Česká golfová federace

Aktuality

Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let již tento víkend

Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let již tento víkend

Tomáš Přikryl, Čtvrtek 21. září 2023

Předposlední záříjový víkend se odehraje další z vrcholů týmových soutěží vypsaných Českou golfovou federací. Na programu je finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let, které od 22.-24. září hostí Golf & Country Club Svobodné Hamry na Vysočině.

Umístění dějiště finále doprostřed České republiky na Vysočinu příznačně vyjadřuje fakt, že se zde potká 8 nejlepších družstev, která postoupila z regionálních kvalifikací ZÁPAD a VÝCHOD.

Čtyři nejlepší z kvalifikace regionu ZÁPAD jsou Albatros Golf Club Praha, Golf Club Black Bridge, Golf Club Hodkovičky a RGA Greensgate, z „moravského“ regionu VÝCHOD přijíždí družstva Golf Club Kšírovka, Park Golf Club Ostrava, Golf Club Brno a Golf Club Třinec.

Až do neděle 24. září bude titul Národních mistrů družstev chlapců do 18let patřit Golf Clubu Třinec. Loni ještě jako Beskydský golfový klub sehráli s Golf Clubem Albatross vyrovnané a dramatické finále, které se muselo rozhodovat až v play-off. V něm hned na 1. jamce ukončili finále hráči ze severní Moravy. V souboji poražených semifinalistů přesvědčivě uhrálo bronz družstvo Golf Club Brno a bramborové medaile přenechali výběru Kunětické Hory. 

Třídenní klání se celé odehrává v jamkové hře. V ní proti sobě nastupují vždy dvě družstva, která sehrají dopolední čtyřhry a odpolední dvouhry. První den se odehraje podle předem daného klíče. Ten staví do pavouku zástupce ZÁPADU a VÝCHODU podle pořadí z regionální kvalifikace. Pátek tedy rozhodne o tom, komu zůstane možnost v sobotu dál bojovat o účast ve finále a kdo bude hrát o umístění. Nedělní finálový den začne souboji o 7. a 5. místo, následovat bude první medailový souboj o 3. místo a celou finálovou neděli uzavře souboj o titul.

Ředitelem soutěže a hlavním rozhodčím je Ivo Pavlík, druhým rozhodčím a členem soutěžního výboru je David Jirků.

Výsledky a informace k Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let najdete zde.

Připravil: -vrk-

Datum: Čtvrtek 21. září 2023
Všechny články autora

Související články

Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena
Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena

03.01.2024 | Na konci minulého roku byly na webu a v mobilní aplikaci ČGF publikovány oba kalendáře akcí ČGF na rok 2024. V případě kalendáře hlavních akcí to je čtvrtá pracovní verze, kalendář akcí mládeže byl publikován poprvé.

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...

21.11.2023 | Většina mládežnických hráčů má vedle vítězství v turnaji také za cíl vstoupit do světového amatérského žebříčku WAGR. Filip Lukáš si tento úkol splnil na NMČR žáků a kadetů. Jak prožíval chvíle na hřišti? Pojďte se společně s ním vrátit do červencového turnaje na hřišti Kunětická Hora.

Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D
Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D

17.11.2023 | Regionální Moravská Tour Mládeže (RMTM) vstupovala do nového ročníku 2023 po ukončení spolupráce s dlouholetým promotérem turnajů. Počáteční obavy se nenaplnily, letošní RMTM přinesla sérii 24 atraktivních turnajů na nejlepších moravských hřištích a také nového partnera pro novou vloženou minisérii...

Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C
Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C

10.11.2023 | Dětská Tour Severovýchod (DTSV) vstoupila letošním ročníkem do třetí dekády své existence posílena změnami. Hlavní dětská a mládežnická soutěž pro nově definovaný REGION C nabídla větší počet hřišť, atraktivnější turnajový kalendář a zaznamenala nárůst hráčského startovního pole.

Regionální soutěže – Regionální Tour Mládeže Regionu ...
Regionální soutěže – Regionální Tour Mládeže Regionu ...

03.11.2023 | V roce 2023 proběhl již 14. ročník Regionální Tour Mládeže Regionu B. Reorganizace regionů se nejvíce dotkla právě této mládežnické série. Přišla o více než 10 hřišť, i tak mladým hráčům nabídla možnost odehrát srovnatelný počet turnajů a kol jako minulé roky.

Regionální soutěže – Dětská Tour Západ A
Regionální soutěže – Dětská Tour Západ A

27.10.2023 | Regionálními soutěžemi mládeže rozvíjí Česká golfová federace odspodu a od útlého věku hráčskou základnu v ČR. V roce 2023 přišla ČGF se změnou regionálního uspořádání a s pozitivními novinkami vstoupily do sezony čtyři regionální mládežnické okruhy. Dětská Tour Západ A vyhlásila v září své vítěze.

Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...
Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...

24.09.2023 | Poslední letošní finále družstev se odehrálo na hřišti Svobodné Hamry. Na Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let zvítězili hráči z Albatross Golf Clubu Praha, kteří si ve finálovém boji poradili se zástupci RGA Greensgate.

Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze
Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze

18.09.2023 | Povedené Masters nejvyšší mládežnické túry ukázalo na kvalitu nastupující generace. Národní golfovou tour mládeže za rok 2023 ovládli Mikuláš Vojtěšek a Anna Ludvová v kategoriích do 16 let. Nejlepší žákyní je Tereza Kamradková a v kategorii žáci Martin Zimerman.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde