Česká golfová federace

Aktuality

České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné

České jedničky zůstaly po celou sezónu stejné

Klára Kuchařová, Sobota 21. září 2019

Konec domácí sezóny výkonnostních hráčů klepe na dveře a jména nejlepších Čechů se během roku ani jednou nezměnila. Těmi nejvýše postavenými jsou i nadále Klára Spilková s Ondřejem Liesere mezi profesionály a Sára Kousková s Jiřím Zuskou mezi amatéry.

Rolex Women’s Ranking

Nejlepší českou profesionálkou je i nadále s přehledem Klára Spilková, které patří 383. místo. Letos bude mít ještě několik šancí si svou pozici vylepšit, první možnost v Indianapolis od 26. do 29. září. Českou dvojkou v ženském světovém žebříčku zůstává amatérka Tereza Melecká (680.), které se letos opět dařilo v profesionálních turnajích LET a LETAS.

Další v pořadí je Kateřina Vlašínová (730.), která prožívá první kompletní profesionální sezónu. Také díky čtyřem umístění v TOP 10 na turnajích LETAS se stala druhou nejlepší českou profesionálkou ve světovém žebříčku.

V první tisícovce jsou také Karolína Vlčková (789.) a amatérka Patricie Macková (836.). Těsně za TOP 1000 jsou další amatérky Jana Melichová (1036.), Tereza Koželuhová (1074.) i Hana Ryšková (1080.).

V žebříčku Women's Rolex Ranking jsou také Šideri Váňová (1086.), amatérka Sára Kousková (1169.) a Lucie Hinnerová (1189.).

Official World Golf Ranking

Českým profesionálům stále vládne Ondřej Lieser (523.), který si letos třikrát zajistil stupně vítězů včetně triumfu na sérii Pro Golf Tour. K tomu přidal dvě umístění v TOP 10. 

Druhým nejlepším Čechem a zároveň posledním v první tisícovce světového žebříčku je Jan Cafourek (986.), který se letos také raduje z jednoho vítězství a třetího místa na Pro Golf Tour. Oproti konci loňské sezóny si zatím polepšil již o 777 příček. 

Českou trojkou je amatér Vítek Novák (1093.), vítěz červnového Czech Classic na Kaskádě. V TOP 2000 jsou také Stanislav Matuš (1290.), amatér Petr Hrubý (1423.), Filip Mrůzek (1601.), Aleš Kořínek (1854.) a Michal Pospíšil (1947.).

Světový amatérský žebříček WAGR 

Sezóna v Česku se sice blíží ke svému konci, ale naopak ve Spojených státech se univerzitní sezóna terpve rozjela. Změny tedy mohou nastat během univerzitních turnajů v Americe, kde mnoho českých reprezentantů odstartovalo další akademický rok.

Ženy

Z 46 českých amatérek ve světovém žebříčku WAGR si post jedničky drží Sára Kousková na 86. místě. Během posledního měsíce si druhé místo převzala zpět Jana Melichová (118.), která je nyní o jediné místo před Terezou Meleckou (119.).

V TOP 300 má Česká republika opět celkem sedm reprezentantek, již zmíněné hráčky doplňují Kristýna Frýdlová (240.), Gabriela Roberta Vítů (251.), Patricie Macková (283.) a Hana Ryšková (286.). V TOP 500 figurují také sestry Marie (429.) a Františka (457.) Luňáčkovy.

V první tisícovce nalezneme další čtyři Češky: Tereza Koželuhová (502.), Sarah Hricíková (559.), Tereza Chlostová (942.) a Agáta Vahalová (975.).

Muži

Nejlepším amatérem a zároveň jediným v TOP 200 je ze 45 Čechů i nadále Jiří Zuska (172.). V nejlepší dvoustovce ho po třetím místě v Anglii doplňoval chvíli také Václav Tichý, k dnešnímu dni mu však připadá 210. příčka. 

Třetím hráčem v TOP 500 je Matyáš Zapletal (457.).

V první tisícovce působí dalších devět Čechů, což je dosavadní české maximum: David Benák (552.), Jakub Bareš (765.), Petr Hrubý (771.), Filip Ráža (792.), Gordan Brixi (885.) David Mlýnek (900.), Hynek Groh (924.), Vojtěch Kostelka (968.) a Petr Janík (976.). 

 

Datum: Sobota 21. září 2019
Všechny články autora

Související články

Čechům se (nejen) ve světových žebříčcích nadále ...
Čechům se (nejen) ve světových žebříčcích nadále ...

22.07.2020 | Zatímco profesionální sezóna se teprve rozjíždí, amatéři se chystají na domácí vrchol sezóny. V čele českých hráčů a hráček ve světových žebříčcích jsou amatéři Sára Kousková a Jiří Zuska a profesionálové Klára Spilková s Ondřejem Lieserem. Jakub Janda je dokonce v čele evropského pořadí nadějí.

Golfové žebříčky - nejlepší Češi pořadí nemění
Golfové žebříčky - nejlepší Češi pořadí nemění

29.02.2020 | Nový systém ve světovém amatérském žebříčku WAGR způsobil výrazné změny, ale od té chvíle k velkým výkyvům nedošlo. Dlouhodobě nejlepší Klára Spilková a Ondřej Lieser i nadále vládnou českým profesionálům, v čele amatérů zůstávají Jiří Zuska a Tereza Melecká.

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

29.08.2019 | Hlavní sezóna se převalila do své závěrečné fáze, ale nejlepší čeští hráči na světových žebříčcích se stále nemění. Profesionálům vládnou Klára Spilková s Ondřejem Lieserem, amatérskými jedničkami jsou Sára Kousková s Jiřím Zuskou. České dvojky se naopak ve většině případů během prázdnin změnily.

Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...
Jména nejlepších Čechů ve světových žebříčcích ...

24.07.2019 | V polovině sezóny a s několika mezinárodními šampionáty za námi jsme také mohli zaznamenat některé změny v postavení českých hráčů na světových žebříčcích. Ti nejlepší však zůstávají stejní: Klára Spilková, Ondřej Lieser, Sára Kousková a Jiří Zuska.

Sára Kousková s nejlepším umístěním ve WAGRu
Sára Kousková s nejlepším umístěním ve WAGRu

30.10.2021 | Nejlepší česká amatérka Sára Kousková dosáhla kariérního maxima ve světovém amatérském žebříčku WAGR, aktuálně jí patří 37. místo. Mezi amatéry je nejlepší znovu Jiří Zuska (139.). Profesionálům nadále s přehledem vládnou Klára Spilková a Ondřej Lieser.

Melecká přebírá post nejlepší české amatérky na ...
Melecká přebírá post nejlepší české amatérky na ...

23.01.2020 | Nový systém světového amatérského žebříčku WAGR výrazně zamíchal s pořadím nejen českých hráčů a hráček. Nejvýraznější změnou je posun Terezy Melecké do čela českých amatérek, Jiří Zuska si post české jedničky s přehledem drží. Ondřej Lieser a Klára Spilková vládnou nadále mezi českými profesionály.

Češi lámou osobní rekordy ve světových žebříčcích
Češi lámou osobní rekordy ve světových žebříčcích

05.12.2019 | V závěru roku se už příliš turnajů nehraje ani v zahraničí, ohlédnutí za postavením českých reprezentantů na světových žebříčcích se tak letos už výrazně nezmění. Jména nejlepších amatérů i profesionálů zůstávají sice bez velkých změn, ovšem letošní posun řady z nich si zaslouží velkou pozornost.

Ohlasy reprezentačních kolegů na Lieserův počin: ...
Ohlasy reprezentačních kolegů na Lieserův počin: ...

23.11.2020 | Velký ohlas vyvolal úspěch Ondřeje Liesera v celé golfové komunitě, ale velkou pozornost mu věnuje především skupina výkonnostních hráčů, kteří stejně jako jejich kolega usilují o cestu mezi golfovou elitu. Řada z nich připomněla, že to je pro ně také další motivace, aby se jim podařil stejný krok.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde