Česká golfová federace

Aktuality

V Rapotíně roste první municipální hřiště

V Rapotíně roste první municipální hřiště

Petr Halaburda, Pondělí 6. prosince 2021

V květnu příštího roku bude otevřeno šest jamek v novém golfovém areálu v Rapotíně na Šumpersku. Jedná se o první tuzemské municipální hřiště na obecních pozemcích. Vznikající resort navštívili generální sekretář ČGF Aleš Libecajt a člen výboru Dominik Maršík.

V Rapotíně se k zimnímu spánku letos nikdo nechystá. Finišuje se s realizací golfového areálu a za půl roku už by mělo být k dispozici i prvních šest jamek, které doplní již zcela funkční klubovnu a driving range. V další fázi je připravena dostavba dalších tří jamek, kompletní devítka bude mít par 36.

V první prosincový den neobvyklý projekt navštívili na pozvání oba členové vedení ČGF. „Jedná se o jednu z prvních vlaštovek municipálního hřiště na obecních pozemcích a obec je dokonce sám stavitel. Obdivuji nadšení lidí, kteří za projektem stojí. Kvituji, že vzniká jako rekultivace území, kde promyšlené a zodpovědné budoucí nakládání s vodou jde v ruku v ruce s pozdější finanční úsporou na zálivku,“ vyzdvihl přínosy Dominik Maršík, předseda Komise pro rozvoj a udržitelnost.

Připomněl, že jde o ukázkový projekt v tuzemských podmínkách. „Záměr má našlápnuto, aby se stal pilotním projektem a třeba ve Francii se těší podobná hřiště velké popularitě. To zdejší bude bezesporu přínosem v této malebné části podhůří Jeseníků.“

Aleš Libecajt zodpověděl dotazy týkající se zejména plánovaného členství v ČGF a všech rozvojových projektů, které ČGF pro své členské subjekty vypisuje.

Datum: Pondělí 6. prosince 2021
Všechny články autora

Související články

Přípravná konference ČGF
Přípravná konference ČGF

25.09.2022 | V pátek 14. října 2022 se uskuteční Přípravná konference ČGF. Tradiční setkání prezidentů či jejich zástupců zahájí v pražském hotelu STEP, ve 14:00 hod. svým úvodním slovem prezident ČGF Vratislav Janda.

Big Green Egg se stal oficiálním partnerem České ...
Big Green Egg se stal oficiálním partnerem České ...

06.04.2022 | Prémiový výrobce keramických grilů Big Green Egg se stal hrdým partnerem České golfové federace. Mají toho společného více než zelenou barvu. Jsou to hodnoty, zkušenosti a dovednosti. Partnerství naváže na aktivity v dalších zemích, Big Green Egg je například partnerem velkých turnajů v zahraničí.

Osobní stránka golfisty spuštěna
Osobní stránka golfisty spuštěna

24.03.2022 | Hned několik novinek v oblasti digitalizace připravuje pro rok 2022 Česká golfová federace. Aktuálně spouštíme „Osobní stránku golfisty“, kde může každý registrovaný golfista v některém z členských subjektů ČGF přistupovat ke svým datům.

Konference ČGF schválila rozpočet i změnu stanov
Konference ČGF schválila rozpočet i změnu stanov

19.03.2022 | Po osmi měsících se znovu sešli delegáti, aby se domluvili na dalším směřování České golfové federace. Na dnešní Konferenci ČGF v pražském Hotelu STEP si odsouhlasili mimo jiné rozpočet na letošní rok, změnu Stanov ČGF i změnu jednacího řádu konference.

Konference ČGF se vrací do březnového termínu
Konference ČGF se vrací do březnového termínu

18.03.2022 | Po dvouleté přestávce se vrací Konference České golfové federace do obvyklého březnového termínu. Před dvěma lety byla kvůli koronavirovým opatřením odložena do června, loni byla ze stejných okolností posunuta až do července. Letošní jednání se uskuteční už v sobotu.

Celorepublikové jednání STK se uskutečnilo online
Celorepublikové jednání STK se uskutečnilo online

05.03.2022 | Podobu sezóny schválila celorepubliková schůze regionálních delegátů STK, která jednala v pátek prostřednictvím videokonference. V rámci Oficiálního kalendáře ČGF se uskuteční 56 turnajů, nejvýraznější novinkou je přeměna amatérské série CGAT na otevřenou COGT s profesionály a profesionálkami.

Iniciativa Svobodu Ukrajině
Iniciativa Svobodu Ukrajině

03.03.2022 | Iniciativa Svobodu Ukrajině má co nejúčinněji prostřednictvím sbírky podpořit Ukrajinu v době válečné agrese. Jde o společnou výzvu institucí, firem a osobností, ke které se připojili mimo jiné i předseda NSA Filip Neusser či prezident ČGF Vratislav Janda.

ME mužských seniorských týmů 2023 bude v Mariánských ...
ME mužských seniorských týmů 2023 bude v Mariánských ...

01.03.2022 | Mistrovství Evropy seniorských mužských družstev v roce 2023 se uskuteční na hřišti RGC Mariánské Lázně. Oznámili to zástupci Evropské golfové asociace (EGA). V západočeském lázeňském městě se bude hrát ve dnech 5.-9. září příštího roku.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP