Česká golfová federace

Aktuality

Petr Hrubý vybojoval první titul v USA, Jelínkovi se daří mezi juniory

Petr Hrubý vybojoval první titul v USA, Jelínkovi se daří mezi juniory

Tomáš Přikryl, Pátek 10. března 2023

Na rozjetý vlak skvělých výsledků českých hráčů v zahraničí naskočili také Petr Hrubý a Maximilián Jelínek. Zatímco Hrubý získal první univerzitní titul na turnaji R.E.L. Lamkin Invitational, Jelínek si připsal první a třetí místo mezi juniorskou elitou.

Český reprezentant a hráč týmu University of Washington Petr Hrubý po čtyřletém působení v zámoří dosáhl na výhru v univerzitní soutěži. Na turnaji R.E.L. Lamkin Invitational, který se hrál na hřišti San Diego Country Club, zvítězil český amatér o čtyři údery po kolech 71, 64 a 69 (-12).

„Výhra pro mě znamená hodně. Jsem tu čtvrtým rokem a vím, že se každou sezónou zlepšuji, ale ve zdejší konkurenci je těžší prorazit. Chtěl bych tuto výhru věnovat Nicovi Schellongovi. Měli jsme tu být ve Washingtonu spolu a často na něj myslím,“ komentuje golfista, pro kterého vítězství mělo ještě větší hodnotu.

Hrubého, který má na svém kontě mimo jiné čtyři výsledky v Top 5 a další tři v Top 10 na univerzitních soutěžích, čeká ještě pátý rok v USA díky tzv „covidovému roku“. Namísto běžných čtyř let bylo univerzitním sportovcům povoleno využít dalšího akademického roku, aby si nahradili přerušenou sezónu 2020.

„Jak jsem již zmínil, konkurence tu je neskutečná, hřiště jsou skvělá a myslím, že extra příprava na profesionální kariéru mi prospěje,“ přiznává jednadvacetiletý golfista.

„Po pátém roce mám v plánu jít mezi profíky a rád bych zůstal v Americe, protože se tu už skoro cítím jako doma. Samozřejmě Evropa tu pro mě vždy bude jako jedna z možností, tak uvidím, jak se vše vyvine,“ prozrazuje plány do budoucna Hrubý.

Konečné výsledky

Skvělé výsledky v USA předvádí také Maximilián Jelínek, který z kraje roku triumfoval na turnaji FJT Florida State University – MLK Major, první zastávce z celoroční Florida Junior Tour určené pro mladé hráče od 9–18 let. Jelínek ovládl kategorii chlapců od 16–18 let o osm úderů s koly za 74, 69 a 73 (celkem v paru).

Max Jelínek

Česká vlajka se díky sedmnáctiletému hráči, který studuje na floridské střední škole, objevila rovněž v únoru na prestižním šampionátu AJGA Simplify Boys Championship v Texasu.

Na turnaji, který v minulosti vyhrály legendy jako Tiger Woods, Jordan Spieth, Jim Furyk či Rickie Fowler, skončil Jelínek v první polovině leaderboardu na děleném 32. místě s celkovým skóre +1 po třech kolech.

Nejčerstvějším úspěchem hráče, který po dokončení středoškolského studia nastoupí letos v srpnu do týmu Kansas University, je dělená třetí příčka na dalším silně obsazeném turnaji Dustin Johnson World Junior Golf Championship v minulém týdnu.

„Se svou hrou jsem spokojený a zvládl jsem se zdárně udržet ve hře i přes těžké hrací podmínky. Je to skvělý turnaj a moc hezky se o nás starají, mrzí mě, že je to můj poslední ročník,“ uvedl v rozhovoru český reprezentant, který zahrál celkem dvě rány pod par na hřišti TPC Myrtle Beach po kolech 68, 74 a 72.

FOTO: University of Washington & Florida State Golf Association

Datum: Pátek 10. března 2023
Všechny články autora

Související články

Start americké univerzitní sezóny se blíží
Start americké univerzitní sezóny se blíží

19.01.2022 | Přes dvacet českých hráčů a hráček aktuálně studuje a hraje soutěžní golf na amerických univerzitách. Jarní sezóna tamních soutěží se již blíží. Většina týmů zahájila přípravu a na první turnaje bude vyrážet začátkem příštího měsíce.

Petr Hrubý hráčem měsíce v univerzitní konferenci
Petr Hrubý hráčem měsíce v univerzitní konferenci

14.12.2019 | Osmnáctiletý člen národního týmu mužů a chlapců Petr Hrubý má za sebou první univerzitní sezónu v USA a s akademickými i golfovými výsledky může být spokojen. Byl dokonce vyhlášen hráčem měsíce listopadu v konferenci Pac-12. ...

Patricie Macková se v zámoří umístila v Top 10
Patricie Macková se v zámoří umístila v Top 10

06.03.2023 | Přední česká amatérka Patricia Macková má za sebou úspěšný turnaj ICON Invitational, na kterém se umístila na děleném osmém místě. V silně obsazeném podniku, který hrála se svým týmem University of Maryland, startovalo 12 týmů z první padesátky univerzitního žebříku NCAA.

Odstartovala univerzitní sezóna v USA
Odstartovala univerzitní sezóna v USA

10.02.2023 | Česká republika má zastoupení téměř třicítkou českých hráčů a hráček, kteří při studiu na amerických vysokých školách hrají soutěžní golf díky tamní podpoře univerzitního sportu. Nejsledovanějšími Čechy v již započaté jarní sezóně budou Jiří Zuska, Filip Jakubčík, Patricie Macková a další.

Jana Melichová zaznamenala v zámoří historický ...
Jana Melichová zaznamenala v zámoří historický ...

24.05.2022 | Česká amatérka Jana Melichová zakončila svou univerzitní kariéru skvělým 13. místem na NCAA DI Women's Championship. Tímto výsledkem se zapsala do historie univerzity i celé konference. Sára Kousková skončila na děleném 57. místě.

Sára Kousková přípravu na Augustu spojila s pomocí ...
Sára Kousková přípravu na Augustu spojila s pomocí ...

14.03.2022 | Česká amatérka Sára Kousková vystoupala ve světovém žebříčku WAGR už na 26. místo a její příprava na dosavadní vrchol kariéry – účast na Augusta National Women‘s Amateur – finišuje. V golfovém ráji si stačila v závěru února i zatrénovat a návštěvy využila k charitativní akci na podporu Ukrajiny.

Sára Kousková výjimku pro LET nedostala, přednost ...
Sára Kousková výjimku pro LET nedostala, přednost ...

10.02.2022 | Sára Kousková sice v prosinci uhrála plné členství na Ladies European Tour, ale kvůli odloženému přestupu k profesionálkám se ho letos definitivně nedočká. Zůstává u plánu dokončit univerzitní studium v zámoří, do kolotoče evropských turnajů se chce zapojit v červnu po návratu.

Sára Kousková obdržela pozvánku na šampionát do ...
Sára Kousková obdržela pozvánku na šampionát do ...

18.01.2022 | Legendární hřiště v Augustě si zahraje první česká golfistka. Současné postavení ve světovém amatérském žebříčku podle očekávání vyneslo Sáře Kouskové pozvání na Augusta National Women’s Amateur, který se bude hrát na přelomu března a dubna.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde