Česká golfová federace

Aktuality

Jana Melichová vstupuje do sezóny s novým partnerem

Jana Melichová vstupuje do sezóny s novým partnerem

Tomáš Přikryl, Čtvrtek 5. ledna 2023

Svoji první sezonu odehrála ve vlastní režii. Od nového roku její manažerské, sponzorské a týmové záležitosti spravuje její nový agent Wings of Czechia, který Melichové dává garanci kompletního zázemí, potřebného k dosažení těch nejvyšších cílů v profesionálním sportu.

Po červnovém titulu z Tipsport Czech Ladies Open se Melichová stala profesionálkou a také členkou prestižní evropské série s plnou kartou pro zbývající část roku 2022 i celou sezonu 2023. V roce 2023 si dává za hlavní cíl obhajobu členské karty na LET a také chce vylepšit postavení na světovém žebříčku směrem k olympijským hrám v Paříži 2024.

Wings of Czechia, zastoupená Jozefem Pigou a Kateřinou Horiszny, se rozhodla nabídnout Janě Melichové v její kariéře na LET všechny potřebné profesionální podmínky. „Jde nám o dlouhodobou spolupráci, ve které nemáme malé ambice. Vidíme v Janě obrovský talent nejen vzhledem k nadcházející sezoně na Ladies European Tour, ale také v dalších letech a v postupných krocích Jany na vrchol světového golfu,“ uvedla Kateřina Horiszny.

Na přelomu roku Melichová trénovala v domácích podmínkách. V lednu jí čeká příprava v Dubaji, kde bude ladit formu na první start sezóny LET v Keni 2. února 2023.  Další turnaj odehraje v Maroku.

Čeká mě první kompletní sezona na Ladies European Tour. Chtěla bych odehrát 22 až 25 turnajů a skončit v Top 60 Order of Merit, což zajišťuje kartu pro rok 2024,“ prozrazuje své plány Melichová. „Jsem velmi ráda, že mám nyní kolem sebe tým profesionálů, který mi zajišťuje veškerý komfort. Díky podpoře Wings of Czechia nemusím odjíždět na turnaje s vědomím, že potřebuji okamžitě uspět, abych mohla hrát dál, což je obrovská úleva. Této důvěry si vážím a hodlám ji maximálně naplnit," dodala Melichová.

Foto: Wings of Czechia

Datum: Čtvrtek 5. ledna 2023
Všechny články autora

Související články

Úvodní turnaj LET: cutem prošly tři Češky, nejlépe ...
Úvodní turnaj LET: cutem prošly tři Češky, nejlépe ...

05.02.2023 | Nejvyšší ženský okruh Ladies European Tour má za sebou první zastávku letošní sezóny. Na turnaji Magical Kenya Ladies Open se do víkendových kol probojovaly tři české hráčky, nejlépe skončila Jana Melichová na děleném 27. místě. ...

Ladies European Tour letos čeká třicítka turnajů ...
Ladies European Tour letos čeká třicítka turnajů ...

22.01.2023 | Nejvyšší ženský evropský okruh Ladies European Tour oznámil kalendář letošní sezóny, který bude mít 30 zastávek na čtyřech různých kontinentech. Čeští fanoušci se mohou těšit na pravidelné zastoupení alespoň pětici hráček, dvě navíc bojují o účast na Letních olympijských hrách v příštím roce.

Sezóna Ladies European Tour pokračuje v Maroku 
Sezóna Ladies European Tour pokračuje v Maroku 

07.02.2023 | Druhým týdnem v řadě pokračuje nová sezóna Ladies European Tour. V marockém turnaji Lalla Meryem Cup budou startovat tři české profesionálky Jana Melichová, Sára Kousková a Tereza Melecká. Bude se hrát po boku slavné PGA TOUR Champions. ...

První zastávka Ladies European Tour se čtyřmi ...
První zastávka Ladies European Tour se čtyřmi ...

01.02.2023 | První z třicítky turnajů nejvyššího ženského okruhu v Evropě začíná ve čtvrtek 2. února v Keni a na zahajovacím podniku Ladies European Tour nebudou chybět ani čtyři české hráčky – Jana Melichová, Sára Kousková, Tereza Melecká a Kristýna Napoleaová. ...

Tereza Melecká pokořila hřiště Jih
Tereza Melecká pokořila hřiště Jih

21.12.2022 | Ve finále Q-School Ladies European Tour si Tereza Melecká vylepšila svoji kartu kategorie 14 na kategorii 11. Je tak čtvrtou českou hráčkou, která má jistotu všech turnajů této série v příštím roce.

Až 7 Češek na LET? Rozhodne Final Stage
Až 7 Češek na LET? Rozhodne Final Stage

16.12.2022 | Prestižní kvalifikační škola LET jde do finále. Známy už jsou jména všech hráček, které se utkají o dvacet plných karet na Ladies European Tour. Mezi nimi budou i čtyři Češky. Ve Španělsku poměří síly Tereza Koželuhová, Tereza Melecká, Šideri Váňová a Kristýna Napoleaová.

Koželuhová bude bojovat o kartu na LET
Koželuhová bude bojovat o kartu na LET

13.12.2022 | Do kvalifikace Ladies European Tour pro rok 2023 se zapojily hned dvě Češky - Tereza Koželuhová a Kateřina Vlašínová. Zatímco Kateřině Vlašínové nevyšel turnaj úplně podle představ, Tereza Koželuhová se dostala do finálové části a je tak stále v naději, že získá kartu na okruh LET.

Klára Spilková ve finále LET
Klára Spilková ve finále LET

24.11.2022 | Klára Spilková odstartuje dnes (ve čtvrtek 24. 11.) v 11:15 jako jediná z českých golfistek v závěrečném podniku Ladies European Tour Andalucía Costa del Sol Open de Espaňa, který se hraje od 24. do 27. listopadu na Alferini Golf ve Španělsku.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP