Česká golfová federace

Aktuality

Regionální kvalifikace týmů do 18 let na Zbraslavi: Albatross o jedno finále přišel

Regionální kvalifikace týmů do 18 let na Zbraslavi: Albatross o jedno finále přišel

Petr Halaburda, Úterý 28. července 2020

Výsledky Regionální kvalifikace v soutěžích družstev chlapců a dívek do 18 let v Západu ČR na Zbraslavi se po rozhodnutí Technického úseku STK ČGF změnily. Důvodem je, že Albatross GC Praha do obou dorosteneckých týmových soutěží postavil více hostujících hráčů a hráček, než povoluje Hrací řád ČGF.

Chlapci Albatrossu po přepočtu výsledků do finále postupují nikoli ze třetího, ale ze čtvrtého místa, zatímco dívky Albatrossu o postup přišly poté, co byly zařazeny na poslední místo v kvalifikaci.

„Velmi mě mrzí, že k této situaci došlo. Kluby si však samy musejí hlídat podmínku, že počet hostujících hráčů v soutěžích družstev mládeže je omezen. V šestičlenném týmu na dva hráče či hráčky, ve čtyřčlenném týmu na jednoho hráče či hráčku. Věřím, že Zbraslav bude v tomto ohledu ponaučením pro všechny zainteresované včetně ředitelů turnajů nominovaných ČGF,“ řekl technický ředitel ČGF Luboš Klikar.

Co se vlastně na Zbraslavi stalo?

Kvalifikace NM ČR družstev chlapců do 18 let
Tým Albatrossu do soutěže v rozporu s ustanovením 4.3.5. Hracího řádu postavil dva hostující hráče namísto jednoho. Týmový výsledek je tvořen výsledky dvou hráčů s domovským členstvím a jednoho hostujícího hráče.

Kvalifikace NM ČR družstev dívek do 18 let
Tým Albatrossu do soutěže v rozporu s ustanovením 4.3.5. Hracího řádu postavil tři hostující hráčky namísto jedné. Týmový výsledek je tvořen výsledkem jedné hráčky s domovským členstvím a dvěma výsledky hostujících hráček.

Rozhodnutí TÚ STK ČGF: 

Tým chlapců Albatross GC Praha postupuje do finále NM ČR družstev chlapců do 18 let ze 4. místa, když mu byl započten horší ze dvou výsledků dosažených hostujícím hráčem, aby nebyl zvýhodněn.

Tým dívek Albatross GC Praha je zařazen na poslední místo v kvalifikaci pro nedostatek validních výsledků do svého týmového skóre. Do finále NM ČR družstev dívek do 18 let postupuje GC Mstětice.

Původní zpravodajství o průběhu kvalifikace

Datum: Úterý 28. července 2020
Všechny články autora

Související články

Startuje prestižní Pohár klubů, šampionát smíšených ...
Startuje prestižní Pohár klubů, šampionát smíšených ...

10.08.2020 | Čtyři dny týmové soudružnosti, v kterých obvykle nebývá nouze o překvapení. V úterý startuje v Sokolově Mistrovství smíšených družstev do 16 let – Pohár klubů. Na místě je šestnáct týmů, boje o medaile se uskuteční v pátek.

Známe finálové složení M ČR družstev do 16 let
Známe finálové složení M ČR družstev do 16 let

28.07.2020 | Dnešní zbývající turnaje v Darovanském Dvoře a Kravařích rozhodly o definitivním složení šestnáctičlenného finále Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let – Poháru klubů, které se bude hrát od 11. do 14. srpna v Sokolově.

Regionální kvalifikace družstev mládeže: Skvělé ...
Regionální kvalifikace družstev mládeže: Skvělé ...

21.07.2020 | Výtečné individuální výsledky, až na výjimky postupy favoritů a také hole-in-one Kateřiny Šmolíkové na Cihelnách přinesly dnešní regionální kvalifikace národních šampionátů družstev do 14 let (smíšené týmy) a 18 let (samostatně chlapci a dívky).

Juniorský šampionát: Tituly slaví Kousková, Vodičkov ...
Juniorský šampionát: Tituly slaví Kousková, Vodičkov ...

18.07.2020 | Tři ze čtyř titulů z Mezinárodního mistrovství ČR zůstaly doma. Zlatou medaili získali na Dýšině suverénní Sára Kousková (juniorky), Denisa Vodičková (dorostenky) a Václav Tichý (dorostenci). Mezi juniory kraloval Slovák Lukáš Zušťák, nejlepším z Čechů byl překvapivě stříbrný Vlastimil Miler.

Juniorský šampionát, 2. kolo: Kousková míří za ...
Juniorský šampionát, 2. kolo: Kousková míří za ...

17.07.2020 | Druhým den pokračovalo Mezinárodní mistrovství ČR dorostenců a juniorů, které se hraje v Dýšině u Plzně. Pouze mezi juniorkami je zřejmý favorit na titul před finálovým kolem – Sára Kousková má před sobotním finále náskok pěti ran. V dalších třech kategoriích se strhne o vítězství pořádná bitva.

Juniorský šampionát, 1. kolo: V trháku juniorka ...
Juniorský šampionát, 1. kolo: V trháku juniorka ...

16.07.2020 | Osm výsledků pod par hřiště přineslo úvodní kolo Mistrovství ČR dorostenců a juniorů, které dnes odstartovalo na hřišti Golf Resortu Greensgate v Dýšině u Plzně. Ani jeden z golfistů a golfistek se nedostal pod 70 ran. Daleko od předních pozic zůstává řada spolufavoritů.

Na Dýšině startuje mezinárodní šampionát juniorů ...
Na Dýšině startuje mezinárodní šampionát juniorů ...

15.07.2020 | Třídenní boje čekají od čtvrtka do soboty na 156 hráčů a hráček, kteří se probojovali do startovní listiny Mezinárodního mistrovství ČR dorostenců a juniorů. Hrát se bude v Greensgate Golf Resortu v Dýšině u Plzně, nechybí naprostá většina domácích favoritů a dorazila také řada ambiciózních cizinců.

Ve Slavkově u Brna startuje Národní mistrovství ...
Ve Slavkově u Brna startuje Národní mistrovství ...

25.06.2020 | 151 hráčů a hráček v šesti kategoriích bylo přijato na Národní mistrovství ČR žáků a kadetů, které odstartuje v pátek v Golf Resortu Austerlitz. První letošní šampionát představí to nejlepší z budoucnosti českého golfu ve věkových kategoriích od sedmi do 16 let.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP