Česká golfová federace

Aktuality

Matuš hraje v Africe o titul, Lieser prošel cutem

Matuš hraje v Africe o titul, Lieser prošel cutem

Petr Halaburda, Pátek 7. května 2021

Oba čeští profesionálové na evropských sériích dnes dokázali zahrát pod par hřiště a zahrají si finálový víkend. Stanislav Matuš se na Challenge Tour (66) vyšvihnul už na čtvrté místo, Ondřeji Lieserovi (68) na European Tour dnešní výsledek stačil přesně na postup cutem.

Ondřej Lieser dělal od první jamky všechno proto, aby přerušil sérii bez víkendových kol a když byl po třinácté jamce na celkovém skóre -5, zdálo se že má vyhráno. Jenže následné bogey mu přineslo nervózní závěr, postup mu potvrdil až příchod posledních flightů do klubovny. Celkové skóre -4 (70+68) tentokrát znamenalo účast ve finálových kolech.

Stanislav Matuš v druhém kole turnaje Challenge Tour v Jihoafrické republice hrál na papírově lehčím i kratším hřišti a svoji roli zvládl velmi dobře, stejně jako ve čtvrtek: šestkrát birdie bez dalších ztrát mu přineslo skvělý výsledek, průběžné skóre -10 (68+66) ho posunulo už na dělené čtvrté místo. A protože půjde do finálového víkendu se ztrátou pouhé jedné rány na první místo, čeká ho boj o premiérový titul na druhé nejvyšší evropské sérii.

V témže resortu Fancourt na jihu země hrají tento týden rovněž ženy v rámci Sunshine Ladies Tour a na startu jsou tři české profesionálky. Druhé kolo nebylo kvůli špatné viditelnosti dokončeno a jednou z hráček, které mají nedohráno, je Kateřina Vlašínová; se skóre -1 po 15. jamce se nachází na dělené sedmé příčce. V cutu je po neúplném druhém kole i Kristýna Napoleaová +7 (74+77), sobotní finále se nezahraje Šideri Váňová +17 (80+81).

LEADERBOARD European Tour
LEADERBOARD Challenge Tour
LEADERBOARD Sunshine Ladies Tour


FOTO facebook.com

Datum: Pátek 7. května 2021
Všechny články autora

Související články

Stanislav Matuš vyrazí do finále v závěrečném ...
Stanislav Matuš vyrazí do finále v závěrečném ...

08.05.2021 | Skvělé vystoupení Stanislava Matuše na Challenge Tour nemá konce, do finálového kola turnaje v Jihoafrické republice vstoupí z třetí pozice se ztrátou dvou úderů na lídra. Ondřej Lieser ubral na Tenerife ze svých předchozích výsledků, na turnaji European Tour je daleko od čelních pozic.

Ondřej Lieser se Stanislavem Matušem jdou znovu ...
Ondřej Lieser se Stanislavem Matušem jdou znovu ...

05.05.2021 | Ondřej Lieser i Stanislav Matuš vstoupí ve čtvrtek do dalších turnajů European Tour a Challenge Tour. Lieser se bude snažit napotřetí zlomit „ostrovní“ prokletí cutu na Tenerife, Matuš jde do druhého turnaje v Jihoafrické republice, kde pokračuje i dámská Sunshine Ladies Tour se třemi Češkami.

Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...
Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...

16.09.2021 | Báječný čtvrtek za sebou má český golf na evropských profesionálních sériích. Ondřej Lieser startuje na European Tour a dalším vydařeným prvním kolem (-4) začal na děleném 13. místě. Skvělý den prožily také Češky na LET Access Tour: Agáta Vahalová dělí druhé místo, cutem prošlo šest Češek.

Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...
Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...

15.09.2021 | Osm českých hráček dnes odstartovalo do turnaje LET Access Series ve Švýcarsku, ve čtvrtek začínají mužské turnaje za účasti Ondřeje Liesera (European Tour) a Filipa Mrůzka (Challenge Tour). Do hry se vracejí po pauze také Klára Spilková (LPGA) a Karolína Vlčková (Symetra Tour).

Češi na profesionálních Tour: Matuš v Rakousku ...
Češi na profesionálních Tour: Matuš v Rakousku ...

15.04.2021 | Nevydařený den má za sebou Ondřej Lieser (+8) na Austrian Open, naopak Stanislav Matuš (+3) zůstává ve hře o účast ve finálových kolech. Na Pro Golf Tour získal Jan Cafourek (+3) konečné 38. místo, finálové kolo čeká na Sunshine Ladies Tour Kateřinu Vlašínovou (+3) a Kristýnu Napoleaovou (+4).

Čeká nás turnajový „supertýden“
Čeká nás turnajový „supertýden“

02.06.2022 | Čeští hráči a hráčky se chystají na významné profesionální i amatérské turnaje. A představí se jich tento týden opravdu hodně. DP World Tour, Ladies European Tour, Challenge Tour a LETAS na českém území, German Boys and Girls Open, to jsou štace, kde bude možné sledovat české vlajky a držet palce.

Matuš ubránil TOP 20, Lieser skončil na 71. místě
Matuš ubránil TOP 20, Lieser skončil na 71. místě

09.05.2021 | Horší závěrečné kolo pokazilo Stanislavu Matušovi možnost získat lepší konečné umístění na turnaji Challenge Tour, z Jižní Afriky veze dělené 20. místo. Ondřej Lieser zůstal na European Tour na Tenerife na 71. místě.

Lieser s Matušem končí, Bareš s Kořínkem berou 10.
Lieser s Matušem končí, Bareš s Kořínkem berou 10.

30.04.2021 | Ondřej Lieser i Stanislav Matuš v druhém kole svých turnajů předvedli výrazně lepší výkon, ovšem projít do víkendových kol se jim už projít nepodařilo. Lepší zprávy přišly z Pro Golf Tour v Haugschlagu, kde Jakub Bareš i Aleš Kořínek vybojovali konečné dělené desáté místo.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP