Česká golfová federace

Aktuality

Lieser s Matušem končí, Bareš s Kořínkem berou 10. místo

Lieser s Matušem končí, Bareš s Kořínkem berou 10. místo

Petr Halaburda, Pátek 30. dubna 2021

Ondřej Lieser i Stanislav Matuš v druhém kole svých turnajů předvedli výrazně lepší výkon, ovšem projít do víkendových kol se jim už projít nepodařilo. Lepší zprávy přišly z Pro Golf Tour v Haugschlagu, kde Jakub Bareš i Aleš Kořínek vybojovali konečné dělené desáté místo.

Ondřej Lieser startoval na druhém turnaji European Tour na Kanárských ostrovech v řadě, ale ani napodruhé se mu projít cutem nezdařilo. Dnes sice zahrál pod par hřiště, ale celkové skóre even par (72+70) bylo od postupových pozic na Tenerife Open (-4) příliš daleko.

Podobný osud potkal v Jihoafrické republice na turnaji Challenge Tour dalšího českého profesionála Stanislava Matuše. Dnes přinesl mnohem lepší výsledek, ale celkové skóre +2 (77+69) také bylo na další účinkování v Bain’s Whisky Cape Town Open málo.

Mnohem lepší zprávy přišly z rakouského Haugschlagu, kde končil turnaj Pro Golf Tour. Dva Češi vezou dělené desáté místo – Jakub Bareš dotáhnul výborně rozjetý turnaj na skóre -7 (69+67+70), Aleš Kořínek vystoupal stejně vysoko v leaderboardu po dvou skvělých kolech -7 (74+68+64).

Z trojice českých profesionálek startujících na Sunshine Ladies Tour si tentokrát vedla nejlépe na děleném 13. místě Kristýna Napoleaová +8 (73+76+75), o jedenáct míst níže skončila Kateřina Vlašínová +14 (74+78+78), zatímco Šideri Váňová cutem neprošla.

LEADERBOARD European Tour
LEADERBOARD Challenge Tour
LEADERBOARD Pro Golf Tour
LEADERBOARD Sunshine Ladies Tour

Datum: Pátek 30. dubna 2021
Všechny články autora

Související články

Ondřej Lieser se Stanislavem Matušem jdou znovu ...
Ondřej Lieser se Stanislavem Matušem jdou znovu ...

05.05.2021 | Ondřej Lieser i Stanislav Matuš vstoupí ve čtvrtek do dalších turnajů European Tour a Challenge Tour. Lieser se bude snažit napotřetí zlomit „ostrovní“ prokletí cutu na Tenerife, Matuš jde do druhého turnaje v Jihoafrické republice, kde pokračuje i dámská Sunshine Ladies Tour se třemi Češkami.

Češi na profesionálních Tour: Matuš v Rakousku ...
Češi na profesionálních Tour: Matuš v Rakousku ...

15.04.2021 | Nevydařený den má za sebou Ondřej Lieser (+8) na Austrian Open, naopak Stanislav Matuš (+3) zůstává ve hře o účast ve finálových kolech. Na Pro Golf Tour získal Jan Cafourek (+3) konečné 38. místo, finálové kolo čeká na Sunshine Ladies Tour Kateřinu Vlašínovou (+3) a Kristýnu Napoleaovou (+4).

Lieser i Matuš mají ke cutu daleko, na Pro Golf ...
Lieser i Matuš mají ke cutu daleko, na Pro Golf ...

29.04.2021 | Na třech turnajích třech různých sérií dnes bojovalo dvanáct českých golfistů. Ondřej Lieser (+1) je na European Tour po prvním kole cutu vzdálen tři rány, Stanislav Matuš (+5) na Challenge Tour zaostává za postupem o pět úderů. Výborný den prožil Jakub Bareš (-6), na Pro Golf Tour dělí osmé místo.

Do akce vstoupí v Rakousku deset Čechů, Lieser ...
Do akce vstoupí v Rakousku deset Čechů, Lieser ...

27.04.2021 | Pro Golf Tour pokračuje od středy třetím turnajem - po dvou egyptských zastaveních se bude hrát v Rakousku, na hřišti v Haugschlagu u českých hranic. Není divu, že na startovní listině je deset Čechů. O den později čeká na Ondřeje Liesera další turnaj European Tour na Tenerife.

Čechům na European Tour unikl cut o ránu, Vlašínová ...
Čechům na European Tour unikl cut o ránu, Vlašínová ...

16.04.2021 | Ani výtečný výkon Ondřeje Liesera v druhém kole a vyrovnané výkony Stanislava Matuše nepomohly českým golfistům v postupu do finálových kol na turnaji European Tour u Vídně. Kateřina Vlašínová se v posledním kole dalšího turnaje v JAR posunula na konečné sedmé místo.

Profesionální série nabírají obrátky, ve hře bude ...
Profesionální série nabírají obrátky, ve hře bude ...

14.04.2021 | Během Masters se další profesionální série umlčely, ale o to důrazněji se rozjíždějí tento týden. Ve hře bude dokonce osm českých profesionálů a profesionálek po celém světě, od Rakouska přes Afriku po Spojené státy americké.

Světový golf 2021: Termínové kalendáře přibývají
Světový golf 2021: Termínové kalendáře přibývají

30.12.2020 | Zatím pouze některé z profesionálních sérií s českou účastí oznámily program pro následující sezónu. Pořadatelé sice vesměs věří, že se život brzy vrátí do obvyklých kolejí, ale zdaleka ne všechny kalendáře již byly zveřejněny.

Čechům se (nejen) ve světových žebříčcích nadále ...
Čechům se (nejen) ve světových žebříčcích nadále ...

22.07.2020 | Zatímco profesionální sezóna se teprve rozjíždí, amatéři se chystají na domácí vrchol sezóny. V čele českých hráčů a hráček ve světových žebříčcích jsou amatéři Sára Kousková a Jiří Zuska a profesionálové Klára Spilková s Ondřejem Lieserem. Jakub Janda je dokonce v čele evropského pořadí nadějí.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP