Česká golfová federace

Aktuality

Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze

Národní golfová tour mládeže 2023 zná své vítěze

Tomáš Přikryl, Pondělí 18. září 2023

Povedené Masters nejvyšší mládežnické túry ukázalo na kvalitu nastupující generace. Národní golfovou tour mládeže za rok 2023 ovládli Mikuláš Vojtěšek a Anna Ludvová v kategoriích do 16 let. Nejlepší žákyní je Tereza Kamradková a v kategorii žáci Martin Zimerman.

Finálový turnaj nejvyšší mládežnické série se o víkendu odehrál na hřišti Austerlitz ve Slavkově u Brna. Hřiště připravilo pro celou sérii velice důstojné zakončení. Nejen samotní hráči, ale i přítomní rodičové si pochvalovali nastavení hřiště. Sportovní naladění dalo vyniknout nejen těm nejlepším. Skvělé výsledky do klubovny přinesla většina hráčů ve startovním poli.

Ředitel turnaje Jan Šonka na konci finálového dne upozornil na rostoucí kvalitu mladých hráčů: „Ačkoliv se jedná o turnaj pro mládež maximálně do 16 let, byli jsme svědky skvělého golfu. Ve třech kategoriích hráči přinesli po dvou eaglech. Viděli jsme nespočet birdie, ale hlavně výsledky pod par hřiště. Je opravdu radost sledovat, kam mládežnický golf spěje.“

Anna Ludvová vstupovala do turnaje jako vedoucí celoročního žebříčku. První kolo se jí však příliš nevydařilo, a tak by v případě jejího horšího umístění mohla na celkové vítězství dosáhnout Sofie Borůvková, která v prvním kole zahrála 69 ran. Dvě rány pod par hřiště přinesla Barbora Vinkler, a i ona ještě mohla zdramatizovat boj o celkové vítězství. Anna Ludvová však v druhém kole zabrala a se třemi ranami pod par hřiště sice nestačila na své zmiňované soupeřky, ale na celkové vítězství to stačilo. Sofie Borůvková si ve Slavkově své vítězství pohlídala.

Mezi kadety bylo jasno již po prvním kole, když první v žebříčku Mikuláš Vojtěšek zahrál 68 ran a získal si „pohodlný“ náskok. Situaci mohl zdramatizovat snad jen Hugo Mikl, který na něj ztrácel dvě rány. Svůj výkon však v druhém kole nezopakoval a na druhé místo se před něj dostal Ondřej Chromčík. A jelikož Vojtěšek jako jediný zahrál druhé kolo pod par hřiště, odnesl si jak vítězství v závěrečném turnaji, tak v celé túře.

Mezi žáky a žákyněmi leadeři žebříčku chyběli, a to z důvodu reprezentačního výjezdu na Amundi Evian Juniors Cup, který se odehraje v tomto týdnu ve Francii. Tereza Kamradková měla však dostatečný náskok a o prvenství v celé túře nemohla přijít. Ze Slavkova si první místo odvezla skvěle hrající Nella Kazsper, která jako jediná dokázala zahrát hřiště pod jeho parem.

Naopak neúčast Ondřeje Doležala využil dvakrát v paru hrající Martin Zimerman, a jelikož se body získané z Masters turnaje násobí 1,5násobkem, připsal ke svým 3200 bodům dalších 3000 bodů za vítězství v turnaji a přeskočil v celkovém hodnocení Ondřeje Doležela s 5500 body. O celkové vítězství se mohl ještě poprat Patrik Grulich, ale jeho osmé místo v turnaji mu dostatečný počet bodů nezajistilo.

Výsledky 5. Národní Golfové Tour Mládeže - Masters naleznete zde

Foto: Zdeněk Sluka, kompletní fotogalerie zde

Datum: Pondělí 18. září 2023
Všechny články autora

Související články

Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...
Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...

24.09.2023 | Poslední letošní finále družstev se odehrálo na hřišti Svobodné Hamry. Na Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let zvítězili hráči z Albatross Golf Clubu Praha, kteří si ve finálovém boji poradili se zástupci RGA Greensgate.

Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...
Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...

21.09.2023 | Předposlední záříjový víkend se odehraje další z vrcholů týmových soutěží vypsaných Českou golfovou federací. Na programu je finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let, které od 22.-24. září hostí Golf & Country Club Svobodné Hamry na Vysočině. ...

Národní Golfová Tour Mládeže jde do svého Masters ...
Národní Golfová Tour Mládeže jde do svého Masters ...

15.09.2023 | Národní Golfová Tour Mládeže pořádaná (NGTM) Českou golfovou federací jako soutěž amatérských hráčů a hráček do 16 let odehraje svůj vrcholný turnaj Masters již tento víkend 16.–17. 9. v Golf Clubu Austerlitz ve Slavkově. Vítěze žákovských a kadetských kategorií pro rok 2023 budeme znát v neděli.

Středoškolský pohár družstev a jednotlivců
Středoškolský pohár družstev a jednotlivců

07.09.2023 | V pražské Vinoři se na konci září odehraje již 17. ročník středoškolského poháru družstev a jednotlivců. Hráči se mohou registrovat v rámci školního družstva, ale také se mohou přihlásit jednotlivci do individuální soutěže. Uzavírka přihlášek je 20. září.

O víkendu slavili žáci z Černého Mostu, brněnské ...
O víkendu slavili žáci z Černého Mostu, brněnské ...

04.09.2023 | O víkendu 1.-3. září se ve finálových turnajích rozhodlo o letošních mistrech v mládežnických kategoriích družstev. Novým mistrem smíšených družstev žáků do 14 let – Memoriálu Hanuše Goldscheidera se stal Golf Club Black Bridge, titul mistra ČR v družstvech dívek do 18 let patří opět GC Brno.

Amatéři o WAGR, profesionálové o prize-money.
Amatéři o WAGR, profesionálové o prize-money.

04.09.2023 | Chuť uspořádat skvělý turnaj na vysoké úrovni má česká promotérská společnost Česká 1, která připravuje společně s hřištěm v Kynžvartu v termínu 8. – 10. září podnik pod názvem ALTEPRO Trophy by EXTEC. Tříkolový turnaj pro výkonnostní hráče bude další příležitostí si ověřit své kvality.

Mistrovství ČR smíšených družstev žáků do 14 let ...
Mistrovství ČR smíšených družstev žáků do 14 let ...

31.08.2023 | Na dvou hřištích se od 1. do 3. září rozhoduje o letošních mistrech ČR v kategoriích družstev do 14 a 18 let. GC Háje hostí finále smíšených družstev žáků do 14 let – Memoriál Hanuše Goldscheidera, v Golf Resortu Jezera hrají o titul družstva dívek do 18 let.

Děti na Albatrossu zaujaly celou DP World Tour
Děti na Albatrossu zaujaly celou DP World Tour

26.08.2023 | V rámci programu Czech Masters proběhlo finále turnaje dětí, které v letošním roce začaly s golfem. Pod hlavičkou projektu GolfSixes, jehož partnerem je i pořadatel nejvyšší evropské série DP World Tour, se mezi sebou utkali vítězové jarní kvalifikace.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde