Česká golfová federace

Aktuality

Známe pokyny pro účastníky vstupních turnajů CGAT a NGTM

Známe pokyny pro účastníky vstupních turnajů CGAT a NGTM

Petr Halaburda, Pátek 16. dubna 2021

Účastníci úvodních turnajů Tour pro dospělé i mládež se mohou seznámit s pokyny pro start v turnajích, které se hrají příští týden na Zbraslavi (CGAT) a v Beřovicích (NGTM). Pokyny vycházejí z podmínek, jak jsou nastaveny od Ministerstva zdravotnictví (MZ) ČR a Národní sportovní agentury (NSA).

Hromadné sportovní akce zatím nejsou kvůli epidemii koronaviru povoleny, ale letošní premiérové turnaje Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour (23.-25. dubna) a Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV (24.-25. dubna) se hrát budou, neboť obdržely na základě žádosti ČGF výjimku na uspořádání.

Obě akce se uskuteční za dodržení přísných podmínek, které hráči a pořadatelé musejí splnit. Shrnuty byly ve Společných pokynech pro hráče, které jsou k nalezení v přílohách u obou turnajů na serveru ČGF. Vycházejí z toho, jak je stanovilo MZ ČR a také z pravidel pro konání sportovních soutěží vydaných NSA.

Účastníci budou muset předložit negativní PCR-test, případně splnit jiné povinnosti, vyplnit a odevzdat tzv. selfreportingový formulář, který je také k dispozici ke stažení z příloh obou turnajů. Na naprosté minimum je snížen počet osob, které se mohou pohybovat v resortech po dobu turnajů. Ani v jednom případě nebudou povoleni nosiči holí. S výjimkou hry a tréninku hráči musejí používat respirátory apod.

V době uzavřených ubytovacích zařízení mohou účastníci využít ubytování v oficiálních hotelech, které jsou rovněž uvedeny v pokynech.

„Vzhledem k těmto novým okolnostem jsme posunuli uzávěrku přihlášek do obou turnajů na pondělí 19. dubna ve 12 hod., aby hráči a rodiče měli dostatek času se se všemi podmínkami startu podrobně seznámit. Pevně věřím, že se nám společně podaří v závěru příštího týdne na Zbraslavi a v Beřovicích prokázat, že golf je bezpečný sport a že ho lze bezpečně hrát i v této svízelné době,“ uvedl technický ředitel ČGF Luboš Klikar.

Děkujeme hráčům a rodičům za pochopení a dodržování všech uvedených pokynů. Stejné poděkování patří hostitelským resortům a všem pořadatelům.

Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour
Národní Golfová Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV

FOTO Zdeněk Sluka


Datum: Pátek 16. dubna 2021
Všechny články autora

Související články

I druhý turnaj RB CGAT dostal výjimku: na Kunětické ...
I druhý turnaj RB CGAT dostal výjimku: na Kunětické ...

29.04.2021 | Také druhý díl Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour se bude hrát. Ministerstvo zdravotnictví ČR udělilo výjimku pro možnost pořádání turnaje, který se uskuteční od pátku 7. do neděle 9. května v Golf Resortu Kunětická Hora.

Nové verze kalendářů k 19. dubnu publikovány
Nové verze kalendářů k 19. dubnu publikovány

19.04.2021 | Publikovány byly nové verze Kalendáře turnajů ČGF i Kalendáře akcí mládeže ČGF. Sportovně technická komise ČGF nově také žádá o výjimku na pořádání druhých turnajů RB CGAT a NGTM. Po dnešním jednání krizového štábu to uvedl technický ředitel ČGF Luboš Klikar.

ČGF žádá o výjimku pro pořádání turnajů v úvodu ...
ČGF žádá o výjimku pro pořádání turnajů v úvodu ...

06.04.2021 | Česká golfová federace žádá o výjimku ze zákazu pořádání hromadných akcí, aby mohla uspořádat dva celostátní turnaje v závěru dubna. Po dnešním druhém jednání krizového štábu Technického úseku STK o tom informoval technický ředitel ČGF Luboš Klikar.

Jak dále na turnaje?
Jak dále na turnaje?

30.04.2020 | Aktuální informace týkající se pořádání turnajů a akcí budeme publikovat nejpozději v pondělí 4. května. V současné době je pořádání turnajů zakázáno, program Kalendáře ČGF byl na základě vládních opatření upraven naposledy 15. dubna.

Dubnový program Kalendáře ČGF byl zrušen
Dubnový program Kalendáře ČGF byl zrušen

01.04.2020 | Všechny akce pořádané Českou golfovou federací až do konce dubna 2020 byly zrušeny bez náhrady. O změnách v kalendáři, způsobených pandemií koronaviru a následným vládním opatřením, informoval generální sekretář ČGF Aleš Libecajt.

President Masters: 2. kolo přineslo změny na čele
President Masters: 2. kolo přineslo změny na čele

25.09.2021 | Druhé kolo Raiffeisenbank President Masters Invitational přineslo změnu na čele leaderboardu, do finále půjdou z čela Lucie Váchová a Timotej Formánek. Rozehrány byly také dvoudenní závěrečné turnaje dětské série NGTM i kategorií MID a seniorů.

RB CGAT i NGTM čeká nedělní finále čtvrtého turnaje
RB CGAT i NGTM čeká nedělní finále čtvrtého turnaje

28.08.2021 | Do finálového kola čtvrtého turnaje sezóny dospěly dvě celoroční série. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour bude mít v neděli jasno o šampiónech sezóny, v Národní Golfové Tour Mládeže pod záštitou předsedy ČOV se rozhoduje o účastnících závěrečného turnaje Masters.

3. RB CGAT, Sokolov: První den ovládlo překvapivě ...
3. RB CGAT, Sokolov: První den ovládlo překvapivě ...

18.06.2021 | Překvapivé lídry má po prvním kole třetí pokračování Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour, které dnes odstartovalo v Sokolově. V čele mužské soutěže je po úvodním dnu jedenáctiletý Louis Klein (69), v ženské kategorii šestnáctiletá Lucie Váchová (72).

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde