Česká golfová federace

Aktuality

V Rapotíně roste první municipální hřiště

V Rapotíně roste první municipální hřiště

Petr Halaburda, Pondělí 6. prosince 2021

V květnu příštího roku bude otevřeno šest jamek v novém golfovém areálu v Rapotíně na Šumpersku. Jedná se o první tuzemské municipální hřiště na obecních pozemcích. Vznikající resort navštívili generální sekretář ČGF Aleš Libecajt a člen výboru Dominik Maršík.

V Rapotíně se k zimnímu spánku letos nikdo nechystá. Finišuje se s realizací golfového areálu a za půl roku už by mělo být k dispozici i prvních šest jamek, které doplní již zcela funkční klubovnu a driving range. V další fázi je připravena dostavba dalších tří jamek, kompletní devítka bude mít par 36.

V první prosincový den neobvyklý projekt navštívili na pozvání oba členové vedení ČGF. „Jedná se o jednu z prvních vlaštovek municipálního hřiště na obecních pozemcích a obec je dokonce sám stavitel. Obdivuji nadšení lidí, kteří za projektem stojí. Kvituji, že vzniká jako rekultivace území, kde promyšlené a zodpovědné budoucí nakládání s vodou jde v ruku v ruce s pozdější finanční úsporou na zálivku,“ vyzdvihl přínosy Dominik Maršík, předseda Komise pro rozvoj a udržitelnost.

Připomněl, že jde o ukázkový projekt v tuzemských podmínkách. „Záměr má našlápnuto, aby se stal pilotním projektem a třeba ve Francii se těší podobná hřiště velké popularitě. To zdejší bude bezesporu přínosem v této malebné části podhůří Jeseníků.“

Aleš Libecajt zodpověděl dotazy týkající se zejména plánovaného členství v ČGF a všech rozvojových projektů, které ČGF pro své členské subjekty vypisuje.

Datum: Pondělí 6. prosince 2021
Všechny články autora

Související články

European Boys’ Team Championship 2025 bude hostit ...
European Boys’ Team Championship 2025 bude hostit ...

03.04.2024 | Radostná zpráva pro český golf přišla ze sídla Evropské golfové asociace (EGA). Po 7 letech a počtvrté v 46leté historii nejvýznamnější akce juniorských družstev v Evropě se její pořadatelství vrátí v roce 2025 do ČR. Mezi domácími resorty padla na výboru EGA už podruhé volba na brněnskou Kaskádu.

Přihlásit se do soutěží družstev lze jen do konce ...
Přihlásit se do soutěží družstev lze jen do konce ...

26.03.2024 | Soutěže družstev ČGF začnou o druhém květnovém víkendu, kdy startuje 1. a 2. liga družstev mužů a žen na Karlštejně a v Olomouci. Extraliga mužů a žen má své úvodní kvalifikační trojkolo na programu až na konci června v Telči. Novinkou sezóny je první ročník Czech Young Masters v srpnu na Ypsilonce.

Kurz maršálů golfových resortů 2024
Kurz maršálů golfových resortů 2024

25.03.2024 | Panorama Golf Resort přivítal 20. a 21. března 30 účastníků Kurzu maršálů golfových resortů s otevřenou náručí a nádherným jarním počasím. Česká Asociace Golfových Maršálů pořádala s podporou České golfové federace 15. kurz maršálů golfových resortů.

Konference ČGF schválila rozpočet pro rok 2024
Konference ČGF schválila rozpočet pro rok 2024

16.03.2024 | Již na tradičním místě, v pražském Wellness Hotelu Step, proběhla v sobotu 16. března konference České golfové federace. Delegáti rozhodli o rozpočtu pro rok 2024, který zahrnoval jak investici do nového IT systému nové generace, tak i návrat k marketingové podpoře golfu.

Kurz Trenér golfu ČGF III. třídy
Kurz Trenér golfu ČGF III. třídy

02.02.2024 | Česká golfová federace, CZECH GOLF CONSULTING s.r.o. a Profesionální golfová asociace hráčů a učitelů golfu v ČR vypisují kurz Trenér golfu ČGF III. třídy. Vzdělávací kurz má podobu základního trenérského kurzu v rozsahu 40 hodin. Více informací naleznete v odkaze.

Premiéra Czech Young Masters bude na Ypsilonce
Premiéra Czech Young Masters bude na Ypsilonce

01.02.2024 | Zástupci regionů se na pondělní schůzi STK ČGF dohodli na modelu soutěží družstev mládeže. Do kalendáře přibyla nová soutěž pod názvem Czech Young Masters, kterou bude hostit liberecká Ypsilonka. Finále soutěží družstev do 14 a 18 let se odehrají na Kaskádě.

Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena
Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena

03.01.2024 | Na konci minulého roku byly na webu a v mobilní aplikaci ČGF publikovány oba kalendáře akcí ČGF na rok 2024. V případě kalendáře hlavních akcí to je čtvrtá pracovní verze, kalendář akcí mládeže byl publikován poprvé.

Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok
Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok

23.12.2023 | Na konci roku přichází ohlédnutí za uplynulou sezónou, bilancování cílů, splněných či nesplněných úkolů. Snad každý golfový hráč si vzpomene na svoji podařenou jamku, skvěle zahraný putt nebo jiný golfový zážitek. Přejeme Vám šťastné a veselé Vánoce a mnoho příjemných chvil na golfu v příštím roce.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde