Česká golfová federace

Aktuality

Děti na Albatrossu zaujaly celou DP World Tour

Děti na Albatrossu zaujaly celou DP World Tour

Tomáš Přikryl, Sobota 26. srpna 2023

V rámci programu Czech Masters proběhlo finále turnaje dětí, které v letošním roce začaly s golfem. Pod hlavičkou projektu GolfSixes, jehož partnerem je i pořadatel nejvyšší evropské série DP World Tour, se mezi sebou utkali vítězové jarní kvalifikace. Děti přišli pozdravit i hráči hlavního turnaje.

Do víkendových bojů na D+D Real Czech Masters prošel z českých hráčů pouze ten nejvýše postavený ve světovém žebříčku. Jiří Zuska ve druhém kole na Albatrossu výrazně zabral a celkovým výsledkem šest ran pod par hřiště za dvě první kola je na 25. místě se ztrátou sedmi ran na první místo a ve víkendových kolech je tak možné cokoliv.

„Byl to podobný den jako ve čtvrtek s tím rozdílem, že mi padaly putty. Nepřišla žádná krize, hodně mi pomáhala podpora českých diváků na hřišti. Je skvělé, že mi zde vyšel cut a hned napoprvé jako profesionál. Budu hrát až do neděle, je to fajn týden,“ neskrýval Jiří Zuska svoji radost po druhém kole.

Čerstvý profesionál přišel také na autogramiádu do stánku České golfové federace v turnajové vesničce, který obklopily děti z finálového turnaje Czech GolfSixes Mini League. Společně s ním se autogramiády zúčastnil také Louis Klein a francouzský hráč Victor Perez. Všichni tři hráči vytvořili skvělou atmosféru, když předávali dětem své rady a zkušenosti, společně s podpisy. Neodmítli ani společné focení.

Páteční odpoledne na D+D Real Czech Masters je již několik let spojeno s finále dětského turnaje ve SNAGu. V letošním roce se projekt Se školou na golf stal součástí celosvětového GolfSixes. I díky tomu sledovaly první odpaly dětí televizní kamery štábu DP World Tour a záběry dětí se přenášely ve zpravodajství do celého světa. Z jarní kvalifikace se do finále probojovaly a svůj tým vyslaly čtyři kluby. Bohužel Golf Club Brno na poslední chvíli ze zdravotních důvodů svoji účast musel omluvit, a tak se na ploše sešly děti z Golf Clubu Třinec, Zámeckého Golf Clubu Kravaře a Golf Clubu Hořehledy. Každý účastník finále vyslal do boje šest svých zástupců, kteří navštěvují golfový kroužek pořádaný na základní škole, se kterou klub spolupracuje, nebo jsou součástí golfové akademie.

Putovní pohár obájily děti z akademie Děti hrají golf z Třince. Stejný počet ran na šestijamkovém hřišti, které děti odehrály ve třech dvojicích formátem Texas Scramble, zahrály i děti z Kravař. Bohužel pro ně však s horším výsledkem v druhém kole. O sedm ran zpět se umístily děti z Hořehled.

Hořehledský manažer Martin Kopčák celý turnaj dětí komentoval slovy: „Měli jsme i po roce šanci se zúčastnit, a protože letos vyšel turnaj do termínu našeho golfového tábora, vypravili jsme na Czech Masters celý autobus v počtu 23 účastníků. Jely děti malé, větší i veliké. Každý si na akci našel to své a na konci mi všichni ukazovali, kdo si co od hráčů nechal podepsat… Mít možnost prožít ten den v kulisách největšího turnaje v ČR, to má zcela jiný zásah do dětské duše, než hrát s dětmi o zmrzku a pohár u nás v Hořehledech.“

Záznam z vysílání, v původním znění, tak jak ho převzaly televizní stanice z celého světa, naleznete zde

Foto: Zdeněk Sluka

Datum: Sobota 26. srpna 2023
Všechny články autora

Související články

Na Albatrossu se odehrálo finále turnaje škol ...
Na Albatrossu se odehrálo finále turnaje škol ...

17.08.2019 | Vítězem finálového turnaje SNAG/ČGF 2019 se opět stali hráči z akademie Děti hrají golf z Ropice. Na druhém místě skončila Hluboká nad Vltavou a bronz odvážejí na ZŠ 1. máje Hranice. Po vyhlášení se děti zúčastnily kliniky na drivingu s předními českými hráči.

První vítězové z Albatrossu: Na turnaji European ...
První vítězové z Albatrossu: Na turnaji European ...

25.08.2018 | Čtyři desítky dětí zavítaly v pátek 24. srpna do Golf Resortu Albatross ve Vysokém Újezdu, kde se uskutečnilo finále celostátní soutěže ve SNAGu. V turnaji hraném na devět jamek zvítězila Akademie Děti hrají golf z Ropice. Padla i dvě hole-in-one. ...

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...

21.11.2023 | Většina mládežnických hráčů má vedle vítězství v turnaji také za cíl vstoupit do světového amatérského žebříčku WAGR. Filip Lukáš si tento úkol splnil na NMČR žáků a kadetů. Jak prožíval chvíle na hřišti? Pojďte se společně s ním vrátit do červencového turnaje na hřišti Kunětická Hora.

Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D
Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D

17.11.2023 | Regionální Moravská Tour Mládeže (RMTM) vstupovala do nového ročníku 2023 po ukončení spolupráce s dlouholetým promotérem turnajů. Počáteční obavy se nenaplnily, letošní RMTM přinesla sérii 24 atraktivních turnajů na nejlepších moravských hřištích a také nového partnera pro novou vloženou minisérii...

Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C
Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C

10.11.2023 | Dětská Tour Severovýchod (DTSV) vstoupila letošním ročníkem do třetí dekády své existence posílena změnami. Hlavní dětská a mládežnická soutěž pro nově definovaný REGION C nabídla větší počet hřišť, atraktivnější turnajový kalendář a zaznamenala nárůst hráčského startovního pole.

Regionální soutěže – Regionální Tour Mládeže Regionu ...
Regionální soutěže – Regionální Tour Mládeže Regionu ...

03.11.2023 | V roce 2023 proběhl již 14. ročník Regionální Tour Mládeže Regionu B. Reorganizace regionů se nejvíce dotkla právě této mládežnické série. Přišla o více než 10 hřišť, i tak mladým hráčům nabídla možnost odehrát srovnatelný počet turnajů a kol jako minulé roky.

Regionální soutěže – Dětská Tour Západ A
Regionální soutěže – Dětská Tour Západ A

27.10.2023 | Regionálními soutěžemi mládeže rozvíjí Česká golfová federace odspodu a od útlého věku hráčskou základnu v ČR. V roce 2023 přišla ČGF se změnou regionálního uspořádání a s pozitivními novinkami vstoupily do sezony čtyři regionální mládežnické okruhy. Dětská Tour Západ A vyhlásila v září své vítěze.

Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...
Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...

24.09.2023 | Poslední letošní finále družstev se odehrálo na hřišti Svobodné Hamry. Na Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let zvítězili hráči z Albatross Golf Clubu Praha, kteří si ve finálovém boji poradili se zástupci RGA Greensgate.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde