Česká golfová federace

Aktuality

Zkrácené ligové soutěže odehrál rekordní počet družstev

Zkrácené ligové soutěže odehrál rekordní počet družstev

Petr Halaburda, Úterý 1. září 2020

Rekordní počet 224 týmů zasáhl do letošních ligových soutěží družstev mužů a žen, které vyvrcholily v neděli 30. srpna finálovým dnem Extraligy na Old Course v Čeladné. Známe všechny postupující a sestupující týmy.

konečných tabulek soutěží družstev žen a mužů pro rok 2020 vyplývá, že do nich vstoupilo 224 týmů, z toho 153 mužských a 71 ženských. Mistry Extraligy družstev mužů a žen se staly v obou případech výběry Beskydského Golfového Klubu.

Regionální příslušnost sestupujících týmů z vyšších soutěží ovlivnila počty sestupujících týmů v nižších soutěžích. Ve čtyřech případech nejlepší týmy postoupit nemohly, neboť podle Hracího řádu ČGF rezervní B-týmy mohou hrát jen v nejnižších soutěžích.

Kvůli epidemii COVID-19 byly letošní týmové soutěže – s výjimkou třetí ligy družstev mužů – zkráceny. V Extralize se hrála tři kola kvalifikace na rány místo pěti a následovalo jamkové play-off. V první a druhé lize se hrál jen jeden turnaj – zcela odpadlo jamkové play-off a konečné pořadí týmů stanovila tři kola na rány.

U konce jsou už také týmové soutěže mládeže. Mistrovství ČR družstev do 16 let ovládl Beskydský Golfový Klub – stejně jako šampionát dívčích výběrů do 18 let. Chlapeckou soutěž ve stejné věkové kategorii a také kategorii smíšených družstev žáků do 14 let vyhrál Golf Club Hodkovičky. Mládežnické soutěže hrálo 146 družstev.

„Chtěl bych upřímně blahopřát nejlepším týmům této sezóny jak mezi muži a ženami, tak také v kategorii žáků, kadetů a dorostenců. Beskydskému GK se podařil husarský kousek – získal zlaté medaile ve čtyřech ze šesti týmových soutěží! Rok od roku rostoucí počet družstev potvrzuje, že tento formát hry je velmi populární a žádaný. Těším se na soutěže družstev v roce 2021 a gratuluju všem týmům, které si za rok zahrají o patro výš,“ uzavřel týmovou sezónu technický ředitel ČGF Luboš Klikar.

FOTO Kateřina Sluková

Datum: Úterý 1. září 2020
Všechny články autora

Související články

Novinky turnajové sezóny ČGF podruhé
Novinky turnajové sezóny ČGF podruhé

06.03.2021 | Přesně před měsícem jsme zveřejnili úvodní článek o novinkách v letošní turnajové sezóně. Další změny byly schváleny v pátek 5. března. Pojďme si některé z nich představit. ...

Konečné tabulky soutěží družstev ČGF za rok 2019
Konečné tabulky soutěží družstev ČGF za rok 2019

16.09.2019 | Po skončení extraligy byly uzavřeny všechny letošní domácí soutěže družstev v kategorii mužů a žen, ale také mládeže. Jasno je o nových šampiónech, o sestupujících a postupujících v extralize i dalších soutěží až po nejnižší.

Složení mistrovských soutěží družstev pro rok 2019
Složení mistrovských soutěží družstev pro rok 2019

08.05.2019 | Definitivní je složení mistrovských soutěží družstev dospělých i mládeže pro rok 2019, které již bylo publikováno v Dokumentech STK. Do soutěže se přihlásil rekordní počet družstev: 224 mužských a ženských týmů (155 + 69) a 157 družstev mládeže.

1. liga mužů a žen regionu Východ o víkendu na ...
1. liga mužů a žen regionu Východ o víkendu na ...

11.07.2024 | Po květnové kvalifikační rozehrávce vstoupí 1. liga družstev mužů a žen 2024 o víkendu 12.-14.7. do své závěrečné fáze. Na mistrovském hřišti Golf Clubu Kunětická Hora půjde o postup do Extraligy i udržení v druhé nejvyšší soutěži. Z nejlepších pozic jdou do víkendu muži GC Lipiny a ženy GC Ypsilon.

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů hostí Slavkov
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů hostí Slavkov

01.07.2024 | O letošní individuální tituly národních mistrů ve hře na rány se mladí golfisté a golfistky z kategorií žáci a kadeti (U14 a U16) utkají od středy 3. července do pátku 5. července na hřišti Austerlitz Golf Resortu ve Slavkově. ...

Čelo Extraligy ve své první fázi ovládli v Telči ...
Čelo Extraligy ve své první fázi ovládli v Telči ...

01.07.2024 | Extraliga družstev mužů a žen má za sebou po víkendu první fázi třech kvalifikačních kol na rány. I přes nedělní přerušení kvůli bouřkám stihli hráči odehrát celý program, po němž se na čele žebříčků obou kategorií usadila družstva Golf Clubu Brno. Extraliga bude pokračovat 31.

První dějství Extraligy otevře o víkendu Telč
První dějství Extraligy otevře o víkendu Telč

26.06.2024 | Nejvyšší soutěž klubových družstev v ČR rozehraje v posledním červnovém víkendu svoji první část. Od 28. do 30.6. proběhne 1.-3. kolo na rány, do kterého nastoupí dvanáct týmů mužů a stejný počet týmů žen. Ve hře jsou i obhájci loňských titulů, muži Albatross golf clubu Praha a ženy Golf Clubu Brno.

Extraliga se vrací na Vysočinu s novým logem soutěže
Extraliga se vrací na Vysočinu s novým logem soutěže

19.06.2024 | Devět dnů zbývá do startu Extraligy. Nejvyšší soutěž klubových družstev v ČR se po 5 letech vrací na skvěle připravené hřiště v Telči. Resort ležící příhodně na pomezí Čech a Moravy přivítá 28.6. po dvanácti týmech mužů a žen složených z nejlepších hráčů svých klubů k bojům o extraligový titul.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde