Česká golfová federace

Aktuality

Světové žebříčky: České jedničky se nemění

Světové žebříčky: České jedničky se nemění

Klára Kuchařová, Pondělí 24. června 2019

Sezóna je v plném proudu a ve světových žebříčcích dochází pod českou vlajkou ke změnám. Vzhůru míří především amatéři Novák a Melecká po skvělých výsledcích na profesionálních turnajích. Ta nejlepší jména zůstávají stejná, profesionálům stále vládnou Spilková a Lieser, amatérům Kousková a Zuska.

Rolex Women's Ranking

Českou jedničkou mezi profesionálkami s přehledem zůstává Klára Spilková (312.), post české dvojky si stále drží Karolína Vlčková (705.). Díky skvělému úspěchu na posledním podniku série LET Access Series se třetí nejlepší Češkou stala amatérka Tereza Melecká (830.), která si v ženském světovém žebříčku polepšila o 78 míst.

V nejlepší tisícovce nalezneme také Kateřinu Vlašínovou (835.) a další amatérku Janu Melichovou (958.). Ostatní české hráčky v žebříčku Rolex Women's Ranking: Amatérka Hana Ryšková (1077.), Šideri Váňová (1199.) a další amatérka Patricie Macková (1250.). 

Official World Golf Ranking

Mezi českými profesionály je v čele Ondřej Lieser (821.), ale na paty mu šlape Jan Cafourek (886.), který si od začátku sezóny polepšil téměř o 900 míst. Stejně jako mezi ženami, i třetí místo patří amatérovi, vítězi z turnaje Pro Golf Tour na Kaskádě Vítku Novákovi (1071.). Tomu se podobně jako Cafourkovi povedlo posunout v žebříčku o téměř 900 příček výš.

V TOP 2000 figurují také Stanislav Matuš (1119.), amatér Petr Hrubý (1378.), Filip Mrůzek (1445.), Aleš Kořínek (1772.) a Michal Pospíšil (1865.).

Světový amatérský žebříček WAGR

Ženy

Nejlepší česká amatérka Sára Kousková (82.) se svým krajankám vzdaluje - druhá je Jana Melichová na 133. místě.

V TOP 500 je celkem deset Češek: Sarah Hricíková (146.), Gabriela Roberta Vítů (153.), Tereza Melecká (235.), Kristýna Frýdlová (259.), Hana Ryšková (346.), Marie Luňáčková (382.), Patricie Macková (420.) a Františka Luňáčková (471.).

V první tisícovce jsou také: Tereza Koželuhová (679.), Tereza Chlostová (817.) a Michaela Fabiánková (975.).

Muži

Českým amatérům stále kraluje Jiří Zuska (238.), v závěsu je jeho univerzitní ex-kolega Šimon Zach (271.). Na třetí místo se vylepšil Matyáš Zapletal (478.).

V TOP 1000 vlaje česká vlajka ještě čtyřikrát: David Benák (736.), Jakub Bareš (742.), Petr Hrubý (861.) a Vojtěch Kostelka (969.).

Datum: Pondělí 24. června 2019
Všechny články autora

Související články

Čechům se (nejen) ve světových žebříčcích nadále ...
Čechům se (nejen) ve světových žebříčcích nadále ...

22.07.2020 | Zatímco profesionální sezóna se teprve rozjíždí, amatéři se chystají na domácí vrchol sezóny. V čele českých hráčů a hráček ve světových žebříčcích jsou amatéři Sára Kousková a Jiří Zuska a profesionálové Klára Spilková s Ondřejem Lieserem. Jakub Janda je dokonce v čele evropského pořadí nadějí.

Golfové žebříčky - nejlepší Češi pořadí nemění
Golfové žebříčky - nejlepší Češi pořadí nemění

29.02.2020 | Nový systém ve světovém amatérském žebříčku WAGR způsobil výrazné změny, ale od té chvíle k velkým výkyvům nedošlo. Dlouhodobě nejlepší Klára Spilková a Ondřej Lieser i nadále vládnou českým profesionálům, v čele amatérů zůstávají Jiří Zuska a Tereza Melecká.

České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné
České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné

21.09.2019 | Konec domácí sezóny výkonnostních hráčů klepe na dveře a jména nejlepších Čechů se během roku ani jednou nezměnila. Těmi nejvýše postavenými jsou i nadále Klára Spilková s Ondřejem Liesere mezi profesionály a Sára Kousková s Jiřím Zuskou mezi amatéry.

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

29.08.2019 | Hlavní sezóna se převalila do své závěrečné fáze, ale nejlepší čeští hráči na světových žebříčcích se stále nemění. Profesionálům vládnou Klára Spilková s Ondřejem Lieserem, amatérskými jedničkami jsou Sára Kousková s Jiřím Zuskou. České dvojky se naopak ve většině případů během prázdnin změnily.

Sára Kousková s nejlepším umístěním ve WAGRu
Sára Kousková s nejlepším umístěním ve WAGRu

30.10.2021 | Nejlepší česká amatérka Sára Kousková dosáhla kariérního maxima ve světovém amatérském žebříčku WAGR, aktuálně jí patří 37. místo. Mezi amatéry je nejlepší znovu Jiří Zuska (139.). Profesionálům nadále s přehledem vládnou Klára Spilková a Ondřej Lieser.

Melecká přebírá post nejlepší české amatérky na ...
Melecká přebírá post nejlepší české amatérky na ...

23.01.2020 | Nový systém světového amatérského žebříčku WAGR výrazně zamíchal s pořadím nejen českých hráčů a hráček. Nejvýraznější změnou je posun Terezy Melecké do čela českých amatérek, Jiří Zuska si post české jedničky s přehledem drží. Ondřej Lieser a Klára Spilková vládnou nadále mezi českými profesionály.

Češi lámou osobní rekordy ve světových žebříčcích
Češi lámou osobní rekordy ve světových žebříčcích

05.12.2019 | V závěru roku se už příliš turnajů nehraje ani v zahraničí, ohlédnutí za postavením českých reprezentantů na světových žebříčcích se tak letos už výrazně nezmění. Jména nejlepších amatérů i profesionálů zůstávají sice bez velkých změn, ovšem letošní posun řady z nich si zaslouží velkou pozornost.

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

24.07.2019 | V polovině sezóny a s několika mezinárodními šampionáty za námi jsme také mohli zaznamenat některé změny v postavení českých hráčů na světových žebříčcích. Ti nejlepší však zůstávají stejní: Klára Spilková, Ondřej Lieser, Sára Kousková a Jiří Zuska.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde