Česká golfová federace

Aktuality

V Rapotíně roste první municipální hřiště

V Rapotíně roste první municipální hřiště

Petr Halaburda, Pondělí 6. prosince 2021

V květnu příštího roku bude otevřeno šest jamek v novém golfovém areálu v Rapotíně na Šumpersku. Jedná se o první tuzemské municipální hřiště na obecních pozemcích. Vznikající resort navštívili generální sekretář ČGF Aleš Libecajt a člen výboru Dominik Maršík.

V Rapotíně se k zimnímu spánku letos nikdo nechystá. Finišuje se s realizací golfového areálu a za půl roku už by mělo být k dispozici i prvních šest jamek, které doplní již zcela funkční klubovnu a driving range. V další fázi je připravena dostavba dalších tří jamek, kompletní devítka bude mít par 36.

V první prosincový den neobvyklý projekt navštívili na pozvání oba členové vedení ČGF. „Jedná se o jednu z prvních vlaštovek municipálního hřiště na obecních pozemcích a obec je dokonce sám stavitel. Obdivuji nadšení lidí, kteří za projektem stojí. Kvituji, že vzniká jako rekultivace území, kde promyšlené a zodpovědné budoucí nakládání s vodou jde v ruku v ruce s pozdější finanční úsporou na zálivku,“ vyzdvihl přínosy Dominik Maršík, předseda Komise pro rozvoj a udržitelnost.

Připomněl, že jde o ukázkový projekt v tuzemských podmínkách. „Záměr má našlápnuto, aby se stal pilotním projektem a třeba ve Francii se těší podobná hřiště velké popularitě. To zdejší bude bezesporu přínosem v této malebné části podhůří Jeseníků.“

Aleš Libecajt zodpověděl dotazy týkající se zejména plánovaného členství v ČGF a všech rozvojových projektů, které ČGF pro své členské subjekty vypisuje.

Datum: Pondělí 6. prosince 2021
Všechny články autora

Související články

Vyjádření výboru ČGF ke kauze JUNIOR GOLF
Vyjádření výboru ČGF ke kauze JUNIOR GOLF

09.02.2023 | Regionální STK Východ B (nově „D“) po sezóně 2022 ukončila spolupráci s JUNIOR GOLF, z.s., který dlouhodobě zajišťoval pro moravský region mládežnické golfové turnaje pod souhrnným názvem Morava Cup.

Kurzy pro rozhodčí golfu v roce 2023
Kurzy pro rozhodčí golfu v roce 2023

31.01.2023 | Na začátku roku 2023 vstoupila v platnost nová edice Pravidel golfu. Na rozdíl od „revoluční“ edice z roku 2019 je změn relativně minimálně, přesto je důležité, aby se s nimi bezmála 600 rozhodčích ČGF seznámilo a obnovilo si licenci na další čtyři roky.

Kurz rozvoje výkonnostních koučů
Kurz rozvoje výkonnostních koučů

29.01.2023 | Česká golfová federace připravila vzdělávací projekt pro golfové trenéry pod názvem „Kurz rozvoje výkonnostních koučů“ (CGF Performance Coach Development Course). Roční kurz pro vybrané trenéry má za cíl pozvednout úroveň tréninkové přípravy a koučinku napříč golfovými kluby v České republice.

STK ČGF schválila postupy B-týmů v ligových s ...
STK ČGF schválila postupy B-týmů v ligových s ...

25.01.2023 | Technický úsek STK ČGF na konci minulého týdne v rozšířeném jednání s regionálními zástupci rozhodl o podobě kvalifikací v soutěžích družstev mládeže v roce 2023 a také výrazně změnil hrací řád v soutěžích družstev mužů a žen.

Kurz maršálů golfových resortů
Kurz maršálů golfových resortů

19.01.2023 | Česká asociace golfových maršálů pořádá kurz maršálů golfových resortů, který se uskuteční v Panorama Golf Resortu v Kácově ve dnech 29. – 30. března 2023.

Hráčů v Česku opět přibylo.
Hráčů v Česku opět přibylo.

29.12.2022 | Již třetím rokem za sebou stoupá v České republice zájem o golf. Vyplývá to ze statistik České golfové federace za rok 2022. Celkem 52.730 registrovaných hráčů je nejvíce za poslední tři roky.

Reorganizace regionálního uspořádání ČGF
Reorganizace regionálního uspořádání ČGF

27.11.2022 | Velký projekt několika posledních let byl dokončen. Tak by se s trochou nadsázky dala označit snaha STK ČGF upravit regionální členění tak, aby čtyři územní celky byly co do počtu klubů, hřišť i hráčů co možná nejvyrovnanější.

EGA Konference v dějišti Ryder Cupu 2023
EGA Konference v dějišti Ryder Cupu 2023

26.11.2022 | Delegace ČGF ve složení prezident Vratislav Janda a generální sekretář Aleš Libecajt se zúčastnila Výroční konference Evropské golfové asociace (EGA) v italské metropoli.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde