Česká golfová federace

Aktuality

Češi na profesionálních Tour: Matuš v Rakousku bojuje o cut, Cafourek bodoval v Egyptě

Češi na profesionálních Tour: Matuš v Rakousku bojuje o cut, Cafourek bodoval v Egyptě

Petr Halaburda, Čtvrtek 15. dubna 2021

Nevydařený den má za sebou Ondřej Lieser (+8) na Austrian Open, naopak Stanislav Matuš (+3) zůstává ve hře o účast ve finálových kolech. Na Pro Golf Tour získal Jan Cafourek (+3) konečné 38. místo, finálové kolo čeká na Sunshine Ladies Tour Kateřinu Vlašínovou (+3) a Kristýnu Napoleaovou (+4).

Matuš ve hře, Lieserův černý den

Velmi chladné počasí provází Austrian Open ze série European Tour u Vídně a složité podmínky ovlivňují i výsledky celého startovního pole. Hranice cutu je po první kole na skóre +2 (74) a Stanislav Matuš na ní ztrácí na děleném 71. místě jednu ránu.

Ondřej Lieser měl černou sérii hned na úvod (bogey-bogey-double bogey) a i když pak dokázal několikrát ze svého skóre několik ran upsat, další ztráty ho srazily až na průběžné 132. místo se skóre +8 (80).

V čele je Alejandro Caňizares (-5) ze Španělska.

Cafourkova premiéra: 38. místo v Egyptě

Svoji premiéru mají za sebou hráči Pro Golf Tour, kteří dnes završili první turnaj v Egyptě. Jediný český zástupce Jan Cafourek ve finálovém kole zapisoval výsledek +3 a po kolech 72+72+75 se ve výsledkové listině propadl na konečné 38. místo a získal první body do sezónního hodnocení. Další start v Egyptě čeká na českého golfistu od neděle do úterý.

Vlašínová s Napoleaovou znovu prošly cutem

Také ve druhém turnaji na jihoafrické Sunshine Ladies Tour budou hrát finálové kole české profesionálky Kateřina Vlašínová a Kristýna Napoleaová, obě mají našlápnuto k vylepšení výsledku z premiérové akce. Vlašínová +3 (75+72) se drží na dělené jedenácté pozici, o dvě místa níže je Napoleaová +4 (73+75). Mimo hru už je však Šideri Váňová +16 (81+79).

LEADERBOARD
European Tour
Pro Golf Tour
Sunshine Ladies Tour 

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Čtvrtek 15. dubna 2021
Všechny články autora

Související články

Stanislav Matuš vyrazí do finále v závěrečném ...
Stanislav Matuš vyrazí do finále v závěrečném ...

08.05.2021 | Skvělé vystoupení Stanislava Matuše na Challenge Tour nemá konce, do finálového kola turnaje v Jihoafrické republice vstoupí z třetí pozice se ztrátou dvou úderů na lídra. Ondřej Lieser ubral na Tenerife ze svých předchozích výsledků, na turnaji European Tour je daleko od čelních pozic.

Matuš hraje v Africe o titul, Lieser prošel cutem
Matuš hraje v Africe o titul, Lieser prošel cutem

07.05.2021 | Oba čeští profesionálové na evropských sériích dnes dokázali zahrát pod par hřiště a zahrají si finálový víkend. Stanislav Matuš se na Challenge Tour (66) vyšvihnul už na čtvrté místo, Ondřeji Lieserovi (68) na European Tour dnešní výsledek stačil přesně na postup cutem.

Ondřej Lieser se Stanislavem Matušem jdou znovu ...
Ondřej Lieser se Stanislavem Matušem jdou znovu ...

05.05.2021 | Ondřej Lieser i Stanislav Matuš vstoupí ve čtvrtek do dalších turnajů European Tour a Challenge Tour. Lieser se bude snažit napotřetí zlomit „ostrovní“ prokletí cutu na Tenerife, Matuš jde do druhého turnaje v Jihoafrické republice, kde pokračuje i dámská Sunshine Ladies Tour se třemi Češkami.

Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...
Lieser znovu výborně odstartoval, Vahalová druhá ...

16.09.2021 | Báječný čtvrtek za sebou má český golf na evropských profesionálních sériích. Ondřej Lieser startuje na European Tour a dalším vydařeným prvním kolem (-4) začal na děleném 13. místě. Skvělý den prožily také Češky na LET Access Tour: Agáta Vahalová dělí druhé místo, cutem prošlo šest Češek.

Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...
Lieser, Mrůzek a osm Češek na evropských sériích, ...

15.09.2021 | Osm českých hráček dnes odstartovalo do turnaje LET Access Series ve Švýcarsku, ve čtvrtek začínají mužské turnaje za účasti Ondřeje Liesera (European Tour) a Filipa Mrůzka (Challenge Tour). Do hry se vracejí po pauze také Klára Spilková (LPGA) a Karolína Vlčková (Symetra Tour).

Lieser s Matušem končí, Bareš s Kořínkem berou 10.
Lieser s Matušem končí, Bareš s Kořínkem berou 10.

30.04.2021 | Ondřej Lieser i Stanislav Matuš v druhém kole svých turnajů předvedli výrazně lepší výkon, ovšem projít do víkendových kol se jim už projít nepodařilo. Lepší zprávy přišly z Pro Golf Tour v Haugschlagu, kde Jakub Bareš i Aleš Kořínek vybojovali konečné dělené desáté místo.

Silné české zastoupení na Slovak Open Championship
Silné české zastoupení na Slovak Open Championship

14.09.2020 | Osmnáct českých golfistů a golfistek včetně amatérů startuje na dvoudenním turnaji Penati Slovak Open Championship, který začíná dnes na hřišti Legend Course v Penati Golf Resortu. Ambasadorem turnaje je Rory Sabbatini, který loňský turnaj vyhrál v play-off s Ondřejem Lieserem.

Čechům se (nejen) ve světových žebříčcích nadále ...
Čechům se (nejen) ve světových žebříčcích nadále ...

22.07.2020 | Zatímco profesionální sezóna se teprve rozjíždí, amatéři se chystají na domácí vrchol sezóny. V čele českých hráčů a hráček ve světových žebříčcích jsou amatéři Sára Kousková a Jiří Zuska a profesionálové Klára Spilková s Ondřejem Lieserem. Jakub Janda je dokonce v čele evropského pořadí nadějí.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP