Česká golfová federace

Aktuality

Sára Kousková ukončí svoji sezónu na Australian Open

Sára Kousková ukončí svoji sezónu na Australian Open

Tomáš Přikryl, Středa 30. listopadu 2022

Sára Kousková uzavře svoji sezónu na turnaji ISPS Handa Australian Open, který se uskuteční od 1. do 4. prosince v Melbourne a tradičně přilákal velké hvězdy světového golfu. Turnaj hrají společně jak ženy, tak muži a letos je poprvé v historii doplní ještě nejlepší handicapovaní golfisté.

Sára Kousková obdržela pozvání na turnaj ISPS Handa Australian Open v Melbourne jako vítězka celoročního žebříčku LETAS. Na turnaji se představí například vítězky majoru Minjee Lee, Hannah Green nebo Jeniffer Kupcho. Mezi muži pozvání přijali domácí hvězda Cameron Smith, nebo také bývalá světová jednička Adam Scott.

„Turnaj v Austrálii jsme po úspěšné sezóně dostali trochu za odměnu. Startovní pole je nabité velkými jmény. Spokojená budu s tím, pokud se mi povede předvádět podobnou hru, se kterou jsem se prezentovala celou letošní sezónu,“ povídá Kousková, která vzápětí dodává, že na hřištích Victoria Golf Course a Kingston Heath bude potřeba hojně využívat i nabyté zkušenosti. „Obě hřiště jsou velmi technická a nedovolují moc chyb při minutí greenu nebo fairwayí. Pokud netrefíte správné místo, velmi často budete potrestáni. Když jsme dnes seděli nad strategií, tak jsme vlastně nenašli jamku, která by byla “odpočinková“. I z tohoto pohledu nás čeká náročná výzva,“ přidává pocity ze hřiště třiadvacetiletá česká golfistka.

Kousková po říjnovém ukončení sezóny na LETAS vyplnila turnajovou pauzu tréninkem. „Měla jsem možnost si díky dobrému počasí dobře zatrénovat v Česku s trenérem Pavlem Ničem mladším. Absolvovala jsem i týdenní přípravu v Austinu a tureckém Beleku. Už se ale těším na turnajovou atmosféru,“ usmívá se aktuálně druhá nejlépe umístěná česká golfistka na světovém žebříčku.

Do Austrálie přiletěla Kousková se svým týmem již na konci minulého týdne, aby se měla možnost aklimatizovat. „Zvolili jsme brzký příjezd i s ohledem na to, že si chceme před příští sezónou vyzkoušet dlouhé časové posuny, které nás mohou potkat na European Tour. Navíc se hraje na dvou hřištích, takže bylo potřeba si je obě projít,“ popisuje Kousková důvody příjezdu.

A jak česká hráčka vnímá atmosféru samotného turnaje, jenž je považován za australský golfový major? „Celá atmosféra je elektrizující. Tím, že je turnaj společný pro ženy a muže, dostává ještě větší rozměr. Přece jen se my, golfistky, nepotkáváme často na jednom greenu s Adamem Scottem nebo Cameronem Smithem,“ svěřuje se Kousková. „Bude to samozřejmě velký zážitek, nicméně zejména dobrý test toho, co mne, pevně věřím, v následujících letech čeká. A čím dříve si na atmosféru podobných turnajů zvyknu, tím lépe,“ dodává závěrem.

Do prvního kola odstartuje Kousková na hřišti Kingston Heath ve čtvrtek v 8:28 místního času (SEČ středa 22:28). Turnaj vysílá také český Golf Channel, který má na programu každý den záznamy v odpoledních hodinách.

Výsledky můžete sledovat zde

  

Datum: Středa 30. listopadu 2022
Všechny články autora

Související články

Úvodní turnaj LET: cutem prošly tři Češky, nejlépe ...
Úvodní turnaj LET: cutem prošly tři Češky, nejlépe ...

05.02.2023 | Nejvyšší ženský okruh Ladies European Tour má za sebou první zastávku letošní sezóny. Na turnaji Magical Kenya Ladies Open se do víkendových kol probojovaly tři české hráčky, nejlépe skončila Jana Melichová na děleném 27. místě. ...

Ladies European Tour letos čeká třicítka turnajů ...
Ladies European Tour letos čeká třicítka turnajů ...

22.01.2023 | Nejvyšší ženský evropský okruh Ladies European Tour oznámil kalendář letošní sezóny, který bude mít 30 zastávek na čtyřech různých kontinentech. Čeští fanoušci se mohou těšit na pravidelné zastoupení alespoň pětici hráček, dvě navíc bojují o účast na Letních olympijských hrách v příštím roce.

Kousková se stala členkou evropského týmu Amundi ...
Kousková se stala členkou evropského týmu Amundi ...

13.01.2023 | Sára Kousková oznámila před nadcházející sezónou partnerství s nadnárodní investiční skupinou Amundi Asset Management. Česká golfistka se stala jednou z pěti tváří, které budou reprezentovat evropský tým Amundi Golf.

Češi mají sezonu za sebou.
Češi mají sezonu za sebou.

06.12.2022 | Golfová sezona českých hráčů je u konce. Reprezentanty teď čeká již zimní příprava na nadcházející ročník. Přinášíme ohlédnutí za posledními turnaji této sezony, na kterých čeští hráči dosáhli skvělých výsledků. ...

Sára Kousková převzala na Zbraslavi plnou hrací ...
Sára Kousková převzala na Zbraslavi plnou hrací ...

16.10.2022 | Sára Kousková ovládla celoroční žebříček Order of Merit druhé nejvyšší evropské golfové soutěže Ladies European Tour Access Series a stala se tak historicky první českou golfistkou, které se podařilo získat podobné ocenění. ...

Kousková ovládla třetí turnaj LETAS a slaví zisk ...
Kousková ovládla třetí turnaj LETAS a slaví zisk ...

16.09.2022 | Sára Kousková ovládla turnaj ASGI Lavaux Ladies Open ze série LET Access Series a slaví vítězný hattrick. Po Španělsku a Švédsku triumfovala také tento týden ve Švýcarsku. Může tak téměř jistě slavit kartu na příští ročník Ladies European Tour. Přiblížil se jí také start na OH v Paříži.

Sára Kousková slaví senzační výhru v Jonkopingu
Sára Kousková slaví senzační výhru v Jonkopingu

02.09.2022 | Sára Kousková slaví své třetí vítězství na Ladies European Tour Access Series. Po čtvrtém místě minulý týden v Goteborgu dnes ovládla turnaj Elite Hotels Open v Jonkopingu a připsala si kromě šeku na 6.400 euro také 500 bodů do celoročního žebříčku LETAS, v něm poskočila již na třetí místo.

Češi na mezinárodní scéně – 35. týden
Češi na mezinárodní scéně – 35. týden

02.09.2022 | Na přelomu týdne mohou čeští hráči dosáhnout dalších skvělých individuálních, ale také týmových výsledků. Po úspěchu družstva žen na mistrovství světa odehrávajícím se v minulém týdnu se o vylepšení svého maxima snaží i družstvo mužů. Sára Kousková bojuje o své další vítězství v sérii LETAS.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP