Česká golfová federace

Aktuality

Sára Kousková s nejlepším umístěním ve WAGRu

Sára Kousková s nejlepším umístěním ve WAGRu

Klára Kuchařová, Sobota 30. října 2021

Nejlepší česká amatérka Sára Kousková dosáhla kariérního maxima ve světovém amatérském žebříčku WAGR, aktuálně jí patří 37. místo. Mezi amatéry je nejlepší znovu Jiří Zuska (139.). Profesionálům nadále s přehledem vládnou Klára Spilková a Ondřej Lieser.

Rolex Women’s Ranking

Nejlepší česká golfistka Klára Spilková (272.) je i nadále nejvýše na světovém žebříčku profesionálek, v nejlepší tisícovce ji doprovází další čtyři české hráčky - 648. a 738. místa patří amatérkám Sáře Kouskové a Tereze Melecké, profesionálka Kristýna Napoleaová je na 876. místě a Šideri Váňová na 975. příčce.

Devět dalších Češek je v hodnocení světového žebříčku Rolex Women’s Ranking a všechny jsou v TOP 1500: amatérky Tereza Koželuhová (1044.), Kateřina Vlašínová (1072.), amatérky Klára Sionková (1110.), Patricie Macková (1124.), Agáta Vahalová (1187.), Hana Ryšková (1244.) a Jana Melichová (1289.) a profesionálky Karolína Vlčková (1318.) a Lucie Hinnerová (1432.).


Official World Golf Ranking

Nejlepším Čechem mezi profesionály zůstává Ondřej Lieser (303.), v tisícovce nejlepších je také Aleš Kořínek (946.).Hodnocení jsou také Filip Mrůzek (1099.) a Jan Cafourek (1137.).

Světový amatérský žebříček WAGR

Ženy

Ve světovém amatérském žebříčku je hodnoceno již 57 českých amatérek. Kariérního maxima dosáhla Sára Kousková, které aktuálně patří 37. příčka. V TOP 100 jsou rovněž Jana Melichová (82.) a Tereza Melecká (99.).

V tisícovce nejlepší je celkem 18 českých hráček, žebříčkem nadále stoupá Klára Sionková, kterou nalezneme již na 447. místě.

Muži

V mužském světovém žebříčku WAGR figuruje aktuálně 60 českých golfistů a nejlepším je aktuálně Jiří Zuska (139.), na druhém místě mezi Čechy figuruje Filip Jakubčík (202.).

Do 1000. místa je i dalších osm českých golfistů: Matěj Bača (351.), Václav Tichý (443.), Petr Hrubý (480.), František Jan Pávek (693.), Dominik Pavouček (717.) Filip Ráža (801.), David Benák (966.) a David Tomi (999.).

 

FOTO Klára Kuchařová

Datum: Sobota 30. října 2021
Všechny články autora

Související články

Golfové žebříčky - nejlepší Češi pořadí nemění
Golfové žebříčky - nejlepší Češi pořadí nemění

29.02.2020 | Nový systém ve světovém amatérském žebříčku WAGR způsobil výrazné změny, ale od té chvíle k velkým výkyvům nedošlo. Dlouhodobě nejlepší Klára Spilková a Ondřej Lieser i nadále vládnou českým profesionálům, v čele amatérů zůstávají Jiří Zuska a Tereza Melecká.

Čechům se (nejen) ve světových žebříčcích nadále ...
Čechům se (nejen) ve světových žebříčcích nadále ...

22.07.2020 | Zatímco profesionální sezóna se teprve rozjíždí, amatéři se chystají na domácí vrchol sezóny. V čele českých hráčů a hráček ve světových žebříčcích jsou amatéři Sára Kousková a Jiří Zuska a profesionálové Klára Spilková s Ondřejem Lieserem. Jakub Janda je dokonce v čele evropského pořadí nadějí.

Melecká přebírá post nejlepší české amatérky na ...
Melecká přebírá post nejlepší české amatérky na ...

23.01.2020 | Nový systém světového amatérského žebříčku WAGR výrazně zamíchal s pořadím nejen českých hráčů a hráček. Nejvýraznější změnou je posun Terezy Melecké do čela českých amatérek, Jiří Zuska si post české jedničky s přehledem drží. Ondřej Lieser a Klára Spilková vládnou nadále mezi českými profesionály.

Češi lámou osobní rekordy ve světových žebříčcích
Češi lámou osobní rekordy ve světových žebříčcích

05.12.2019 | V závěru roku se už příliš turnajů nehraje ani v zahraničí, ohlédnutí za postavením českých reprezentantů na světových žebříčcích se tak letos už výrazně nezmění. Jména nejlepších amatérů i profesionálů zůstávají sice bez velkých změn, ovšem letošní posun řady z nich si zaslouží velkou pozornost.

České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné
České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné

21.09.2019 | Konec domácí sezóny výkonnostních hráčů klepe na dveře a jména nejlepších Čechů se během roku ani jednou nezměnila. Těmi nejvýše postavenými jsou i nadále Klára Spilková s Ondřejem Liesere mezi profesionály a Sára Kousková s Jiřím Zuskou mezi amatéry.

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

29.08.2019 | Hlavní sezóna se převalila do své závěrečné fáze, ale nejlepší čeští hráči na světových žebříčcích se stále nemění. Profesionálům vládnou Klára Spilková s Ondřejem Lieserem, amatérskými jedničkami jsou Sára Kousková s Jiřím Zuskou. České dvojky se naopak ve většině případů během prázdnin změnily.

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

24.07.2019 | V polovině sezóny a s několika mezinárodními šampionáty za námi jsme také mohli zaznamenat některé změny v postavení českých hráčů na světových žebříčcích. Ti nejlepší však zůstávají stejní: Klára Spilková, Ondřej Lieser, Sára Kousková a Jiří Zuska.

Ohlasy reprezentačních kolegů na Lieserův počin: ...
Ohlasy reprezentačních kolegů na Lieserův počin: ...

23.11.2020 | Velký ohlas vyvolal úspěch Ondřeje Liesera v celé golfové komunitě, ale velkou pozornost mu věnuje především skupina výkonnostních hráčů, kteří stejně jako jejich kolega usilují o cestu mezi golfovou elitu. Řada z nich připomněla, že to je pro ně také další motivace, aby se jim podařil stejný krok.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde