Česká golfová federace

Aktuality

Tereza Melecká se kvalifikovala na LET v Berouně

Tereza Melecká se kvalifikovala na LET v Berouně

Tomáš Přikryl, Neděle 21. dubna 2024

Po loňské ztrátě plné hrací karty LET vyšperkovala Tereza Melecká svůj návrat do elitní soutěže děleným 5.místem na Joburg Ladies Open. Po sebevědomém výkonu si zároveň vybojovala účast na turnaji LET v Berouně. Českému kvartetu hráček se letos premiérově podařilo projít v plném počtu cutem.

Pro pětadvacetiletou Terezu Meleckou je výsledek na Joburg Ladies Open životním úspěchem, přestože účast na turnaji pro ni nebyla v plánu. „Na LET jsem se samozřejmě vrátit chtěla, ale už jsem se smířila s tím, že budu letos hrát jen LETAS. O LET jsem tedy nepřemýšlela a přihlásila se na Sunshine Tour. První turnaj mi vyšel super, bylo to dělené 5. místo. Druhý turnaj už byl kvalifikací sem na Joburg. Ale asi jsem moc tlačila na pilu, takže jsem ráda, že jsem se sem nakonec dostala přes svoji kartu. Turnaj celkově hodnotím jako super. Samozřejmě tam byly lepší i horší rány, ta sedmnáctka mě stála hodně ran a tripplebogey, to zabolelo… Ale snažila jsem se nic si z toho nedělat, věděla jsem, že jsou přede mnou jiné, skórovací jamky. Na první devítce jsem se snažila nasbírat co nejvíc bodů dolů, protože na druhé člověk vždycky nějakou tu ránu navíc nabere. Bylo fajn, že jsem tu v Johannesburgu předtím třikrát hrála. Na Sunshine Tour se člověk naučil počítat místní metry, což je trochu matematiky. Hodně jsem zapracovala na strikování balonů. Kromě driveru, u kterého jsem zvyklá, že trefuju, jsem dobře trefovala železa a dobře jsem i putovala. Člověk musí být i trpělivý a počkat si, že mu to tam spadne.“

Udržet chladnou hlavu až do neděle se nakonec Tereze Melecké vyplatilo. „Tady v Joburgu jsem prostě hrála ránu za ranou, neřešila jsem žádnou TOP 10, jestli to vyjde nebo nevyjde. Prostě jsem hrála svůj golf, po osmnáctce jsme vždycky sečetli scorekartu a viděli jsme, jak na tom jsme. Dnes jsem zase jenom hrála a nic neřešila. Začátek byl trochu složitější, ale pak zase přišlo pár birdie… Konec tu samozřejmě není lehký, přišlo pár chyb, ale ukázalo se, že jsem udržela pevné nervy a dotáhla to do konce. Tohle páté místo mi kartu na LET na tento rok zaručí. Vypadá to, že první turnaj, který si zahraju, bude Beroun, takže na to se moc těším. Do té doby, než budu moci hrát LET, se budu držet svého plánu, co jsme měli od začátku nastavený, takže budu hrát LETAS apod,“ prozradila své další plány Melecká.

Nejlepší Češka v letošním hodnocení Ladies European Tour Sára Kousková obešla čtyři kola v Modderfontein Golf Clubu dvě rány pod normu hřiště a svým 25. místem si upevnila patnáctou příčku žebříčku Order of Merit. „Po poněkud složitějším příletu, kdy jsem kvůli zrušenému letu do místa turnaje dorazila až den před startem, jsem celkově spokojená s výsledkem. Prakticky celý turnaj jsem bojovala s místní trávou a layoutem hřiště, který mi příliš nesedí. Nedařilo se mi už přihrávat si do greenu, takže z tohoto pohledu solidní umístění v TOP25 beru. Jen to byla trochu makačka,“ usmála se po dohrání finálového kola Kousková.

Kristýna Napoleaová letos poprvé prolomila smůlu v procházení do finálových kol a skončila v neděli dělená 52. (+5). V šesté desítce skončila i Jana Melichová dělená 58. (+6).

Joburg Ladies Open ovládla suverénně s výsledkem -17 švýcarská golfistka Chiara Tamburlini.

Výsledky Joburg Ladies Open série Ladies European Tour sledujte zde.

Po zastávce v Johannesburgu bude LET pokračovat 25.-28. dubna turnajem Investec South African Women's Open v Kapském Městě na hřišti Erinvale Country and Golf Estate.

Připravil: -vrk-
Foto: Tristan Jones / LET

Datum: Neděle 21. dubna 2024
Všechny články autora

Související články

Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum
Hráčky čeká na LET ve Švédsku „divoké“ Allerum

30.05.2024 | Po týdnu stráveném ve Francii se Ladies European Tour (LET) vydává na dva turnaje do Švédska, z nichž jako první bude město Helsingborg a Allerum Golf Club hostit od pátku 31. května do neděle 2. června turnaj Dormy Open. Česká družina se zde rozroste o pátou stabilní členku LET Terezu Meleckou.

Hvězdný výsledek Davidson Spilkové na LET ve Francii
Hvězdný výsledek Davidson Spilkové na LET ve Francii

25.05.2024 | České hráčky okupovaly od čtvrtka až do soboty nejvyšší příčky na Jabra Ladies Open (LET) odehrávajícím se na hřišti Evian Resort Golf Clubu. Dva dny držela Jana Melichová dělenou 3. příčku, v sobotu ji v TOP5 vystřídala Klára Davidson Spilková, když po skvělém výkonu skončila dělená pátá.

Amundi German Masters ozdobilo české eso
Amundi German Masters ozdobilo české eso

19.05.2024 | Třetí květnový víkend patřil na okruhu LET Amundi German Masters. Z neobvykle početné skupiny šesti českých profesionálek se do víkendového finále podívala jen obhájkyně Kristýna Napoleaová a aktuální česká jednička na LET Sára Kousková. Turnaj ozdobila Tereza Melecká svým prvním esem kariéry.

Český sextet zahraje na LET v Německu
Český sextet zahraje na LET v Německu

15.05.2024 | Od čtvrtka 16. května do neděle se na Golf & Country Club Seddiner See koná Amundi German Masters. LET se tak vrací na svůj mateřský kontinent a otevírá očekávanou etapu, do které vkročí hned šestice českých profesionálek v čele s obhájkyní loňského titulu na German Masters Kristýnou Napoleaovou.

LET Aramco Team Series komplikovalo počasí
LET Aramco Team Series komplikovalo počasí

12.05.2024 | Víkendový LET turnaj Aramco Team Series v Soulu poznamenal silný déšť a vynucená nedělní dohrávka 2. kola pro část startovního pole. Spanilou jízdu v neděli předvedla Tereza Melecká a ze dna tabulky se vyhoupla na přední místa leaderboardu. Davidson Spilkové na poslední devítce unikla TOP10.

Dva týmy na LET Aramco TS v Soulu povedou české ...
Dva týmy na LET Aramco TS v Soulu povedou české ...

09.05.2024 | Po dvou týdnech v Jižní Africe se Ladies European Tour představí v Soulu, kde se koná druhý letošní turnaj Aramco Team Series presented by PIF. Tentokrát bez Sáry Kouskové, ale se dvěma českými kapitánkami Klárou Davidson Spilkovou a Kristýnou Napoleaovou.

Deště v Austrálii odplavily golfistkám turnaj ...
Deště v Austrálii odplavily golfistkám turnaj ...

07.04.2024 | Turnaj Australian Women's Classic série LET v australském Bonville se měl odehrát na 3 kola 5.-7.4. Silné deště dovolily odehrát jen sobotní kolo, které stanovilo konečné výsledky a turnaj nebude klasifikován jako oficiální turnaj LET. TOP10 umístění Davidson Spilkové a Kouskové je tím znehodnoceno.

Turnaj LET v Austrálii byl zkrácen do dvou dnů
Turnaj LET v Austrálii byl zkrácen do dvou dnů

04.04.2024 | Zastávkou druhého australského týdne Ladies European Tour (LET) je Bonville Golf Resort v Coffs Harbour, kde ve dnech 5. až 7. dubna české profesionálky odehrají turnaj Australian Women's Classic. V pořadí sedmý letošní turnaj LET s rekordním počtem zastoupených zemí se bude hrát o 300 tisíc euro.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde