní verze, kalendář akcí mládeže byl publikován poprvé.

Golf patří mezi 30 prioritních sportů NSA
Golf patří mezi 30 prioritních sportů NSA

15.12.2023 | Národní sportovní agentura oznámila na tiskové konferenci výsledky svého projektu prioritizace sportu. Mezi 30 sportů, které obdrží zvýšenou podporu, patří i golf. Rada NSA vybírala na základě popularity, úspěšnosti a také velikosti členské základny.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde