Česká golfová federace

Aktuality

Iniciativa Svobodu Ukrajině

Iniciativa Svobodu Ukrajině

redakce, Čtvrtek 3. března 2022

Iniciativa Svobodu Ukrajině má co nejúčinněji prostřednictvím sbírky podpořit Ukrajinu v době válečné agrese. Jde o společnou výzvu institucí, firem a osobností, ke které se připojili mimo jiné i předseda NSA Filip Neusser či prezident ČGF Vratislav Janda.

Výzva je organizována ve spolupráci s velvyslanectvím Ukrajiny v České republice. „Na Ukrajině zuří plnohodnotná válka a v ní se beze zbraně nikdo neubrání. Vážíme si každé pomoci, ale to, co nám teď chybí ze všeho nejvíce, jsou zbraně, helmy, neprůstřelné vesty a další ochranné prostředky,“ připomněl v tiskové zprávě Jevhen Perebyjnis, mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Ukrajiny v České republice.

Vedle Neussera a Jandy jsou signatáři výzvy kardiochirurg Jan Pirk, spisovatelka a novinářka Bára Nesvadbová, spolumajitel banky Wood & Company Jan Sýkora, ředitel Českého národního symfonického orchestru Jan Hasenöhrl, prezident Evropské federace burz Petr Koblic, či Jakub Líčka, generální sekretář Charity České republiky.

Signatáři vyzývají, aby lidé a firmy přispěli přímo na veřejný sbírkový účet zřízený ambasádou Ukrajiny v České republice. „Pracovníci velvyslanectví nejlépe vědí, co Ukrajinci dnes potřebují a jak vše co nejrychleji dopravit na místo určení,“ vysvětluje jeden z iniciátorů výzvy Filip Neusser. „Každý den vyjíždějí k ukrajinským hranicím dva evakuační vlaky, které vezou jedním směrem pomoc a zpátky obyvatele, prchající před válkou,“ dodal další z iniciátorů výzvy Petr Koblic, prezident Evropské federace burz.

Právě na pomoc válkou postiženým obyvatelům je zaměřena humanitární sbírka pořádaná Charitou Česká republika. Číslo sbírkového účtu je 55660022/0800, variabilní symbol 104. Více na https://svet.charita.cz/podporte-nas-hprs/charita-pro-ukrajinu/.

Sbírku Velvyslanectví Ukrajiny v České republice určenou na bezprostřední nákupy materiálního vybavení k obraně na území války, tedy na nákup zbraní, ochranných prostředků a dalších pomůcek pro bojující obránce Ukrajiny, lze podpořit příspěvkem na účtu 304452700/0300 (pro platby v korunách). Více na www.supportukraine.cz

Autoři výzvy vyzývají občany a instituce, kteří se chtějí k výzvě připojit a podpořit tak českou vládu v jejím úsilí o legitimní pomoc při zajišťování prostředků pro obranu Ukrajiny před útočníky, aby tak učinili na webové stránce iniciativy na adrese www.svoboduukrajine.cz.

 

Autor: redakce 
Datum: Čtvrtek 3. března 2022
Všechny články autora

Související články

STK ČGF schválila postupy B-týmů v ligových s ...
STK ČGF schválila postupy B-týmů v ligových s ...

25.01.2023 | Technický úsek STK ČGF na konci minulého týdne v rozšířeném jednání s regionálními zástupci rozhodl o podobě kvalifikací v soutěžích družstev mládeže v roce 2023 a také výrazně změnil hrací řád v soutěžích družstev mužů a žen.

Kurz maršálů golfových resortů
Kurz maršálů golfových resortů

19.01.2023 | Česká asociace golfových maršálů pořádá kurz maršálů golfových resortů, který se uskuteční v Panorama Golf Resortu v Kácově ve dnech 29. – 30. března 2023.

Hráčů v Česku opět přibylo.
Hráčů v Česku opět přibylo.

29.12.2022 | Již třetím rokem za sebou stoupá v České republice zájem o golf. Vyplývá to ze statistik České golfové federace za rok 2022. Celkem 52.730 registrovaných hráčů je nejvíce za poslední tři roky.

Reorganizace regionálního uspořádání ČGF
Reorganizace regionálního uspořádání ČGF

27.11.2022 | Velký projekt několika posledních let byl dokončen. Tak by se s trochou nadsázky dala označit snaha STK ČGF upravit regionální členění tak, aby čtyři územní celky byly co do počtu klubů, hřišť i hráčů co možná nejvyrovnanější.

EGA Konference v dějišti Ryder Cupu 2023
EGA Konference v dějišti Ryder Cupu 2023

26.11.2022 | Delegace ČGF ve složení prezident Vratislav Janda a generální sekretář Aleš Libecajt se zúčastnila Výroční konference Evropské golfové asociace (EGA) v italské metropoli.

Začínají schůze regionálních STK
Začínají schůze regionálních STK

25.11.2022 | Konec listopadu a začátek prosince je každoročně termínem, kdy se na čtyřech místech v republice konají schůze zástupců STK klubů příslušného regionu. Vedle zhodnocení právě končící sezóny a projednání regionálních návrhů pro sezónu příští, mají letošní setkání přívlastek volební.

Přípravná konference ČGF za velkého zájmu delegátů
Přípravná konference ČGF za velkého zájmu delegátů

15.10.2022 | Páteční přípravná konference se uskutečnila v pražském Hotelu Step za velkého zájmu delegátů, ale také pozvaných hostů. Na programu byla dvě důležitá témata: budoucí marketingová a komunikační strategie ČGF a také financování ČGF v roce 2023 a s ním související členské příspěvky.

Přípravná konference ČGF
Přípravná konference ČGF

25.09.2022 | V pátek 14. října 2022 se uskuteční Přípravná konference ČGF. Tradiční setkání prezidentů či jejich zástupců zahájí v pražském hotelu STEP, ve 14:00 hod. svým úvodním slovem prezident ČGF Vratislav Janda.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP