Česká golfová federace

Aktuality

Kristýna Napoleaová vede v polovině turnaj Ladies European Tour

Kristýna Napoleaová vede v polovině turnaj Ladies European Tour

Petr Halaburda, Pátek 18. března 2022

Česká profesionálka Kristýna Napoleaová se probojovala do spoluvedení turnaje Ladies European Tour v Saudské Arábii. Dnes zapisovala ze všech 108 hráček nejlepší výsledek (66) a skóre -6 jí vyneslo finálový flight pro sobotní třetí kolo.

Režisér přenosu na O2TV Sport, která vysílá nově přenosy ze série Ladies European Tour, dlouho Kristýnu Napoleaovou přehlížel. V závěru přenosu z druhého kola už ale českou hráčku přece jen několikrát zařadil a v sobotu už se mohou těšit čeští fanoušci, že její hru uvidí mnohem častěji.

Češku uklidnil výsledek z prvního kola, v kterém poznala, že se dokáže s nástrahami hřiště Royal Greens GCC vyrovnat. Také dnes totiž foukal od moře silný vítr a řadě startujících to dělalo problémy, což platilo i o dalších českých profesionálkách Tereze Melecké +13 (81+76) a Šideri Váňové +16 (78+82), které cutem nedokázaly projít.

O náročnosti turnaje svědčí, že hranice postupu se zastavila na skóre +7 a pouze osm hráček je na skóre pod parem hřiště.

Češka se ke skvělému výsledku odrazila po eaglu na čtvrté jamce, ke kterému přidala ještě čtyři birdie a skóre -6 (72+66) ji kapatultovalo do děleného vedení spolu s Angličankou Georgie Hall, o dvě rány zpět je Anne Van Dam z Nizozemska, s kterými bude Napoleaová hrát od 10:05 SEČ.

„Byl to perfektní den, i když znovu pořádně foukalo. Snažila jsem se soustředit na krátkou hru a to mi pomohlo, včetně několika vydařených puttů. Zahrát v takových podmínkách a v takové konkurenci šest pod je neskutečný, je to můj osobní rekord,“ zářila Napoleaová po dohrání a přiznala, že už trochu začíná vnímat nervozitu ze složení sobotního flightu. „A také začínám cítit trochu únavu, ten vítr bere hodně sil, takže dnes musím důkladně zregenerovat a zítra na to zase skočíme. Budu se držet stejných plánů jako dnes.“

Čtyřhodinový přímý přenos O2Sport TV z třetího kola začíná v 11:00 hod.

LEADERBOARD po 2. kole

FOTO Tristan Jones/LET

Datum: Pátek 18. března 2022
Všechny články autora

Související články

Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...
Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...

20.04.2022 | Bohatý program čeká na české golfisty v závěru týdne. Tři profesionálky startují v Austrálii, Ondřej Lieser bude hrát v rámci DP World Tour ve Španělsku a nejmladší české reprezentační výběry se představí na European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku.

Napoleaová s Váňovou jdou dál, Vodičková vede ...
Napoleaová s Váňovou jdou dál, Vodičková vede ...

31.03.2022 | Dvě české hráčky si zahrají finálová kola turnaje LET v Jihoafrické republice – cutem prošly Kristýna Napoleaová i Šideri Váňová. Výborně se daří při prvním letošním startu ve Španělsku amatérce Denise Vodičkové, která je ve spoluvedení turnaje Copa Sotogrande.

V Africe vykročila nejlépe Šideri Váňová
V Africe vykročila nejlépe Šideri Váňová

30.03.2022 | Nejlepší úvodní kolo z českých golfistek na turnaji LET v Jihoafrické republice zaznamenala Šideri Váňová (+1) a je na děleném 22. místě, nad hranicí cutu je také Kristýna Napoleaová (+3). Méně se dařilo Tereze Melecké (+5).

Kousková vykročí vstříc snu v Augustě, tři Češky ...
Kousková vykročí vstříc snu v Augustě, tři Češky ...

29.03.2022 | Tři roky snila Sára Kousková o startu na Augusta National Women’s Amateur a ve středu se jí sen vyplní. Kompletní čtyřdenní boje by rády absolvovaly Kristýna Napoleaová, Tereza Melecká a Šideri Váňová startující na turnaji Ladies European Tour v Africe.

Nejlépe odstartovala opět Napoleaová, Lieser zatím ...
Nejlépe odstartovala opět Napoleaová, Lieser zatím ...

24.03.2022 | Nejlépe do dalšího turnaje Ladies European Tour odstartovala v Jihoafrické republice z českého tria opět Kristýna Napoleaová (+1). Do akce DP World Tour v Kataru vstoupil Ondřej Lieser s výsledkem +2 a na hranici cutu ztrácí dvě rány.

Profesionální série: ženské trio v Africe, Lieser ...
Profesionální série: ženské trio v Africe, Lieser ...

23.03.2022 | Řada českých želízek bude ve hře na profesionálních akcích. Na další turnaj LET se chystají Kristýna Napoleaová, Tereza Melecká a Šideri Váňová, na DP World Tour se vrátí Ondřej Lieser v Kataru, další turnaj Epson Tour bude hrát Klára Spilková a třetí akce Pro Golf Tour je před Janem Cafourkem.

Výborný vstup Napoleaové, konečné 20.
Výborný vstup Napoleaové, konečné 20.

17.03.2022 | Výborný vstup má za sebou Kristýna Napoleaová na turnaji Ladies European Tour v Saudské Arábii. S výsledkem Even par dělí jedenácté místo a má výborně nakročeno k postupu do finále. Třetí kolo na premiérové akci Pro Golf Tour v Egyptě zvládnul výborně Jan Cafourek (69), což mu vyneslo 20.

Tři české profesionálky budou bojovat v silné ...
Tři české profesionálky budou bojovat v silné ...

16.03.2022 | Velká konkurence se sešla na turnaji Ladies European Tour, který se bude hrát od čtvrtka do neděle v Saudské Arábii. Na Aramco Saudi Ladies International se představí i české profesionálky Tereza Melecká, Kristýna Napoleaová a Šideri Váňová. Na americké EPSON Tour startuje Klára Spilková.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde