Česká golfová federace

Aktuality

Mistrovské mládežnické tituly rozdány, putují do tří klubů

Mistrovské mládežnické tituly rozdány, putují do tří klubů

Petr Halaburda, Neděle 3. října 2021

Do tří různých klubů putují mistrovské tituly z národních šampionátů mládežnických družstev v kategoriích do 14 a 18 let, které dnes skončily v Terezíně, pražském Motole a na Svratce. Byly to vůbec poslední rozdané mistrovské poháry a medailové kolekce sezóny.

MČR družstev dívek do 18 let, Golf Club Praha - Motol

Dramatické finále se odehrálo v pražském Motole na šampionátu dívek do 18 let (viz společné foto). Nebylo rozhodnuto po pěti zápasech (2,5:2,5), a tak muselo rozhodnout až play-off, v němž se radovaly hráčky GC Olomouc hned na první jamce, kde přehrály GC Brno.

Pro bronz si došly reprezentantky Beskydského GK po výhře 3,5:1,5 nad Regionální golfovou akademií.

Konečné pořadí: 1. GC Olomouc, 2. GC Brno, 3. Beskydský GK, 4. Regionální golfová akademie, 5. Prague City GC, 6. GC Hodkovičky, 7. GC Hradec Králové, 8. GC Karlovy Vary

Výsledky finálového dne
Konečný pavouk
FOTOGALERIE Zdeňka Sluky

MČR družstev chlapců do 18 let, Golf Kotlina - Terezín

Mistrovský titul v soutěži chlapeckých týmů do 18 let putuje do Albatross GC Praha, jehož hráči ve finále porazili GC Brno 4:1. Výsledek ale nebyl tak jednoznačný, jak by se mohlo zdát, protože jednotlivé zápasy končily až v závěru.

O třetí místo se však bojovalo mnohem úporněji, protože utkání GC HodkovičkyBeskydský GK (2,5:2,5) se dostalo do rozehrávky, kde se radoval na první jamce pražský tým.

Konečné pořadí: 1. Albatross GC Praha, 2. GC Brno, 3. GC Hodkovičky, 4. Beskydský GK, 5. GC Mstětice, 6. GC Kunětická Hora, 7. GC Black Bridge, 8. GC Hradec Králové

Výsledky finálového dne
Konečný pavouk

 

MČR smíšených družstev žáků do 14 let - Memoriál Hanuše Goldscheidera, Golf Club Svratka

Domácí senzace nakonec nebere zlato, ale stříbrná pozice pro GC Svratka 1932 je přesto velkým úspěchem pořádajícího klubu. Finále totiž bylo dramatické, vítězný smíšený výběr GC Austerlitz se mohl začít radovat až po rozstřelu, neboť po pěti zápasech bylo skóre 2,5:2,5 – rozhodla první jamka play-off.

Třetí místo a bronzové medaile získali hráči a hráčky Albatross GC Praha, kteří v závěrečném utkání na šampionátu porazili GC Brno 4:1.

Konečné pořadí: 1. GC Austerlitz, 2. GC Svratka 1932, 3. Albatross GC Praha, 4. GC Brno, 5. GC Hodkovičky, 6. GC Mstětice, 7. GC Hostivař, 8. Valašský GK

Výsledky finálového dne
Konečný pavouk

FOTO Zdeněk Sluka

 

 

Datum: Neděle 3. října 2021
Všechny články autora

Související články

Mládežnické šampionáty družstev znají finalisty
Mládežnické šampionáty družstev znají finalisty

02.10.2021 | Šest finalistů tří domácích šampionátů mládežnických družstev už je známo po dnešním programu ve Svratce, v Terezíně i pražském Motole. Smíšená kategorie U14, chlapecká i dívčí kategorie do 18 let budou znát nové mistry v neděli v podvečer. ...

Vítězem Poháru klubů se stali hráči a hráčky  ...
Vítězem Poháru klubů se stali hráči a hráčky  ...

15.08.2021 | Vítězem NM ČR smíšených družstev mládeže do 16 let – Poháru klubů – se stal tým Albatrossu, který ve finále porazil GC Mstětice 4,5:2,5 bodu. Bronz si z Dolní Dobrouče odváží loňský vítěz Beskydský Golfový Klub.

Finále Poháru klubů si zahrají Albatross se M ...
Finále Poháru klubů si zahrají Albatross se M ...

14.08.2021 | Finále MČR smíšených družstev do 16 let – Pohár klubů si zahrají v neděli v Dolní Dobrouči týmy Mstětic a Albatrossu. Rozhodly o tom dnešní semifinálové zápasy. Především Mstětice se na postup pořádně nadřely, neboť postoupily až na druhé jamce foursomového play-off.

Pohár klubů rozehrál play-off, favorité vítězí
Pohár klubů rozehrál play-off, favorité vítězí

13.08.2021 | Všech osm výše nasazených týmů na MČR smíšených družstev – Poháru klubů zvládlo první kolo vyřazovacích bojů bez překvapení, ale v některých případech měli favorité namále, především pak v bojích horní skupiny o titul.

Pohár klubů rozřadil družstva do skupin, kvalifikaci ...
Pohár klubů rozřadil družstva do skupin, kvalifikaci ...

12.08.2021 | Na dvě osmičlenné skupiny se po dnešní kvalifikaci na rány rozdělilo startovní pole na MČR smíšených družstev do 16 let – Poháru klubů, které odstartovalo dnes v Dolní Dobrouči. Flight A čekají boje o titul, zbývající o 9.-16. místo. Kvalifikaci vyhrál tým Albatrossu.

Mistrovství družstev do 16 let – Pohár klubů začíná ...
Mistrovství družstev do 16 let – Pohár klubů začíná ...

11.08.2021 | Prestižní šampionát smíšených družstev do 16 let začíná v Dolní Dobrouči. Čtyřdenní turnaj pro šestnáct klubů odstartuje ve čtvrtek kvalifikace na rány, v dalších dnech se bude bojovat o umístění ve hře na jamky.

Mistři ČR: Jakubčík, Šulíková (dorostenci), Pavelka, ...
Mistři ČR: Jakubčík, Šulíková (dorostenci), Pavelka, ...

17.07.2021 | Mistry ČR pro rok 2021 v dorostenecké kategorii se stali na Kaskádě Filip Jakubčík a Slovenka Alexandra Šulíková, junioři Vojtěch Pavelka a Agáta Vahalová. Mezi midy premiérový titul na Černém Mostě získal Dominik Pavouček, v ženské soutěži obhájila Silvie Dittertová.

MMČR, 2. kolo: Jakubčík a Siwy drží vedení, mezi ...
MMČR, 2. kolo: Jakubčík a Siwy drží vedení, mezi ...

16.07.2021 | Filip Jakubčík míří na Kaskádě za mistrovským dorosteneckým titulem, vedení po horším kole si udrželi David Siwy, Alexandra Šulíková a Agáta Vahalová. Mezi midy na Černém Mostě si mírný náskok vypracovala Silvie Ditterová, mužským lídrem je nově Dominik Pavouček.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde