Česká golfová federace

Aktuality

Pohár mistrů 2020: tituly slaví Karolína Stará a Ondřej Melichar

Pohár mistrů 2020: tituly slaví Karolína Stará a Ondřej Melichar

Petr Halaburda, Neděle 11. října 2020

Teprve podruhé v šestnáctileté historii Tipsport Poháru Mistrů ve hře na rány se z absolutního vítězství raduje vítězka ženské kategorie. Šampiónkou se stala Karolína Stará (-3), mužskou soutěž ovládl Ondřej Melichar (+1).

Dvoudenní turnaj svede každý rok v druhý říjnový víkend do Golfového resortu Konopiště mistry klubů na rány z celé České republiky. V předchozích 15 ročnících se pouze jednou stalo, že vítězka předčila dvoudenním výsledkem mužského šampióna.

V roce 2007 se to podařilo Kateřině Růžičkové a až letos na bývalou reprezentantku navázala Karolína Stará (GC Brno), která si vytvořila klíčový náskok už v prvním kole. Dnes ho ještě mírně navýšila (71+70) a jako jediná z celého startovního pole skončila v červených číslech.

Pořadí na pódiu se neměnilo ani na stříbrné a bronzové pozici, kde zůstalo pořadí po prvním kole: druhá skončila Michaela Fabiánková z GC Stará Boleslav (74+71), třetí místo z loňského ročníku obhájila Nela Halaburdová (75+73) z GC Eden Beroun.

V mužské kategorii došlo k větším změnám. Dosavadní lídr Petr Dědek (72+74) z PGA National OAKS nakonec bere druhé místo a pro titul si došel díky výbornému druhému kolu Ondřej Melichar (75+70), úřadující mistr z GC Hostivař. Bronzová medaile putuje do GC Black Bridge zásluhou Davida Mrákoty (73+75).

Absolutní vítěz Tipsport Poháru mistrů získává každoročně pro mládežnickou akademii svého klubu bonus ve výši 50.000 Kč, který tentokrát poputuje zásluhou Karolíny Staré do Golf Clubu Brno.

Výsledky

Foto Ota Mrákota

Datum: Neděle 11. října 2020
Všechny články autora

Související články

European Boys’ Team Championship 2025 bude hostit ...
European Boys’ Team Championship 2025 bude hostit ...

03.04.2024 | Radostná zpráva pro český golf přišla ze sídla Evropské golfové asociace (EGA). Po 7 letech a počtvrté v 46leté historii nejvýznamnější akce juniorských družstev v Evropě se její pořadatelství vrátí v roce 2025 do ČR. Mezi domácími resorty padla na výboru EGA už podruhé volba na brněnskou Kaskádu.

Přihlásit se do soutěží družstev lze jen do konce ...
Přihlásit se do soutěží družstev lze jen do konce ...

26.03.2024 | Soutěže družstev ČGF začnou o druhém květnovém víkendu, kdy startuje 1. a 2. liga družstev mužů a žen na Karlštejně a v Olomouci. Extraliga mužů a žen má své úvodní kvalifikační trojkolo na programu až na konci června v Telči. Novinkou sezóny je první ročník Czech Young Masters v srpnu na Ypsilonce.

Kurz maršálů golfových resortů 2024
Kurz maršálů golfových resortů 2024

25.03.2024 | Panorama Golf Resort přivítal 20. a 21. března 30 účastníků Kurzu maršálů golfových resortů s otevřenou náručí a nádherným jarním počasím. Česká Asociace Golfových Maršálů pořádala s podporou České golfové federace 15. kurz maršálů golfových resortů.

Konference ČGF schválila rozpočet pro rok 2024
Konference ČGF schválila rozpočet pro rok 2024

16.03.2024 | Již na tradičním místě, v pražském Wellness Hotelu Step, proběhla v sobotu 16. března konference České golfové federace. Delegáti rozhodli o rozpočtu pro rok 2024, který zahrnoval jak investici do nového IT systému nové generace, tak i návrat k marketingové podpoře golfu.

Kurz Trenér golfu ČGF III. třídy
Kurz Trenér golfu ČGF III. třídy

02.02.2024 | Česká golfová federace, CZECH GOLF CONSULTING s.r.o. a Profesionální golfová asociace hráčů a učitelů golfu v ČR vypisují kurz Trenér golfu ČGF III. třídy. Vzdělávací kurz má podobu základního trenérského kurzu v rozsahu 40 hodin. Více informací naleznete v odkaze.

Premiéra Czech Young Masters bude na Ypsilonce
Premiéra Czech Young Masters bude na Ypsilonce

01.02.2024 | Zástupci regionů se na pondělní schůzi STK ČGF dohodli na modelu soutěží družstev mládeže. Do kalendáře přibyla nová soutěž pod názvem Czech Young Masters, kterou bude hostit liberecká Ypsilonka. Finále soutěží družstev do 14 a 18 let se odehrají na Kaskádě.

Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena
Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena

03.01.2024 | Na konci minulého roku byly na webu a v mobilní aplikaci ČGF publikovány oba kalendáře akcí ČGF na rok 2024. V případě kalendáře hlavních akcí to je čtvrtá pracovní verze, kalendář akcí mládeže byl publikován poprvé.

Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok
Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok

23.12.2023 | Na konci roku přichází ohlédnutí za uplynulou sezónou, bilancování cílů, splněných či nesplněných úkolů. Snad každý golfový hráč si vzpomene na svoji podařenou jamku, skvěle zahraný putt nebo jiný golfový zážitek. Přejeme Vám šťastné a veselé Vánoce a mnoho příjemných chvil na golfu v příštím roce.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde