Česká golfová federace

Aktuality

Dva týdny v Jižní Africe i s pěti Češkami na LET

Dva týdny v Jižní Africe i s pěti Češkami na LET

Tomáš Přikryl, Pondělí 27. února 2023

Okruh Ladies European Tour (LET) se po osmidenní pauze opět rozjíždí. Dva týdny v Jižní Africe započnou turnajem Joburg Ladies Open, ve kterém budou startovat také Klára Davidson Spilková, Jana Melichová, Sára Kousková, Tereza Melecká a Šideri Váňová.

Nejvyšší evropský okruh pro ženskou golfovou elitu Ladies European Tour má před sebou dvoutýdenní zastávku v Jižní Africe. První je na programu turnaj Joburg Ladies Open v Johannesburgu, který se od 1.-4. března odehraje na hřišti Modderfontein Golf Club s parem 73 a délkou 6006 metrů. Hraje se o celkové prize money 300.000 euro.

Na start se postaví také pět českých reprezentantek. Nejlepší česká profesionálka Klára Davidson Spilková bude hrát svůj druhý turnaj sezóny a může navázat na solidní výsledek ze Saúdské Arábie, kde mezi nejlepšími hráčkami světa brala dělené 40. místo.

„Hřiště je zde techničtější a parkovější, s vyvýšenými a menšími greeny. Oproti Royal Greens v Džiddě bude hrát větší roli strategie a přesnost. Modderfontein není nejdelší a je na něm i několik pětiparů, kde se dá druhou ranou útočit na green. Hřiště bylo ještě v pátek po týdenním dešti pod vodou, ale v neděli už vypadalo v poměrně dobrém stavu," vzkazuje z Jižní Afriky naše jednička.

Na skvěle rozjetou sezónu bude navazovat Jana Melichová, které aktuálně patří desátá příčka na celoročním žebříčku Race to Costa del Sol. Pětadvacetiletá Češka odehrála všechny dosavadní turnaje na Ladies European Tour a nejlépe se umístila na páté pozici v Maroku.

Takový start do sezóny mi dává určitý klid. Když budu nadále hrát normálně, nemusím pak za každou cenu honit starty na všech turnajích, které se nabízejí. Na LET se už necítím jako nováček a beru turnaje normálně. Ještě loni byl pro mě Beroun ojedinělým svátkem, kdežto teď už je tour prací, která mě ale moc baví," říká šampionka loňského podniku Tipsport Czech Ladies Open.

Vítězka loňské LET Access Series Sára Kousková se rovněž postaví na start jihoafrického turnaje. V letošním roce si připsala dělené 34. místo v Keni a dělenou 24. příčku v Maroku, a těší se na další turnaj s ještě silnějším českým zastoupením.

„Je skvělé, že nás je tu tolik. Jak jsem psala v blogu na stránkách mého partnera, tak nás společné turnaje motivují a panuje mezi
námi milá, přátelská atmosféra. V pondělí večer jsme si všechny zajely společně na večeři do města, bydlíme ve stejném hotelu… prostě je ohromně fajn, že na Ladies European Tour začíná vládnout čeština, podobně jako třeba u holek na tenisové WTA Tour,“ dodává Kousková k české stopě na nejlepší evropské golfové tour.

Také na Terezu Meleckou čeká třetí start letošní sezóny, kterou sice započala minutým cutem v Keni, ale v Maroku se naladila na své běžné výsledky a odvážela si dělenou 36. pozici.

Na poslední chvíli se do turnaje kvalifikovala Šideri Váňová díky dobrým výsledkům na Sunshine Ladies Tour, která turnaj organizuje společně s Ladies European Tour. Pro českou profesionálku to v letošním roce bude první start na LET.

Startovní časy:

7:11 (1. jamka): Šideri Váňová, M. Stavnar, B. Bredenhann

8:39 (10. jamka): K. Rudgeley, Tereza Melecká, T. Arafi

11:41 (10. jamka): Sára Kousková, R. Meekers, C. Lennarth

11:52 (1. jamka): H. Burke, Jana Melichová, K. Henry

12:47 (10. jamka): L. A. Pace, M. MacLaren, Klára Davidson Spilková

Datum: Pondělí 27. února 2023
Všechny články autora

Související články

Melichová a Kousková berou v Belgii společně 16.
Melichová a Kousková berou v Belgii společně 16.

28.05.2023 | Výborným finálovým kolem za 68 ran zakončily Melichová s Kouskovou turnaj Belgian Ladies Open v Naxhelet Golf Clubu ve Wanze a společně obsadily dělené 16. místo. Sára Kousková v její první sezóně zatím vždy prošla cutem, Melichová po Floridě vrátila do hry svůj starý putter.

V Belgii pět českých hráček, Spilková si dává volno
V Belgii pět českých hráček, Spilková si dává volno

25.05.2023 | Pětice českých golfistek nastupuje v tomto týdnu k pokračování Ladies European Tour, která se hraje v Belgii. Na Belgian Ladies Open startují Sára Kousková, Tereza Koželuhová, Tereza Melecká, Jana Melichová a Kristýna Napoleaová.

Spilková na Floridě o ránu druhá, Kousková desátá
Spilková na Floridě o ránu druhá, Kousková desátá

22.05.2023 | Skvěle rozjetá sezona českých golfistek na Ladies European Tour pokračovala při Aramco Team Series ve West Palm Beach na Floridě, kde se v soutěži o celkový 1 milion dolarů dostaly dvě Češky do nejlepší desítky!...

Pětice českých hráček se přesunula na prestižní ...
Pětice českých hráček se přesunula na prestižní ...

18.05.2023 | Po sychravé Francii se pět českých hráček představí na dalším turnaji Ladies European Tour ve slunné Floridě. Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová, Tereza Melecká a Kristýna Napoleaová si zahrají na hřišti Trump International ve West Palm Beach po boku dalších světových hráček.

Ladies European Tour pokračuje s šesti Češkami
Ladies European Tour pokračuje s šesti Češkami

10.05.2023 | Do Evian Resort Golf Clubu ve Francii míří šest českých golfistek na nadcházející Jabra Ladies Open okruhu Ladies European Tour. S téměř kompletní evropskou špičkou se utká, Klara Davidson Spilkova, Jana Melichova, Sara Kouskova, Tereza Melecká a Kristyna Napoleaová, Tereza Kozeluhová.

Davidson Spilková pokračuje v krasojízdě na LET
Davidson Spilková pokračuje v krasojízdě na LET

18.03.2023 | Klára Davidson Spilková přidala třetí umístění v Top 6 v řadě na okruhu Ladies European Tour, které na turnaji Aramco Team Searies – Singapore ozdobila také děleným třetím místem v týmové soutěži. Dělená 23. skončila Sára Kousková, cutem prošla také Tereza Melecká.

Druhé Top 10 pro Kláru Davidson Spilkovou v Jižní ...
Druhé Top 10 pro Kláru Davidson Spilkovou v Jižní ...

11.03.2023 | Česká profesionálka Klára Davidson Spilková vybojovala i v druhém týdnu v Jižní Africe umístění v Top 10 po skvělé šesté příčce na turnaji Investec South African Women’s Open. Také Sára Kousková si drží stoprocentní bilanci úspěšných cutů a odváží si dělené 47.

LET pokračuje v Jižní Africe i s českým zastoupením
LET pokračuje v Jižní Africe i s českým zastoupením

07.03.2023 | Okruh Ladies European Tour pokračuje již druhým týdnem v Jihoafrické republice, kde se od středy bude hrát čtyřdenní turnaj Investec South African Women’s Open. Na start se postaví také čtyři české profesionálky – Klára Davidson Spilková, Sára Kousková, Jana Melichová a Tereza Melecká.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde