Česká golfová federace

Aktuality

Davidson Spilková pokračuje v krasojízdě na LET

Davidson Spilková pokračuje v krasojízdě na LET

Tomáš Přikryl, Sobota 18. března 2023

Klára Davidson Spilková přidala třetí umístění v Top 6 v řadě na okruhu Ladies European Tour, které na turnaji Aramco Team Searies – Singapore ozdobila také děleným třetím místem v týmové soutěži. Dělená 23. skončila Sára Kousková, cutem prošla také Tereza Melecká.

O další úspěch na okruhu Ladies European Tour (LET) se postarala Klára Davidson Spilková, která veze z individuální části turnaje Aramco Team Series – Singapore dělené čtvrté místo po výsledcích 68, 72 a 69 (-7).

Na hřišti Laguna National s parem 72 a délkou 5848 metrů si nejlepší česká profesionálka zajistila již třetí umístění v nejlepší šestce na LET za sebou a za tento úspěch získala finanční odměnu 17.599,87 amerických dolarů.

„Jsem se svou konzistentní hrou velice spokojená. Ať už to bylo v Johannesburgu, nebo teď v Singapuru, kde jsem byla velice blízko celkovému vítězství. Jsem za to vděčná. Být co nejčastěji v pozicích, kdy můžu bojovat o nejvyšší příčky, bylo už před sezonou mým cílem,“ vzkázala ze Singapuru Davidson Spilková, která si v závěrečném kole zahrála po boku světové jedničky Lydii Ko.

„Lydia je skvělá hráčka, a navíc jí tam dneska spadl snad každý putt. Díky ní s námi šlo i hodně diváků, což mám ráda. Navíc si každým podobným kolem pomalu zvykám a jsem o něco blíže metě, kde jednou chci být,“ komentovala závěrečné kolo hráčka.

V prvních dvou hracích dnech naše nejlepší hráčka rovněž působila coby kapitánka svého týmu, ve kterém společně s Němkou Sophie Witt, Finkou Tiiou Koivisto a amatérkou Alisou Inprasit vybojovala dělenou třetí příčku s celkovým skóre -27.

Na dobrou vlnu je od začátku sezóny naladěna také Sára Kousková, která si v letošní sezóně na LET drží stoprocentní bilanci projití cutem. V Singapuru získala zatím nejlepší umístění, kterým byla dělená 23. příčka.

S koly za 73, 70 a 73 a celkovým výsledkem v paru skončila pouhou ránu za umístění v Top 20, které by se stalo jejím nejlepším výsledkem na LET mimo domácí turnaj Tipsport Czech Ladies Open.

„Hrála jsem vesměs stabilně a dařilo se mi držet plánu, který jsme si dali. K větší spokojenosti mi chybí více proměněných příležitostí. Opravdu bych se na turnajích ráda prala o vítězství. A k tomu potřebuji více skórovat,“ hodnotí hráčka, která je letos na okruhu LET nováčkem.

Do finálového kola se podívala také Tereza Melecká, která po kolech 76, 75 a 75 (+10) brala konečné dělené 55. místo a vyinkasovala 1.634,27 amerických dolarů.

O dvě rány se do posledního hracího dne neprobojovala čtvrá Češka v turnaji Jana Melichová. Té po nepovedeném prvním kole za 81 ran (+9) nestačilo ani druhé kolo za 72 (E) a zůstala za branami cutu.

Druhou výhru na LET si v individuální soutěži vybojovala Francouzka Pauline Roussin, která v dnešním finálovém kole předvedla famózní výkon 64 ran. S celkovým skóre -15 zvítězila o čtyři údery před světovou čtrnáctkou Danielle Kang a o další ránu navíc před světovou jedničkou Lydií Ko.

Hráčky LET nyní čeká dvouměsíční pauza od turnajů, kdy některé hráčky budou startovat na turnajích v zámoří či na nižším evropském okruhu LET Access Series.

Konečné výsledky

FOTO Mark Runnacles/LET

Datum: Sobota 18. března 2023
Všechny články autora

Související články

Druhé Top 10 pro Kláru Davidson Spilkovou v Jižní ...
Druhé Top 10 pro Kláru Davidson Spilkovou v Jižní ...

11.03.2023 | Česká profesionálka Klára Davidson Spilková vybojovala i v druhém týdnu v Jižní Africe umístění v Top 10 po skvělé šesté příčce na turnaji Investec South African Women’s Open. Také Sára Kousková si drží stoprocentní bilanci úspěšných cutů a odváží si dělené 47.

LET pokračuje v Jižní Africe i s českým zastoupením
LET pokračuje v Jižní Africe i s českým zastoupením

07.03.2023 | Okruh Ladies European Tour pokračuje již druhým týdnem v Jihoafrické republice, kde se od středy bude hrát čtyřdenní turnaj Investec South African Women’s Open. Na start se postaví také čtyři české profesionálky – Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová a Tereza Melecká.

Klára Davidson Spilková se v Jižní Africe umístila ...
Klára Davidson Spilková se v Jižní Africe umístila ...

04.03.2023 | O další výborný výsledek v podání české hráčky se zajistila Klára Davidson Spilková v turnaji Joburg Ladies Open série Ladies European Tour. Nejlepší česká profesionálka si v Jihoafrické republice připsala dělenou čtvrtou příčku, cutem prošla také Sára Kousková a umístila se dělená 49.

Dva týdny v Jižní Africe i s pěti Češkami na LET
Dva týdny v Jižní Africe i s pěti Češkami na LET

27.02.2023 | Okruh Ladies European Tour (LET) se po osmidenní pauze opět rozjíždí. Dva týdny v Jižní Africe započnou turnajem Joburg Ladies Open, ve kterém budou startovat také Klára Davidson Spilková, Jana Melichová, Sára Kousková, Tereza Melecká a Šideri Váňová.

Češky si v Saúdské Arábii zahrály ve finále
Češky si v Saúdské Arábii zahrály ve finále

19.02.2023 | České profesionálky Klára Davidson Spilková a Jana Melichová startovaly v pětimiliónovém turnaji Aramco Saudi Ladies International presented by Public Investment Fund a obě zvládly projít do finálových kol. Davidson Spilková brala dělené 40. místo, Melichová se umístila na dělené 53.

Jana Melichová a Klára Davidson Spilková na další ...
Jana Melichová a Klára Davidson Spilková na další ...

15.02.2023 | Na turnaji Aramco Saudi Ladies International presented by Public Investment Fund, který se zapsal do historie svými pětimiliónovými dotacemi, budou tento týden po boku světových hvězd startovat také Jana Melichová a Klára Davidson Spilková. ...

Výtečná Melichová na LET: z Maroka veze dělené ...
Výtečná Melichová na LET: z Maroka veze dělené ...

12.02.2023 | O skvělý úspěch se zasloužila Jana Melichová, která se na turnaji Lalla Meryem Cup umístila na děleném pátém místě. V Maroku se dařilo rovněž Sáře Kouskové s dělenou 24. příčkou, cutem prošla i Tereza Melecká a brala dělenou 34. pozici. ...

Sezóna Ladies European Tour pokračuje v Maroku 
Sezóna Ladies European Tour pokračuje v Maroku 

07.02.2023 | Druhým týdnem v řadě pokračuje nová sezóna Ladies European Tour. V marockém turnaji Lalla Meryem Cup budou startovat tři české profesionálky Jana Melichová, Sára Kousková a Tereza Melecká. Bude se hrát po boku slavné PGA TOUR Champions. ...

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde