Česká golfová federace

Aktuality

Iniciativa Svobodu Ukrajině

Iniciativa Svobodu Ukrajině

redakce, Čtvrtek 3. března 2022

Iniciativa Svobodu Ukrajině má co nejúčinněji prostřednictvím sbírky podpořit Ukrajinu v době válečné agrese. Jde o společnou výzvu institucí, firem a osobností, ke které se připojili mimo jiné i předseda NSA Filip Neusser či prezident ČGF Vratislav Janda.

Výzva je organizována ve spolupráci s velvyslanectvím Ukrajiny v České republice. „Na Ukrajině zuří plnohodnotná válka a v ní se beze zbraně nikdo neubrání. Vážíme si každé pomoci, ale to, co nám teď chybí ze všeho nejvíce, jsou zbraně, helmy, neprůstřelné vesty a další ochranné prostředky,“ připomněl v tiskové zprávě Jevhen Perebyjnis, mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Ukrajiny v České republice.

Vedle Neussera a Jandy jsou signatáři výzvy kardiochirurg Jan Pirk, spisovatelka a novinářka Bára Nesvadbová, spolumajitel banky Wood & Company Jan Sýkora, ředitel Českého národního symfonického orchestru Jan Hasenöhrl, prezident Evropské federace burz Petr Koblic, či Jakub Líčka, generální sekretář Charity České republiky.

Signatáři vyzývají, aby lidé a firmy přispěli přímo na veřejný sbírkový účet zřízený ambasádou Ukrajiny v České republice. „Pracovníci velvyslanectví nejlépe vědí, co Ukrajinci dnes potřebují a jak vše co nejrychleji dopravit na místo určení,“ vysvětluje jeden z iniciátorů výzvy Filip Neusser. „Každý den vyjíždějí k ukrajinským hranicím dva evakuační vlaky, které vezou jedním směrem pomoc a zpátky obyvatele, prchající před válkou,“ dodal další z iniciátorů výzvy Petr Koblic, prezident Evropské federace burz.

Právě na pomoc válkou postiženým obyvatelům je zaměřena humanitární sbírka pořádaná Charitou Česká republika. Číslo sbírkového účtu je 55660022/0800, variabilní symbol 104. Více na https://svet.charita.cz/podporte-nas-hprs/charita-pro-ukrajinu/.

Sbírku Velvyslanectví Ukrajiny v České republice určenou na bezprostřední nákupy materiálního vybavení k obraně na území války, tedy na nákup zbraní, ochranných prostředků a dalších pomůcek pro bojující obránce Ukrajiny, lze podpořit příspěvkem na účtu 304452700/0300 (pro platby v korunách). Více na www.supportukraine.cz

Autoři výzvy vyzývají občany a instituce, kteří se chtějí k výzvě připojit a podpořit tak českou vládu v jejím úsilí o legitimní pomoc při zajišťování prostředků pro obranu Ukrajiny před útočníky, aby tak učinili na webové stránce iniciativy na adrese www.svoboduukrajine.cz.

 

Autor: redakce 
Datum: Čtvrtek 3. března 2022
Všechny články autora

Související články

Big Green Egg se stal oficiálním partnerem České ...
Big Green Egg se stal oficiálním partnerem České ...

06.04.2022 | Prémiový výrobce keramických grilů Big Green Egg se stal hrdým partnerem České golfové federace. Mají toho společného více než zelenou barvu. Jsou to hodnoty, zkušenosti a dovednosti. Partnerství naváže na aktivity v dalších zemích, Big Green Egg je například partnerem velkých turnajů v zahraničí.

Osobní stránka golfisty spuštěna
Osobní stránka golfisty spuštěna

24.03.2022 | Hned několik novinek v oblasti digitalizace připravuje pro rok 2022 Česká golfová federace. Aktuálně spouštíme „Osobní stránku golfisty“, kde může každý registrovaný golfista v některém z členských subjektů ČGF přistupovat ke svým datům.

Konference ČGF schválila rozpočet i změnu stanov
Konference ČGF schválila rozpočet i změnu stanov

19.03.2022 | Po osmi měsících se znovu sešli delegáti, aby se domluvili na dalším směřování České golfové federace. Na dnešní Konferenci ČGF v pražském Hotelu STEP si odsouhlasili mimo jiné rozpočet na letošní rok, změnu Stanov ČGF i změnu jednacího řádu konference.

Konference ČGF se vrací do březnového termínu
Konference ČGF se vrací do březnového termínu

18.03.2022 | Po dvouleté přestávce se vrací Konference České golfové federace do obvyklého březnového termínu. Před dvěma lety byla kvůli koronavirovým opatřením odložena do června, loni byla ze stejných okolností posunuta až do července. Letošní jednání se uskuteční už v sobotu.

Celorepublikové jednání STK se uskutečnilo online
Celorepublikové jednání STK se uskutečnilo online

05.03.2022 | Podobu sezóny schválila celorepubliková schůze regionálních delegátů STK, která jednala v pátek prostřednictvím videokonference. V rámci Oficiálního kalendáře ČGF se uskuteční 56 turnajů, nejvýraznější novinkou je přeměna amatérské série CGAT na otevřenou COGT s profesionály a profesionálkami.

ME mužských seniorských týmů 2023 bude v Mariánských ...
ME mužských seniorských týmů 2023 bude v Mariánských ...

01.03.2022 | Mistrovství Evropy seniorských mužských družstev v roce 2023 se uskuteční na hřišti RGC Mariánské Lázně. Oznámili to zástupci Evropské golfové asociace (EGA). V západočeském lázeňském městě se bude hrát ve dnech 5.-9. září příštího roku.

ČGF vyzvala EGA a další federace k následování
ČGF vyzvala EGA a další federace k následování

28.02.2022 | Česká golfová vyzvala v dnešním prohlášení mezinárodní golfové orgány, aby se přidaly k její výzvě odmítnout společné soutěžení se sportovci Ruska a Běloruska coby reakcí za napadení Ukrajiny. ...

Slovo prezidenta: Ukrajina potřebuje podpořit
Slovo prezidenta: Ukrajina potřebuje podpořit

28.02.2022 | Obracím se na vás ve velice složité době. V takové, o které jsem vůbec netušil, že ji někdy osobně sám nebo naše děti zažijeme. Došlo k bezprecedentnímu útoku na demokratickou Ukrajinu, k porušení mezinárodního práva, mírového soužití a všeho, co jsme posledních třicet let v Evropě budovali.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP