Česká golfová federace

Aktuality

Přípravná konference ČGF za velkého zájmu delegátů

Přípravná konference ČGF za velkého zájmu delegátů

redakce, Sobota 15. října 2022

Páteční přípravná konference se uskutečnila v pražském Hotelu Step za velkého zájmu delegátů, ale také pozvaných hostů. Na programu byla dvě důležitá témata: budoucí marketingová a komunikační strategie ČGF a také financování ČGF v roce 2023 a s ním související členské příspěvky.

Krátce po 14. hodině účastníky konference přivítal ředitel wellness hotelu STEP Jiří Palát. Poté už konference odstartovala úvodním slovem prezidenta ČGF Vratislava Jandy, který mimo jiné vyzdvihl vynikající sportovní výsledky v roce 2022, zejména výhru Jany Melichové v turnaji Ladies European Tour na domácí půdě v Berouně, ale také úspěchy Kláry Spilkové a Sáry Kouskové. Nechybělo ani ocenění českého smíšeného týmu do 16 let, který získal zlaté medaile na European Young Masters ve Finsku, a ženského týmu, který na MS družstev žen ve Francii skončil na historicky nejlepším 9. místě.

V další části programu před delegáty předstoupily tři vybrané agentury, které ve 20minutových prezentacích hovořily o své vizi nejefektivnější marketingové a PR komunikace ČGF vůči novým zájemcům o golf, ale i stávajícím hráčům a sportovním fanouškům. Delegátům se následně představila také agentura, která má klubům a resortům pomáhat se získáváním dotací.

Druhá polovina konference se nesla v duchu diskuse o výši členských příspěvků, které výrazným způsobem ovlivňují chod ČGF. Dvanáctičlenná pracovní skupinou připravila návrh, k němuž se postupně vyjádřila většina delegátů. Diskuse byla zakončena hlasováním o dvou návrzích na změnu členských příspěvků od roku 2023, nicméně delegáti nepodpořili ani jeden z nich.

Hospodářka ČGF Maria Stilerová v závěru jednání komentovala průběžné výsledky hospodaření ČGF v roce 2022 a zároveň přednesla první verzi rozpočtu ČGF pro rok 2023. Svou činnost prezentovala také IT komise. Ta v roce 2022 pracovala na mnoha změnách, které mají do budoucna ušetřit náklady na provoz technického serveru a přinést hráčům další novinky.

Přípravná konference byla ukončena krátce před jedenadvacátou hodinou. Už tradičně na ni navazuje sobotní turnaj President Trophy, který se tentokrát odehraje na hřišti v Beřovicích.

Foto: Zdeněk Sluka

Autor: redakce 
Datum: Sobota 15. října 2022
Všechny články autora

Související články

V nové sezóně ČGF připravila více než 100 turnajů ...
V nové sezóně ČGF připravila více než 100 turnajů ...

28.03.2023 | Česká golfová federace cílí na děti prostřednictvím regionálních turnajů. V šesti kategoriích je myšleno i na úplné benjamínky. Ti mají možnost vyzkoušet si své první sportovní krůčky ze zkrácených odpališť. Celkem 105 turnajů na 73 hřištích odstartuje turnaj 14. 4. v Hluboké nad Vltavou.

Konference ČGF rozhodla o výši členských příspěvků ...
Konference ČGF rozhodla o výši členských příspěvků ...

25.03.2023 | V sobotu 25. března proběhla v pražském Hotelu Step konference České golfové federace, která schválila důležité změny ve stanovách ČGF a také nové členské příspěvky platné od roku 2024. ...

Vyjádření výboru ČGF ke kauze JUNIOR GOLF
Vyjádření výboru ČGF ke kauze JUNIOR GOLF

09.02.2023 | Regionální STK Východ B (nově „D“) po sezóně 2022 ukončila spolupráci s JUNIOR GOLF, z.s., který dlouhodobě zajišťoval pro moravský region mládežnické golfové turnaje pod souhrnným názvem Morava Cup.

Kurzy pro rozhodčí golfu v roce 2023
Kurzy pro rozhodčí golfu v roce 2023

31.01.2023 | Na začátku roku 2023 vstoupila v platnost nová edice Pravidel golfu. Na rozdíl od „revoluční“ edice z roku 2019 je změn relativně minimálně, přesto je důležité, aby se s nimi bezmála 600 rozhodčích ČGF seznámilo a obnovilo si licenci na další čtyři roky.

Kurz rozvoje výkonnostních koučů
Kurz rozvoje výkonnostních koučů

29.01.2023 | Česká golfová federace připravila vzdělávací projekt pro golfové trenéry pod názvem „Kurz rozvoje výkonnostních koučů“ (CGF Performance Coach Development Course). Roční kurz pro vybrané trenéry má za cíl pozvednout úroveň tréninkové přípravy a koučinku napříč golfovými kluby v České republice.

STK ČGF schválila postupy B-týmů v ligových s ...
STK ČGF schválila postupy B-týmů v ligových s ...

25.01.2023 | Technický úsek STK ČGF na konci minulého týdne v rozšířeném jednání s regionálními zástupci rozhodl o podobě kvalifikací v soutěžích družstev mládeže v roce 2023 a také výrazně změnil hrací řád v soutěžích družstev mužů a žen.

Kurz maršálů golfových resortů
Kurz maršálů golfových resortů

19.01.2023 | Česká asociace golfových maršálů pořádá kurz maršálů golfových resortů, který se uskuteční v Panorama Golf Resortu v Kácově ve dnech 29. – 30. března 2023.

Hráčů v Česku opět přibylo.
Hráčů v Česku opět přibylo.

29.12.2022 | Již třetím rokem za sebou stoupá v České republice zájem o golf. Vyplývá to ze statistik České golfové federace za rok 2022. Celkem 52.730 registrovaných hráčů je nejvíce za poslední tři roky.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde