Česká golfová federace

Aktuality

Regionální kvalifikace družstev mládeže: Skvělé individuální výsledky a hole-in-one v Cihelnách

Regionální kvalifikace družstev mládeže: Skvělé individuální výsledky a hole-in-one v Cihelnách

Petr Halaburda, Úterý 21. července 2020

Výtečné individuální výsledky, až na výjimky postupy favoritů a také hole-in-one Kateřiny Šmolíkové na Cihelnách přinesly dnešní regionální kvalifikace národních šampionátů družstev do 14 let (smíšené týmy) a 18 let (samostatně chlapci a dívky).

Mistrovství družstev ČR do 18 let - chlapci

Osmatřicet týmů vstoupilo do kvalifikace o osm místo pro finálový turnaj v soutěži chlapců do 18 let v regionech Západ a Východ.

Východní část hraná na Kunětické Hoře skončila postupem pro Beskydský GK, GC Brno, GC Kunětická Hora „A“ - a protože na čtvrtém místě skončil „B“ tým Kunětické Hory, finálové soutěže se zúčastní i Park GC Ostrava, který obsadil páté místo. Nejlepší individuální výsledek zapisoval brněnský Filip Jakubčík (70).

Západ bojoval o postup ve Zbraslavi a vítězství slavil chlapecký tým GC Hodkovičky, dále jdou také Greensgate GC s nejlepším hráčem Danem Hlaváčkem (66), Albatross GC a Loreta GC Pyšely.

Mistrovství družstev ČR do 18 let - dívky

Také v dívčí soutěži Západu na Zbraslavi nejlepší hráčka zapisovala výsledek -6 (Sofie Dimitrova z Albatross GC). Postupují Prague City GC, Albatross GCGC Hodkovičky a GC Karlovy Vary.

Východní kvalifikace se hrála v Lázních Bohdaneč, kde kralovaly loňské šampiónky z Beskydského GK, finále si zahrají rovněž GC Brno, GC Austerlitz a GC Olomouc. Nejlepší hráčkou byla Tatiana Boháčová z vítězného týmu (70).

Mistrovství smíšených družstev do 14 let – Memoriál Hanuše Goldscheidera

Smíšené klubové výběry do čtrnácti let se sjely do Cihelen (Západ) a Olomouce (Východ). U Karlových Varů se nejvíce dařilo týmům GC Hodkovičky, GC Karlovy Vary a Greensgate GC, v dramatickém souboji o čtvrté místo se radoval i Beroun GC.

Družstvo GC Praha sice nepostoupilo, ale jeho hráčka Kateřina Šmolíková bude na turnaj ráda vzpomínat – na tříparové páté jamce totiž zaznamenala hole-in-one. Nejlepší výsledek zapisoval Karel Mařík (67).

Ze soutěže Východu v Olomouci odjížděli nejspokojenější hráči GC Hradec Králové, postupují také GC Brno „A“, GC Svratka a GC Kunětická Hora. Z jednotlivců se nejvíce dařilo Adamu Benčíkovi (70) z GC Brno.

Finálový turnaj ve všech třech kategoriích se bude hrát od 18. do 20. srpna v Beřovicích.

Výsledky regionálních kvalifikací
MČR smíšených družstev do 14 let – Mem. Hanuše Goldscheidera
Západ  Východ

MČR družstev do 18 let – chlapci
Západ  Východ

MČR družstev do 18 let – dívky
Západ  Východ


FOTO (z finále 2019) Annie Krčmářové

Datum: Úterý 21. července 2020
Všechny články autora

Související články

Startuje prestižní Pohár klubů, šampionát smíšených ...
Startuje prestižní Pohár klubů, šampionát smíšených ...

10.08.2020 | Čtyři dny týmové soudružnosti, v kterých obvykle nebývá nouze o překvapení. V úterý startuje v Sokolově Mistrovství smíšených družstev do 16 let – Pohár klubů. Na místě je šestnáct týmů, boje o medaile se uskuteční v pátek.

Známe finálové složení M ČR družstev do 16 let
Známe finálové složení M ČR družstev do 16 let

28.07.2020 | Dnešní zbývající turnaje v Darovanském Dvoře a Kravařích rozhodly o definitivním složení šestnáctičlenného finále Mistrovství ČR smíšených družstev do 16 let – Poháru klubů, které se bude hrát od 11. do 14. srpna v Sokolově.

Regionální kvalifikace týmů do 18 let na Zbraslavi: ...
Regionální kvalifikace týmů do 18 let na Zbraslavi: ...

28.07.2020 | Výsledky Regionální kvalifikace v soutěžích družstev chlapců a dívek do 18 let v Západu ČR na Zbraslavi se po rozhodnutí Technického úseku STK ČGF změnily. Důvodem je, že Albatross GC Praha do obou dorosteneckých týmových soutěží postavil více hostujících hráčů a hráček, než povoluje Hrací řád ČGF.

Juniorský šampionát: Tituly slaví Kousková, Vodičkov ...
Juniorský šampionát: Tituly slaví Kousková, Vodičkov ...

18.07.2020 | Tři ze čtyř titulů z Mezinárodního mistrovství ČR zůstaly doma. Zlatou medaili získali na Dýšině suverénní Sára Kousková (juniorky), Denisa Vodičková (dorostenky) a Václav Tichý (dorostenci). Mezi juniory kraloval Slovák Lukáš Zušťák, nejlepším z Čechů byl překvapivě stříbrný Vlastimil Miler.

Juniorský šampionát, 2. kolo: Kousková míří za ...
Juniorský šampionát, 2. kolo: Kousková míří za ...

17.07.2020 | Druhým den pokračovalo Mezinárodní mistrovství ČR dorostenců a juniorů, které se hraje v Dýšině u Plzně. Pouze mezi juniorkami je zřejmý favorit na titul před finálovým kolem – Sára Kousková má před sobotním finále náskok pěti ran. V dalších třech kategoriích se strhne o vítězství pořádná bitva.

Juniorský šampionát, 1. kolo: V trháku juniorka ...
Juniorský šampionát, 1. kolo: V trháku juniorka ...

16.07.2020 | Osm výsledků pod par hřiště přineslo úvodní kolo Mistrovství ČR dorostenců a juniorů, které dnes odstartovalo na hřišti Golf Resortu Greensgate v Dýšině u Plzně. Ani jeden z golfistů a golfistek se nedostal pod 70 ran. Daleko od předních pozic zůstává řada spolufavoritů.

Na Dýšině startuje mezinárodní šampionát juniorů ...
Na Dýšině startuje mezinárodní šampionát juniorů ...

15.07.2020 | Třídenní boje čekají od čtvrtka do soboty na 156 hráčů a hráček, kteří se probojovali do startovní listiny Mezinárodního mistrovství ČR dorostenců a juniorů. Hrát se bude v Greensgate Golf Resortu v Dýšině u Plzně, nechybí naprostá většina domácích favoritů a dorazila také řada ambiciózních cizinců.

Ve Slavkově u Brna startuje Národní mistrovství ...
Ve Slavkově u Brna startuje Národní mistrovství ...

25.06.2020 | 151 hráčů a hráček v šesti kategoriích bylo přijato na Národní mistrovství ČR žáků a kadetů, které odstartuje v pátek v Golf Resortu Austerlitz. První letošní šampionát představí to nejlepší z budoucnosti českého golfu ve věkových kategoriích od sedmi do 16 let.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP