Česká golfová federace

Aktuality

Pohár klubů rozehrál play-off, favorité vítězí

Pohár klubů rozehrál play-off, favorité vítězí

Petr Halaburda, Pátek 13. srpna 2021

Všech osm výše nasazených týmů na MČR smíšených družstev – Poháru klubů zvládlo první kolo vyřazovacích bojů bez překvapení, ale v některých případech měli favorité namále, především pak v bojích horní skupiny o titul.

Albatross GC Praha i GC Mstětice zvládly úvod čtvrtfinále bez zaváhání, ale ve dvou dalších případech se boje o semifinále pořádně protáhly. „Brno i Beskydy musely bojovat do poslední jamky, byly to dramatické boje. Ale ocenění si zaslouží v dnešním dusném počasí všichni hráči, nebylo to pro ně fyzicky jednoduché,“ vyzdvihl ředitel soutěže Vít Štrouf, jak hráči v žákovském a kadetském věku zvládli boj s velkým teplem, které dnes panovalo nejen v dějišti šampionátu v Dolní Dobrouči.

GC Brno nakonec udolal GC Hodkovičky 4,5:2,5, ale poražený tým favorita prohnal a ve dvou případech dokázali jeho hráči dotáhnout bitvu až do poslední jamky. A podobně těžkou práci měl obhájce z Beskydského GK proti GC Austerlitz (4:3), přestože favoritky Denisa Vodičková i Tereza Schwarzová zvládly svoje zápasy s velkou převahou (7/5 resp. 5/4), podobně si vedl i ropický foursome.

Zbývající dva souboje nebyly tak dramatické: Albatross GC PrahaGC Black Bridge 4,5:1,5, GC MstěticeRegionální golfová akademie 5:2

Ve skupině o 9.-16. místo nejvyrovnanějším výsledkem vyhrál Beroun GCGolfem Dobrouč (3:2), ale všechny tři body Berounských se zrodily poměrně jistě. Další výsledky: GC Kunětická HoraGC Česká Lípa 4:1, GC Hradec KrálovéGK Týn nad Vltavou 3,5:1,5, Valašský GKRGC Mariánské Lázně 4:1.

Program 2. hracího dne:

Semifinále: Albatross GC – Beskydský GK, GC Mstětice – GC Brno
5.-8. místo: GC Black Bridge – GC Austerlitz, RGA – GC Hodkovičky
9.-12. místo: GC Kunětická Hora – GC Hradec Králové, Beroun GC – Valašský GK
13.-16. místo: GC Česká Lípa – GK Týn nad Vltavou, Golf Dobrouč – RGC Mariánské Lázně

Pavouk: skupina 1.-8. místo    skupina 9.-16. místo
Výsledky: skupina 1.-8. místo   skupina 9.-16. místo

FOTO Golf DobroučDatum: Pátek 13. srpna 2021
Všechny články autora

Související články

Mistrovské mládežnické tituly rozdány, putují ...
Mistrovské mládežnické tituly rozdány, putují ...

03.10.2021 | Do tří různých klubů putují mistrovské tituly z národních šampionátů mládežnických družstev v kategoriích do 14 a 18 let, které dnes skončily v Terezíně, pražském Motole a na Svratce. Byly to vůbec poslední rozdané mistrovské poháry a medailové kolekce sezóny.

Mládežnické šampionáty družstev znají finalisty
Mládežnické šampionáty družstev znají finalisty

02.10.2021 | Šest finalistů tří domácích šampionátů mládežnických družstev už je známo po dnešním programu ve Svratce, v Terezíně i pražském Motole. Smíšená kategorie U14, chlapecká i dívčí kategorie do 18 let budou znát nové mistry v neděli v podvečer. ...

Vítězem Poháru klubů se stali hráči a hráčky  ...
Vítězem Poháru klubů se stali hráči a hráčky  ...

15.08.2021 | Vítězem NM ČR smíšených družstev mládeže do 16 let – Poháru klubů – se stal tým Albatrossu, který ve finále porazil GC Mstětice 4,5:2,5 bodu. Bronz si z Dolní Dobrouče odváží loňský vítěz Beskydský Golfový Klub.

Finále Poháru klubů si zahrají Albatross se M ...
Finále Poháru klubů si zahrají Albatross se M ...

14.08.2021 | Finále MČR smíšených družstev do 16 let – Pohár klubů si zahrají v neděli v Dolní Dobrouči týmy Mstětic a Albatrossu. Rozhodly o tom dnešní semifinálové zápasy. Především Mstětice se na postup pořádně nadřely, neboť postoupily až na druhé jamce foursomového play-off.

Pohár klubů rozřadil družstva do skupin, kvalifikaci ...
Pohár klubů rozřadil družstva do skupin, kvalifikaci ...

12.08.2021 | Na dvě osmičlenné skupiny se po dnešní kvalifikaci na rány rozdělilo startovní pole na MČR smíšených družstev do 16 let – Poháru klubů, které odstartovalo dnes v Dolní Dobrouči. Flight A čekají boje o titul, zbývající o 9.-16. místo. Kvalifikaci vyhrál tým Albatrossu.

Mistrovství družstev do 16 let – Pohár klubů začíná ...
Mistrovství družstev do 16 let – Pohár klubů začíná ...

11.08.2021 | Prestižní šampionát smíšených družstev do 16 let začíná v Dolní Dobrouči. Čtyřdenní turnaj pro šestnáct klubů odstartuje ve čtvrtek kvalifikace na rány, v dalších dnech se bude bojovat o umístění ve hře na jamky.

Mistři ČR: Jakubčík, Šulíková (dorostenci), Pavelka, ...
Mistři ČR: Jakubčík, Šulíková (dorostenci), Pavelka, ...

17.07.2021 | Mistry ČR pro rok 2021 v dorostenecké kategorii se stali na Kaskádě Filip Jakubčík a Slovenka Alexandra Šulíková, junioři Vojtěch Pavelka a Agáta Vahalová. Mezi midy premiérový titul na Černém Mostě získal Dominik Pavouček, v ženské soutěži obhájila Silvie Dittertová.

MMČR, 2. kolo: Jakubčík a Siwy drží vedení, mezi ...
MMČR, 2. kolo: Jakubčík a Siwy drží vedení, mezi ...

16.07.2021 | Filip Jakubčík míří na Kaskádě za mistrovským dorosteneckým titulem, vedení po horším kole si udrželi David Siwy, Alexandra Šulíková a Agáta Vahalová. Mezi midy na Černém Mostě si mírný náskok vypracovala Silvie Ditterová, mužským lídrem je nově Dominik Pavouček.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde