Česká golfová federace

Aktuality

Mistři ČR: Jakubčík, Šulíková (dorostenci), Pavelka, Vahalová (junioři) a Pavouček s Dittertovou (MID)

Mistři ČR: Jakubčík, Šulíková (dorostenci), Pavelka, Vahalová (junioři) a Pavouček s Dittertovou (MID)

Petr Halaburda, Sobota 17. července 2021

Mistry ČR pro rok 2021 v dorostenecké kategorii se stali na Kaskádě Filip Jakubčík a Slovenka Alexandra Šulíková, junioři Vojtěch Pavelka a Agáta Vahalová. Mezi midy premiérový titul na Černém Mostě získal Dominik Pavouček, v ženské soutěži obhájila Silvie Dittertová.

Czech International Junior Amateur Championship 2021 (GR Kaskáda)

S jednou výjimkou udrželi vedoucí hráči na MMČR dorostenců a juniorů své vedení po pátku i v posledním kole. Nejsuverénněji zvítězil dorostenec Filip Jakubčík (GC Brno) se skóre -7 (69+68+72) s náskokem šesti ran před korejským mladíkem Junminem Choiem (-1), bronz bral po vydařeném závěru David Tomi (+6). Smolařem dnešního finiše byl Timotej Formánek, který ztratil na posledních dvou jamkách pět ran a o pódium přišel.

Také mezi dorostenkami zvítězila hráčka způsobem start – cíl, ale rozhodně nešlo o vítězství favoritky. Slovenka Alexandra Šulíková (Penati GC) však odehrála nejvyrovnanější kola a výsledkem +7 (71+76+76) těsně odsunula na další pozice české hráčky. Stříbro bere brněnská Sofie Hlinomazová (+8), o další ránu zpět skončila třetí Klára Hurtová (+9) a bez medaile zůstala se stejným skóre další domácí hráčka Barbora Bujaková (+9).

V juniorské kategorii Agáta Vahalová +4 (71+74+75) z Beskydského GK odrazila mohutně dotahující Dominiku Burdovou (+5), která v druhé polovině hřiště dnes zaznamenala dokonce šest birdie, třetí končí další brněnská golfistka Karolína Stará (+6).

Junior David Siwy v závěrečném kole vedení neudržel a skončil třetí (+7), v závěrečném kole ho předstihli Adam Balatka (+5) a především nový šampión Vojtěch Pavelka +4 (74+75+71), který se nasměroval ke zlaté medaili už během první poloviny hřiště (-5).

LEADERBOARD
FOTOGALERIE Zdeňka Sluky


Czech International MID-Amateur Championship 2021 presented by Pilsner Urquell (Black Bridge Resort)

Silvie Dittertová +13 (78+75+76) zastupující RGC Mariánské Lázně dokázala obhájit titul mistryně ČR v kategorii MID, přestože letos mohli startovat na šampionátu poprvé hráčky a hráči, kteří letos oslaví 25. narozeniny. Stříbro brala při své premiéře Kristýna Abrahámová (+19) a stejně jako loni se dokázala třetím kolem probojovat na bronzovou příčku Martina Fulínová (+27).

V mužské kategorii byli věkově mladší hráči cítit výrazněji. Titul slaví pětadvacetiletý Dominik Pavouček -5 (71+66+74) z GC Hostivař, druhý byl jeho klubový spoluhráč Ondřej Melichar (-2) a pro třetí místo si došel díky vyrovnaným kolům bez větších výkyvů Tomáš Sokolovský (+3).

LEADERBOARD
FOTOGALERIE Annie Krčmářové

 

 

FOTO Zdeněk Sluka

Datum: Sobota 17. července 2021
Všechny články autora

Související články

MMČR, 2. kolo: Jakubčík a Siwy drží vedení, mezi ...
MMČR, 2. kolo: Jakubčík a Siwy drží vedení, mezi ...

16.07.2021 | Filip Jakubčík míří na Kaskádě za mistrovským dorosteneckým titulem, vedení po horším kole si udrželi David Siwy, Alexandra Šulíková a Agáta Vahalová. Mezi midy na Černém Mostě si mírný náskok vypracovala Silvie Ditterová, mužským lídrem je nově Dominik Pavouček.

MMČR, 1. kolo: Na Kaskádě vládne Siwy, v midech ...
MMČR, 1. kolo: Na Kaskádě vládne Siwy, v midech ...

15.07.2021 | Juniorský šampionát odstartoval dnes na Kaskádě především v chlapeckých kategoriích pořádně zostra. David Siwy (67) se mezi juniory dostal do trháku o sedm ran, mezi dorostenci roli favorita plní Filip Jakubčík (69). Šampionát MID na Černém Mostě zahájil nejlépe Ondřej Melichar (68).

Uzávěrky mezinárodních šampionátů se blíží
Uzávěrky mezinárodních šampionátů se blíží

06.07.2021 | Ve dnech 15. až 17. července se uskuteční dvě mezinárodní mistrovství ČR – dorostenců a juniorů na Kaskádě a MID-amatérů na Černém Mostě. Uzávěrka přihlášek na juniorku je již v úterý 7. července, na druhý šampionát v pondělí 12. července v poledne!...

Mistrovské mládežnické tituly rozdány, putují ...
Mistrovské mládežnické tituly rozdány, putují ...

03.10.2021 | Do tří různých klubů putují mistrovské tituly z národních šampionátů mládežnických družstev v kategoriích do 14 a 18 let, které dnes skončily v Terezíně, pražském Motole a na Svratce. Byly to vůbec poslední rozdané mistrovské poháry a medailové kolekce sezóny.

Mládežnické šampionáty družstev znají finalisty
Mládežnické šampionáty družstev znají finalisty

02.10.2021 | Šest finalistů tří domácích šampionátů mládežnických družstev už je známo po dnešním programu ve Svratce, v Terezíně i pražském Motole. Smíšená kategorie U14, chlapecká i dívčí kategorie do 18 let budou znát nové mistry v neděli v podvečer. ...

Sezóna žáků, kadetů, midů a seniorů byla završena
Sezóna žáků, kadetů, midů a seniorů byla završena

26.09.2021 | Kategorie žáků, kadetů, seniorů a midů dnes zakončily sezónu. Dětské kategorie sehrály poslední turnaj Masters na Darovanském Dvoře, jejich starší kolegové se loučili se svojí sérií na Kácově. ...

President Masters: 2. kolo přineslo změny na čele
President Masters: 2. kolo přineslo změny na čele

25.09.2021 | Druhé kolo Raiffeisenbank President Masters Invitational přineslo změnu na čele leaderboardu, do finále půjdou z čela Lucie Váchová a Timotej Formánek. Rozehrány byly také dvoudenní závěrečné turnaje dětské série NGTM i kategorií MID a seniorů.

Vítězem Poháru klubů se stali hráči a hráčky  ...
Vítězem Poháru klubů se stali hráči a hráčky  ...

15.08.2021 | Vítězem NM ČR smíšených družstev mládeže do 16 let – Poháru klubů – se stal tým Albatrossu, který ve finále porazil GC Mstětice 4,5:2,5 bodu. Bronz si z Dolní Dobrouče odváží loňský vítěz Beskydský Golfový Klub.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde