Česká golfová federace

Aktuality

Turnaj LET v Austrálii byl zkrácen do dvou dnů

Turnaj LET v Austrálii byl zkrácen do dvou dnů

Tomáš Přikryl, Čtvrtek 4. dubna 2024

Zastávkou druhého australského týdne Ladies European Tour (LET) je Bonville Golf Resort v Coffs Harbour, kde ve dnech 5. až 7. dubna české profesionálky odehrají turnaj Australian Women's Classic. V pořadí sedmý letošní turnaj LET s rekordním počtem zastoupených zemí se bude hrát o 300 tisíc euro.

Turnaj opět spolupořádá WPGA Tour of Australasia, formát turnaje je 54 jamek na rány s cutem po druhém kole pro 60 nejlepších a všechny ties.

Letošní rekordní počet 43 zemí, ze kterých pochází 402 členek LET, se promítl i do nadcházejícího turnaje Australian Women's Classic, kde se představí 133 hráček z 37 zemí. To je zatím rekord LET roku 2024. Mezi zeměmi, ze kterých hráčky pocházejí, najdeme např. Filipíny, Panamu, Singapur, Hongkong, Kolumbii, Tchaj-wan nebo Cookovy ostrovy.

Dějiště Australian Women's Classic, Bonville Golf Resort je považováno za nejoblíbenější golfové hřiště v Austrálii. Zatímco o týden dříve v Magentě se hrálo ve větrných podmínkách na mořském pobřeží, 18jamkové hřiště v Bonville je proslulé svými vlnitými fairwayemi, lemovanými lány eukalyptů, přírodními vodními plochami a živými zahradami. Mezi pozoruhodné jamky patří 485 m dlouhá 4. jamka, která je známá svou sedlovou fairwayí a náročným přístupem. Závěrečná pětiparová osmnáctka zase nutí k riskantní hře a obvykle tak nabízí zajímavé drama pro hráčky i diváky.

Jedinou nevyřešenou otázkou je počasí, které může být v tomto ročním období na jihu Austrálie poněkud nevyzpytatelné. Podle předpovědi má v Bonville spadnout od čtvrtka do pátku cca 60-100 mm srážek. Na sobotu a neděli jsou v předpovědi tropické bouřky. Jak ale říkají místní, možné je vše. Tedy i to, že se bouřky pralesu v Bonville vyhnou. 

Změnu charakteru hřiště i předpověď počasí komentuje už z dějiště turnaje Klára Davidson Spilková: „Na rozdíl od prvního místa, kdy jsme byly u moře, jsme se najednou ocitly v kopcích a v krásné, až tropické přírodě. Celé hřiště je nahoru dolů a jamky poměrně daleko od sebe. I z toho důvodu nám LET povolila při hře bugy. Ale ještě uvidíme, předpověď počasí nevěstí nic dobrého. Stát se může cokoli, i proto jsem se nakonec rozhodla, že služby místního dobrovolníka u bagu potřebovat nebudu a spolehnu se jen sama na sebe. Teď si tedy jen přát, aby nám počasí vyšlo a mohly jsme turnaj vůbec odehrát.“

Pondělní přesun z Magenty do Bonville má za sebou i Sára Kousková: „V úterý jsme si obešli, resp. spíše objeli, celou osmnáctku. Měla jsem tak možnost seznámit se s náročností hřiště i poměrně kousavou bermudou, která tady dělá neplechu jak při ranách do greenu, tak na něm. Je to po minulém týdnu změna, takže čas jsme trávili zejména na krátké hře. Přímo na hřišti jsme se potkali s bývalým presidentem klubu Ianem, u kterého jsme tento týden našli útočiště. Je to ohromně milý pán, jenž nás seznámil jak s hřištěm, layoutem, tak i historií Bonville Golf Resortu a nedalekého Coffs Harbour. Hřiště je na první pohled velmi blízké americké Augustě, kde jsem si měla možnost téměř přesně před dvěma lety zahrát. Sama jsem zvědavá - bude to opravdu neobvyklý turnaj na úžasném místě. Je fajn, že při turnaji bude mít každá hráčka svou buggy, takže se svezou i caddies. Manipulace s několika holemi z buggy na fairway a zpět bude bez caddyho, bez změřené vzdálenosti a s deštníkem docela složitá věc. Při aktuální předpovědi počasí je to poměrně stěžejní a je velká pravděpodobnost, že se turnaj odehraje pouze na dvě kola. Doufám, že vše dopadne dobře a my si budeme mít možnost změřit síly v Austrálii letos i podruhé.“

Další z Češek na LET Jana Melichová po pondělním příjezdu do Bonville strávila dny intenzivní přípravou a seznámením s tímto opravdu jedinečným hřištěm. „Hřiště se mi líbí ještě více než Magenta Shores, na kterém jsme hrály minulý týden. Je velmi unikátní a zábavné,“ pochvaluje si golfové hřiště Melichová.

České kvarteto doplní také jediná česká vítězka turnaje loňské série LET Kristýna Napoleaová, která v této sezoně nebodovala a bude mít možnost prolomit smůlu, která ji zatím odsouvala pod čáru cutu.

Na hřiště dlouhé 5715 m s parem 72 vstoupí v pátek 5. dubna jako první z českých profesionálek Klára Davidson Spilková z jamky č. 9 v 8:45 místního času (22:45 SEČ). V následujícím flightu odstartuje Jana Melichová z jamky č. 9 v 8:55 (22:55 SEČ).

Odpolední časy mají přiděleny Sára Kousková na jamce č. 1 ve 12:30 (2:30 SEČ) a Kristýna Napoleaová na jamce č. 9 ve 12:50 (2:50 SEČ).

Čeští fanoušci budou mít možnost sledovat turnaj živě, díky přímým přenosům na O2 TV Sport, které začínají v sobotu 3:00 ráno (SEČ) a v neděli již od 0:30 do 5:30 ráno (SEČ).

Výsledky Australian Women's Classic série Ladies European Tour sledujte zde.

Připravil: -vrk-
Foto: Tristan Jones/ LET

Datum: Čtvrtek 4. dubna 2024
Všechny články autora

Související články

Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum
Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum

30.05.2024 | Po týdnu stráveném ve Francii se Ladies European Tour (LET) vydává na dva turnaje do Švédska, z nichž jako první bude město Helsingborg a Allerum Golf Club hostit od pátku 31. května do neděle 2. června turnaj Dormy Open. Česká družina se zde rozroste o pátou stabilní členku LET Terezu Meleckou.

Hvězdný výsledek Davidson Spilkové na LET ve Francii
Hvězdný výsledek Davidson Spilkové na LET ve Francii

25.05.2024 | České hráčky okupovaly od čtvrtka až do soboty nejvyšší příčky na Jabra Ladies Open (LET) odehrávajícím se na hřišti Evian Resort Golf Clubu. Dva dny držela Jana Melichová dělenou 3. příčku, v sobotu ji v TOP5 vystřídala Klára Davidson Spilková, když po skvělém výkonu skončila dělená pátá.

Amundi German Masters ozdobilo české eso
Amundi German Masters ozdobilo české eso

19.05.2024 | Třetí květnový víkend patřil na okruhu LET Amundi German Masters. Z neobvykle početné skupiny šesti českých profesionálek se do víkendového finále podívala jen obhájkyně Kristýna Napoleaová a aktuální česká jednička na LET Sára Kousková. Turnaj ozdobila Tereza Melecká svým prvním esem kariéry.

Český sextet zahraje na LET v Německu
Český sextet zahraje na LET v Německu

15.05.2024 | Od čtvrtka 16. května do neděle se na Golf & Country Club Seddiner See koná Amundi German Masters. LET se tak vrací na svůj mateřský kontinent a otevírá očekávanou etapu, do které vkročí hned šestice českých profesionálek v čele s obhájkyní loňského titulu na German Masters Kristýnou Napoleaovou.

LET Aramco Team Series komplikovalo počasí
LET Aramco Team Series komplikovalo počasí

12.05.2024 | Víkendový LET turnaj Aramco Team Series v Soulu poznamenal silný déšť a vynucená nedělní dohrávka 2. kola pro část startovního pole. Spanilou jízdu v neděli předvedla Tereza Melecká a ze dna tabulky se vyhoupla na přední místa leaderboardu. Davidson Spilkové na poslední devítce unikla TOP10.

Dva týmy na LET Aramco TS v Soulu povedou české ...
Dva týmy na LET Aramco TS v Soulu povedou české ...

09.05.2024 | Po dvou týdnech v Jižní Africe se Ladies European Tour představí v Soulu, kde se koná druhý letošní turnaj Aramco Team Series presented by PIF. Tentokrát bez Sáry Kouskové, ale se dvěma českými kapitánkami Klárou Davidson Spilkovou a Kristýnou Napoleaovou.

Tereza Melecká se kvalifikovala na LET v Berouně
Tereza Melecká se kvalifikovala na LET v Berouně

21.04.2024 | Po loňské ztrátě plné hrací karty LET vyšperkovala Tereza Melecká svůj návrat do elitní soutěže děleným 5.místem na Joburg Ladies Open. Po sebevědomém výkonu si zároveň vybojovala účast na turnaji LET v Berouně. Českému kvartetu hráček se letos premiérově podařilo projít v plném počtu cutem.

Deště v Austrálii odplavily golfistkám turnaj ...
Deště v Austrálii odplavily golfistkám turnaj ...

07.04.2024 | Turnaj Australian Women's Classic série LET v australském Bonville se měl odehrát na 3 kola 5.-7.4. Silné deště dovolily odehrát jen sobotní kolo, které stanovilo konečné výsledky a turnaj nebude klasifikován jako oficiální turnaj LET. TOP10 umístění Davidson Spilkové a Kouskové je tím znehodnoceno.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde