Česká golfová federace

Aktuality

Mladí Češi míří na mezinárodní mistrovství Německa chlapců a dívek

Mladí Češi míří na mezinárodní mistrovství Německa chlapců a dívek

Tomáš Přikryl, Středa 29. května 2024

20. ročník German International Amateur Championship Boys & Girls 2024 se letos bude konat od 30. května do 1. června pod novým názvem German Boys & Girls a poprvé na hřišti Golf Clubu Hardenberg. Z Česka zamířily do dějiště mistrovství dvojice mladých golfistů a trojice dívek.

Poté, co se mezinárodní mistrovství Německa chlapců a dívek konalo od roku 2004 vždy v Golf Clubu St. Leon jako German Boys & Girls Open, na nejlepší mladé evropské hráče čeká poprvé nové hřiště Golf Clubu Hardenberg. Vypuštěním slova „Open“ z oficiálního názvu se tak se z GBGO stává GBG. Zachován je formát turnaje, každoročně ovšem roste kvalita mezinárodního pole účastníků. Že je GBG jedním z nejvýznamnějších mezinárodních golfových turnajů mládeže v Evropě, o tom svědčí i fakt, že Ladies European Tour si jej opět vybrala jako kvalifikační pro PING Junior Solheim Cup.

V letošním roce se o titul mezinárodního amatérského mistra Německa do 18 let utká 69 chlapců a 69 dívek z 23 zemí.

V chlapecké kategorii má Česká republika dva zástupce – Romana Pivodu z Golf Clubu Brno a Matouše Zacha z Prague City Golf Clubu. České dívky budou reprezentovat Kristina Lebová z RGA Greensgate, Julie Oplatková z Golf Clubu Brno, Amálie Tauer z Panorama Golf Club Kácov a na poslední chvíli se jako čtvrtá Češka dostala do startovního pole Annika Kohoutek z Albatrossu. Kristina Lebová si start v GBG zajistila 11. místem v ANNIKA Invitational 2023.

Turnaj se hraje na mistrovském hřišti GC Hardenberg s parem 72 a celé startovní pole na něm odehraje bez cutu všechny tři turnajová kola ve hře na rány.

V roce 2021 ovládl chlapeckou kategorii Filip Jakubčík, který na tento mimořádný úspěch potřeboval zahrát ve třech kolech skóre 204 ran. Ještě výraznější stopu tu zanechala tehdy ještě Klára Spilková, která dokázala triumfovat dvakrát po sobě v letech 2009 a 2010.

Loňský ročník se z české výpravy nejlépe povedl Jakubu Jandovi, který dva dny útočil na vítězství, a nakonec z toho bylo skvělé 4. místo v konkurenci 113 hráčů.

Výsledky 20. German International Amateur Championship Boys 2024 sledujte zde.

Výsledky 20. German International Amateur Championship Girls 2024 sledujte zde.

Připravil: -vrk-
Foto: Zdeněk Sluka

Datum: Středa 29. května 2024
Všechny články autora

Související články

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů hostí Slavkov
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů hostí Slavkov

01.07.2024 | O letošní individuální tituly národních mistrů ve hře na rány se mladí golfisté a golfistky z kategorií žáci a kadeti (U14 a U16) utkají od středy 3. července do pátku 5. července na hřišti Austerlitz Golf Resortu ve Slavkově. ...

1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...
1. Dimension Národní golfová tour mládeže 2024 ...

26.04.2024 | Vrcholná domácí soutěž pro golfové naděje vstupuje do nového ročníku s významnou podporou nového titulárního partnera, finanční společnosti Dimension. Série odstartuje svoji základní část již v sobotu 4. května 2024 v pražské Vinoři. Možnost podat přihlášku do turnaje končí v sobotu 27.

Nadace Hanuše Goldscheidera pomáhá autistickým dětem
Nadace Hanuše Goldscheidera pomáhá autistickým dětem

20.04.2024 | V pražském golfovém resortu GC Hodkovičky proběhla nebývalá akce na podporu dětí s autismem. Své síly ve snaze zapojit golf do dlouhodobého programu pomoci takto postiženým dětem spojily Nadace Hanuše Goldscheidera a pražský Rotary Klub. Výsledkem pilotní akce bylo nadšení dětí a dojetí rodičů.

Čeští amatéři si polepšili ve světovém žebříčku
Čeští amatéři si polepšili ve světovém žebříčku

09.04.2024 | Postavení českých amatérských golfistů na světovém žebříčku WAGR si udržuje za poslední rok vzestupnou tendenci. Stále více českých golfových nadějí, ať už se připravují v podmínkách českých klubových zázemí nebo na univerzitách v zámoří, prokazují výkonnost na úrovni minimálně širší světové špičky.

Petr Juráš z GC Hořehledy byl oceněn cenou fair play
Petr Juráš z GC Hořehledy byl oceněn cenou fair play

29.03.2024 | Český klub fair play a Český olympijský výbor ocenil v pražské Písecké věži mladého golfového hráče Petra Juráše z Golf Clubu Hořehledy cenou fair play. Cenu mu předal dvojnásobný olympijský vítěz, kanoista Martin Doktor.

Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena
Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena

03.01.2024 | Na konci minulého roku byly na webu a v mobilní aplikaci ČGF publikovány oba kalendáře akcí ČGF na rok 2024. V případě kalendáře hlavních akcí to je čtvrtá pracovní verze, kalendář akcí mládeže byl publikován poprvé.

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...

21.11.2023 | Většina mládežnických hráčů má vedle vítězství v turnaji také za cíl vstoupit do světového amatérského žebříčku WAGR. Filip Lukáš si tento úkol splnil na NMČR žáků a kadetů. Jak prožíval chvíle na hřišti? Pojďte se společně s ním vrátit do červencového turnaje na hřišti Kunětická Hora.

Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D
Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D

17.11.2023 | Regionální Moravská Tour Mládeže (RMTM) vstupovala do nového ročníku 2023 po ukončení spolupráce s dlouholetým promotérem turnajů. Počáteční obavy se nenaplnily, letošní RMTM přinesla sérii 24 atraktivních turnajů na nejlepších moravských hřištích a také nového partnera pro novou vloženou minisérii...

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde