Česká golfová federace

Aktuality

Davidson Spilková pokračuje v krasojízdě na LET

Davidson Spilková pokračuje v krasojízdě na LET

Tomáš Přikryl, Sobota 18. března 2023

Klára Davidson Spilková přidala třetí umístění v Top 6 v řadě na okruhu Ladies European Tour, které na turnaji Aramco Team Searies – Singapore ozdobila také děleným třetím místem v týmové soutěži. Dělená 23. skončila Sára Kousková, cutem prošla také Tereza Melecká.

O další úspěch na okruhu Ladies European Tour (LET) se postarala Klára Davidson Spilková, která veze z individuální části turnaje Aramco Team Series – Singapore dělené čtvrté místo po výsledcích 68, 72 a 69 (-7).

Na hřišti Laguna National s parem 72 a délkou 5848 metrů si nejlepší česká profesionálka zajistila již třetí umístění v nejlepší šestce na LET za sebou a za tento úspěch získala finanční odměnu 17.599,87 amerických dolarů.

„Jsem se svou konzistentní hrou velice spokojená. Ať už to bylo v Johannesburgu, nebo teď v Singapuru, kde jsem byla velice blízko celkovému vítězství. Jsem za to vděčná. Být co nejčastěji v pozicích, kdy můžu bojovat o nejvyšší příčky, bylo už před sezonou mým cílem,“ vzkázala ze Singapuru Davidson Spilková, která si v závěrečném kole zahrála po boku světové jedničky Lydii Ko.

„Lydia je skvělá hráčka, a navíc jí tam dneska spadl snad každý putt. Díky ní s námi šlo i hodně diváků, což mám ráda. Navíc si každým podobným kolem pomalu zvykám a jsem o něco blíže metě, kde jednou chci být,“ komentovala závěrečné kolo hráčka.

V prvních dvou hracích dnech naše nejlepší hráčka rovněž působila coby kapitánka svého týmu, ve kterém společně s Němkou Sophie Witt, Finkou Tiiou Koivisto a amatérkou Alisou Inprasit vybojovala dělenou třetí příčku s celkovým skóre -27.

Na dobrou vlnu je od začátku sezóny naladěna také Sára Kousková, která si v letošní sezóně na LET drží stoprocentní bilanci projití cutem. V Singapuru získala zatím nejlepší umístění, kterým byla dělená 23. příčka.

S koly za 73, 70 a 73 a celkovým výsledkem v paru skončila pouhou ránu za umístění v Top 20, které by se stalo jejím nejlepším výsledkem na LET mimo domácí turnaj Tipsport Czech Ladies Open.

„Hrála jsem vesměs stabilně a dařilo se mi držet plánu, který jsme si dali. K větší spokojenosti mi chybí více proměněných příležitostí. Opravdu bych se na turnajích ráda prala o vítězství. A k tomu potřebuji více skórovat,“ hodnotí hráčka, která je letos na okruhu LET nováčkem.

Do finálového kola se podívala také Tereza Melecká, která po kolech 76, 75 a 75 (+10) brala konečné dělené 55. místo a vyinkasovala 1.634,27 amerických dolarů.

O dvě rány se do posledního hracího dne neprobojovala čtvrá Češka v turnaji Jana Melichová. Té po nepovedeném prvním kole za 81 ran (+9) nestačilo ani druhé kolo za 72 (E) a zůstala za branami cutu.

Druhou výhru na LET si v individuální soutěži vybojovala Francouzka Pauline Roussin, která v dnešním finálovém kole předvedla famózní výkon 64 ran. S celkovým skóre -15 zvítězila o čtyři údery před světovou čtrnáctkou Danielle Kang a o další ránu navíc před světovou jedničkou Lydií Ko.

Hráčky LET nyní čeká dvouměsíční pauza od turnajů, kdy některé hráčky budou startovat na turnajích v zámoří či na nižším evropském okruhu LET Access Series.

Konečné výsledky

FOTO Mark Runnacles/LET

Datum: Sobota 18. března 2023
Všechny články autora

Související články

Mallorca přiblíží Češkám konec sezony LET
Mallorca přiblíží Češkám konec sezony LET

15.11.2023 | Poslední dva turnaje letošní Ladies European Tour zbývá odehrát ve druhé polovině listopadu na španělské půdě čtveřici českých profesionálek. Klára Davidson Spilková, Kristýna Napoleaová, Sára Kousková a Jana Melichová odehrají 16.-18.11. Mallorca Ladies Open na hřišti Golf Son Muntaner.

Češky finišují na LET v rámci Aramco Team Series ...
Češky finišují na LET v rámci Aramco Team Series ...

26.10.2023 | Posledním mimoevropským turnajem letošního ročníku Ladies European Tour je finále Aramco Team Series by PIF konaný 27.-29. října v saudskoarabském Rijádu. Tento a další zbylé dva turnaje LET v Evropě odehrají společně Klára Davidson Spilková, Kristýna Napoleaová, Sára Kousková a Jana Melichová.

Sára Kousková slaví 5. místo na Ladies European ...
Sára Kousková slaví 5. místo na Ladies European ...

22.10.2023 | O další víkendový úspěch pro český golf se postarala Sára Kousková na LET v Indii, když čtyřdenní turnaj završila fantastickým 5. místem. Jana Melichová skončila v TOP20. Obě hráčky si posunem směrem nahoru v žebříčku Race To Costa Del Sol upevnily pozici zaručující plnou hrací kartu LET 2024.

Tým Napoleaové vyhrál Aramco Team Series v Hongkongu
Tým Napoleaové vyhrál Aramco Team Series v Hongkongu

08.10.2023 | Aramco Team Series v Hong Kongu zkrátil tajfun Koinu na dvě kola, nicméně v plně odehrané soutěži družstev triumfoval tým Kristýny Napoleaové, když po senzačním výkonu v druhém kole vyhrál s celkovým výsledkem -31. V individuální soutěži byla nejlepší z Češek Klára Davidson Spilková na 21.

Jana Melichová osmá na Lacoste Ladies Open De France
Jana Melichová osmá na Lacoste Ladies Open De France

30.09.2023 | Dvě Češky prošly tento pátek cutem na Lacoste Ladies Open De France v rámci Ladies European Tour. Jana Melichová děleným osmým místem uhrála svoji druhou letošní TOP10 na LET. Sára Kousková neudržela skvělé 6. místo úvodního dne a turnaj zakončila umístěním v TOP20 na 18.

Sára Kousková rozehrála skvěle Lacoste Ladies ...
Sára Kousková rozehrála skvěle Lacoste Ladies ...

28.09.2023 | Ve francouzském Deauville na hřišti Golf Barriere se od čtvrtka 28. do soboty 30. září hraje jeden z posledních turnajů závěrečné podzimní fáze Ladies European Tour. Na start se postavily čtyři české profesionálky. Sára Kousková zvládla první kolo za 67 ran.

Ladies European Tour ve Švýcarsku bude mít silnou ...
Ladies European Tour ve Švýcarsku bude mít silnou ...

14.09.2023 | Ladies European Tour (LET) se tento týden vydává do Švýcarska na turnaj VP Bank Swiss Ladies Open. Od pátku 15. do neděle 17. září jej hostí Golfpark Holzhäusern a za české barvy se na start postaví Tereza Koželuhová, Kristýna Napoleaová, Jana Melichová, Tereza Melecká a Sára Kousková.

Tři Češky prošly cutem na Ladies European Tour ...
Tři Češky prošly cutem na Ladies European Tour ...

10.09.2023 | Ze čtveřice českých hráček na nizozemské zastávce Ladies European Tour se třem z nich podařilo projít cutem do finálové neděle. Mohutný finiš ve 3. kole vynesl Kláru Davidson Spilkovou na dělenou 15. příčku, Jana Melichová a Sára Kousková skončily ve čtvrté a páté desítce.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde