Česká golfová federace

Aktuality

Pohár mistrů 2020: tituly slaví Karolína Stará a Ondřej Melichar

Pohár mistrů 2020: tituly slaví Karolína Stará a Ondřej Melichar

Petr Halaburda, Neděle 11. října 2020

Teprve podruhé v šestnáctileté historii Tipsport Poháru Mistrů ve hře na rány se z absolutního vítězství raduje vítězka ženské kategorie. Šampiónkou se stala Karolína Stará (-3), mužskou soutěž ovládl Ondřej Melichar (+1).

Dvoudenní turnaj svede každý rok v druhý říjnový víkend do Golfového resortu Konopiště mistry klubů na rány z celé České republiky. V předchozích 15 ročnících se pouze jednou stalo, že vítězka předčila dvoudenním výsledkem mužského šampióna.

V roce 2007 se to podařilo Kateřině Růžičkové a až letos na bývalou reprezentantku navázala Karolína Stará (GC Brno), která si vytvořila klíčový náskok už v prvním kole. Dnes ho ještě mírně navýšila (71+70) a jako jediná z celého startovního pole skončila v červených číslech.

Pořadí na pódiu se neměnilo ani na stříbrné a bronzové pozici, kde zůstalo pořadí po prvním kole: druhá skončila Michaela Fabiánková z GC Stará Boleslav (74+71), třetí místo z loňského ročníku obhájila Nela Halaburdová (75+73) z GC Eden Beroun.

V mužské kategorii došlo k větším změnám. Dosavadní lídr Petr Dědek (72+74) z PGA National OAKS nakonec bere druhé místo a pro titul si došel díky výbornému druhému kolu Ondřej Melichar (75+70), úřadující mistr z GC Hostivař. Bronzová medaile putuje do GC Black Bridge zásluhou Davida Mrákoty (73+75).

Absolutní vítěz Tipsport Poháru mistrů získává každoročně pro mládežnickou akademii svého klubu bonus ve výši 50.000 Kč, který tentokrát poputuje zásluhou Karolíny Staré do Golf Clubu Brno.

Výsledky

Foto Ota Mrákota

Datum: Neděle 11. října 2020
Všechny články autora

Související články

Stanovisko Právní komise ČGF k opatřením Vlády ČR
Stanovisko Právní komise ČGF k opatřením Vlády ČR

21.10.2020 | Právní komise ČGF vydala stanovisko k opatřením Vlády ČR platným od 22. října 2020. Na jejich základě rovněž shrnula dopady pro golfové prostředí. Individuální hra je povolena, je však třeba dodržovat řadu dalších opatření a omezení.

Podzimní setkání členů Síně slávy ČGF
Podzimní setkání členů Síně slávy ČGF

15.10.2020 | Tradice podzimních setkání Síně slávy ČGF nebyla narušena ani letos, byť v omezených podmínkách. Do Líšnice na setkání se zástupci vedení ČGF, které provázelo přísné dodržování epidemiologických opatření, dorazili v úterý 13. října tři členové.

Kandidátní listina pro volené orgány ČGF pro období ...
Kandidátní listina pro volené orgány ČGF pro období ...

15.10.2020 | Volební komise na svém zasedání v pátek 9. října 2020 zkontrolovala splnění formálních podmínek a sestavila kandidátní listinu pro volené orgány ČGF na období let 2021 až 2025.

Press Cup a Media Invitational ČGF: na Kácově ...
Press Cup a Media Invitational ČGF: na Kácově ...

06.10.2020 | Turnaj Media Invitational ČGF se na jaře uskutečnit nemohl kvůli koronavirovým opatřením, došlo na něj v závěru sezóny. V Kácově byl součástí již 24. ročníku PRESS cupu, který je tradičně národním šampionátem novinářů hrajících golf - jeho pořadatelem byl Czech Media Golf Club ve spolupráci s ČGF.

Přípravná konference ČGF se v původním termínu ...
Přípravná konference ČGF se v původním termínu ...

05.10.2020 | Tradiční Přípravná konference ČGF se v původním termínu 16. října 2020 neuskuteční. Důvodem je nouzový stav vyhlášený Vládou ČR a následná krizová opatření. Ze stejných důvodů se neuskuteční o den později ani turnaj President Trophy.

Třetí Turnaj základních škol na Svratce i se třemi ...
Třetí Turnaj základních škol na Svratce i se třemi ...

09.09.2020 | Třetí ročník Turnaje základních škol se uskutečnil, přestože původní červnový termín musel být zrušen. Do Svratky v úterý 8. září dorazilo devět škol z celé republiky, které mají do výukového programu začleněn také golf.

ČGF chtěla na Zbraslavi pořádat odložené ME mužů, ...
ČGF chtěla na Zbraslavi pořádat odložené ME mužů, ...

09.09.2020 | ČGF byla ve hře o pořadatelství ME mužů, které bylo kvůli epidemiologické situaci podruhé přeloženo. Nakonec se bude hrát v závěru září v Curychu. Po organizačním úspěchu European Young Masters už ale český golf vyhlíží podle prezidenta ČGF Zdeňka Kodejše i další možnosti pořádat evropské soutěže.

Akademické mistrovství ČR se bude hrát v Telči
Akademické mistrovství ČR se bude hrát v Telči

25.08.2020 | Akademické mistrovství České republiky se letos uskuteční ve dnech 15. až 17. září v Golf Resortu Telč. Šampionátu se mohou zúčastnit aktuálně studující všech forem studia na vysokých školách bez omezení věku včetně profesionálních hráčů.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP