Česká golfová federace

Aktuality

I druhý turnaj RB CGAT dostal výjimku: na Kunětické Hoře se hrát bude!

I druhý turnaj RB CGAT dostal výjimku: na Kunětické Hoře se hrát bude!

Petr Halaburda, Čtvrtek 29. dubna 2021

Také druhý díl Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour se bude hrát. Ministerstvo zdravotnictví ČR udělilo výjimku pro možnost pořádání turnaje, který se uskuteční od pátku 7. do neděle 9. května v Golf Resortu Kunětická Hora.

Výjimku na souběžně hraný druhý turnaj ze série NGTM pro hráče do 16 let (8.-9. května, Česká Lípa) ještě ČGF neobdržela. Ministerstvo zdravotnictví ČR kvůli administrativnímu zdržení o žádostech ČGF tentokrát rozhoduje odděleně.

Stejně jako v případě úvodního turnaje RB CGAT na Zbraslavi jsou součástí výjimky přísná hygienicko-protiepidemická opatření, kterým se pořadatelé a účastníci akce musejí přizpůsobit. 

Podmínky účasti hráči najdou v přílohách turnaje jako Pokyny pro hráče. Druhou důležitou přílohou je tzv. Selfreportingový formulář, který je žádoucí mít vyplněný už při příjezdu na Kunětickou Horu. Uzávěrka turnaje byla stejně jako v případě Zbraslavi prodloužena do pondělí 3. května do 12:00 hod.

Oficiálním hotelem 2. turnaje RB CGAT je Hotel Kunětická Hora přímo v dějišti akce. 

"Jsem velmi rád, že nejvýznamnější amatérská série v ČR může pokračovat podle plánu už druhým letošním turnajem. A to na hřišti, na němž se na začátku srpna uskuteční Mezinárodní mistrovství ČR ve hře na rány," uvedl technický ředitel ČGF Luboš Klikar"Znovu chci poděkovat hráčům, rodičům, koučům i klubům za pochopení a dodržování všech opatření, která od nás ministerstvo zdravotnictví vyžaduje. A držím palce pořadatelům pod vedením ředitele turnaje Adama Kratochvíla, aby všechno klaplo a byli jsme svědky výborných výkonů naší amatérské špičky."

V pondělí 3. května dopoledne se už počtvrté sejde krizový štáb TÚ STK, aby rozhodl o květnových termínech 1. a 2. ligy družstev mužů a žen.

Datum: Čtvrtek 29. dubna 2021
Všechny články autora

Související články

Nové verze kalendářů k 19. dubnu publikovány
Nové verze kalendářů k 19. dubnu publikovány

19.04.2021 | Publikovány byly nové verze Kalendáře turnajů ČGF i Kalendáře akcí mládeže ČGF. Sportovně technická komise ČGF nově také žádá o výjimku na pořádání druhých turnajů RB CGAT a NGTM. Po dnešním jednání krizového štábu to uvedl technický ředitel ČGF Luboš Klikar.

Známe pokyny pro účastníky vstupních turnajů CGAT ...
Známe pokyny pro účastníky vstupních turnajů CGAT ...

16.04.2021 | Účastníci úvodních turnajů Tour pro dospělé i mládež se mohou seznámit s pokyny pro start v turnajích, které se hrají příští týden na Zbraslavi (CGAT) a v Beřovicích (NGTM). Pokyny vycházejí z podmínek, jak jsou nastaveny od Ministerstva zdravotnictví (MZ) ČR a Národní sportovní agentury (NSA).

ČGF žádá o výjimku pro pořádání turnajů v úvodu ...
ČGF žádá o výjimku pro pořádání turnajů v úvodu ...

06.04.2021 | Česká golfová federace žádá o výjimku ze zákazu pořádání hromadných akcí, aby mohla uspořádat dva celostátní turnaje v závěru dubna. Po dnešním druhém jednání krizového štábu Technického úseku STK o tom informoval technický ředitel ČGF Luboš Klikar.

Jak dále na turnaje?
Jak dále na turnaje?

30.04.2020 | Aktuální informace týkající se pořádání turnajů a akcí budeme publikovat nejpozději v pondělí 4. května. V současné době je pořádání turnajů zakázáno, program Kalendáře ČGF byl na základě vládních opatření upraven naposledy 15. dubna.

Dubnový program Kalendáře ČGF byl zrušen
Dubnový program Kalendáře ČGF byl zrušen

01.04.2020 | Všechny akce pořádané Českou golfovou federací až do konce dubna 2020 byly zrušeny bez náhrady. O změnách v kalendáři, způsobených pandemií koronaviru a následným vládním opatřením, informoval generální sekretář ČGF Aleš Libecajt.

Druhý turnaj NGTM v České Lípě se bude hrát; ligy ...
Druhý turnaj NGTM v České Lípě se bude hrát; ligy ...

03.05.2021 | Druhý turnaj NGTM se o nejbližším víkendu v České Lípě bude hrát, neboť Ministerstvo zdravotnictví ČR potvrdilo výjimku pro možnost jeho uspořádání. Naopak změněn byl program ligových soutěží - první dvoukolo v 1. a 2. ligách mužů a žen se z původního květnového termínu přesouvá na 12.

Soutěžní sezóna startuje na Zbraslavi a v Beřovicích
Soutěžní sezóna startuje na Zbraslavi a v Beřovicích

22.04.2021 | Tuzemská soutěžní sezóna startuje. V pátek ráno budou odpáleny na Zbraslavi první rány Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour, v sobotu se přidají žáci a kadeti v úvodním turnaji Národní Golfové Tour Mládeže v Beřovicích. Obě akce mohou být pořádány na základě výjimky od Ministerstva zdravotnictví.

Započítávané období pro domácí žebříčky
Započítávané období pro domácí žebříčky

03.06.2020 | V důsledku epidemie COVID-19 došlo jak v tuzemsku, tak i jinde ve světě ke zrušení či přesunutí celé řady turnajů. S ohledem na sezónnost sportu se to našich soutěží nakonec dotklo v menší míře, ale třeba zámořští studenti přišli skoro o celou jarní část univerzitních soutěží.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP