Česká golfová federace

Aktuality

Mistrovství ČR družstev dorostenců v Bitozevsi: titul pro Beskydský GK

Mistrovství ČR družstev dorostenců v Bitozevsi: titul pro Beskydský GK

Luboš Klikar, Pátek 23. září 2022

Titul národních mistrů družstev dorostenců pro rok 2022 získali hráči z Beskyd, kteří až v rozehrávce porazili chlapce z Albatrossu. Po pěti zápasech finálové utkání skončilo nerozhodně 2,5:2,5 bodu. S bronzovými medailemi z posledního turnaje ČGF v této sezóně odjížděli hráči z Brna.

Neděle 25. září – den 3
Dramatičtější zápletku snad ani nejde vymyslet. Nádherný slunečný den se odpoledne pokazil. Dokonce natolik, že v 16,30 hod. musela být hra přerušena pro nebezpečí blesků, které mnohokrát udeřily v těsné blízkosti hřiště. V té době byla naštěstí dohrána už všechna utkání s výjimkou toho nejdůležitějšího – o zlaté medaile mezi chlapci z Beskyd a Albatrossu. Po remíze po dopoledních čtyřhrách tahali v době přerušení dvouher za delší konec hráči Albatrossu, kteří vedli ve dvou zápasech. Po obnovení hry v 18 hod. svůj zápas rychle ukončil Matěj Bača, který porazil Davida Tomiho 5/3. Matouš Zach, který vedl o jednu, půlil 16. a 17. jamku a na poslední jamku šel dormie. Jenže Jakub Sutor se nevzdal a stav zápasu „za minutu dvanáct“ srovnal na „all square“ díky parádnímu birdie. Jakub Hejlek porazil Matyáše Rumpíka na 16. jamce a bylo jasné, že oba týmy musejí do rozehrávky. Ta začala v 18.40 hod. znovu na jamce č. 1. Beskydský kapitán Dušan Adamčík dal důvěru dvojici Matěj Bača a Jakub Sutor, jeho protějšek David Carter poslal do boje "hop, nebo trop" Jakuba Hejlka a Matouše Zacha. A s kvapem ubývajícím světlem se naštěstí pro pořadatele rozhodlo hned na první dodatečné jamce. Na grýnu jedničky pevnější nervy prokázali hráči z Beskyd a mohli se začít radovat. 
 
 
Mistři z Beskydského GK
 
V utkání o 3. místo Brno přesvědčivě porazilo Kunětickou Horu 4:1. Vítězem spodní poloviny pavouka se překvapivě stali jen tři mladíci z Royal GC Beroun, kteří v utkání o 5. místo porazili papírově mnohem silnější hráče Hodkoviček 3,5:1,5. Sedmí skončili hráči Black Bridge, kteří se s Bitozevsí rozloučili vítězstvím 4:1 nad Valachy.
 
Šampionát se podle reakcí většiny přímých účastníků vydařil. Největší poděkování patří hostitelskému hřišti v Bitozevsi a zdejšímu týmu pod vedením prezidenta klubu Ivana Kolára.
 
Sobota 24. září – den 2
Hráči z Beskyd a Albatrossu si o poslední zářijové neděli v Bitozevsi zahrají o titul národního mistra ČR družstev dorostenců. O bronzové medaile se utkají hráči Brna a Kunětické Hory. Rozhodla o tom dvě napínavá sobotní semifinále. 
 
Další slunečný a teplý den na dohled od Českého středohoří byl svědkem dramatických zápasů jak ve skupině o 1. až 4. místo, tak i ve spodní části pavouka, v níž se hraje o 5. až 8. místo. Mnohem vyrovnanější bylo moravské semifinále, v němž hráči z Beskyd těsně 3:2 zdolali hráče z brněnské Kaskády. Kapitán poraženého týmu Milan Mojžíš: „Soupeř byl dnes lepší, o tom není sporu. Bohužel jsme mu to spoustou nevynucených chyb usnadnili. Kluci jsou na konci sezóny unaveni a bohužel se zhoršuje jejich průměr skórování. Proto to dopadlo, jak to dopadlo. Hřiště v Bitozevsi se nám přitom velmi líbí, je tu spousta jamek, na kterých se musí přemýšlet. A taky grýny jsou při některých pin pozicích hodně těžké.“
 
Hráči GC Brno po semifinálové porážce...
 
Ve druhém semifinále favorité z Albatrossu svou roli potvrdili, ale ani hráči Kunětické Hory se za svůj výkon nemusejí stydět. Hlavně v ranních foursomech statečně „kousali“ a byli blízko aspoň jednomu vítězství. Kapitán a kouč vítězného týmu David Carter: „Dnes to bylo o poznání těžší než včera, což jsme čekali. Kluci hráli znovu velmi dobře, nemám jim moc co vytknout. Hřiště je pro jamkovou hru jako dělané, hraje se tady hodně svižně. Těšíme se na nedělní finále.“
 
Čtyřhra Albatrossu Jakub Hejlek a Petr Pololáník po neproměněném birdie puttu na jamce č. 7...
 
Ve skupině o 5. až 8. místo Hodkovičky v pražském derby porazily Černý most 3,5:1,5 bodu. Trio bojovníků z Berouna přes odevzdaný bod ve čtyřhře přehrálo Valašský GK 3:2. 

Kapitáni a koučové Hodkoviček a Černého mostu - Rudolf Nechanický a Vojtěch Dostál...
 
Pátek 23. září – den 1
Osm nejlepších družstev chlapců do 18 let z celé ČR přijelo do Bitozevse, aby tu usilovalo o poslední letošní mistrovský titul. Po pátku je jasné, že boj o medaile se zúžil na čtyři týmy reprezentující Beskydský GK, GC Brno, Albatross GC Praha a GC Kunětická Hora.

Velmi silný výběr do Bitozevse přivezl obhájce loňského vítězství z Terezína Albatross GC Praha. Kapitán a kouč David Carter říká: „Chlapci dnes předvedli skvělý golf. Třeba Matouš Zach, to je golfová mašina. Počasí bylo fantastické, co víc si přát. Chceme obhájit titul, ale víme, že těžké zápasy teprve přijdou.“ V dobrém světle se ukázali i další vítězové pátečního čtvrtfinále – hráči Beskydského GK, GC Brno a GC Kunětická Hora. Naopak nejvíc smutní byli chlapci z Hodkoviček. Jako vítězové západní kvalifikace podlehli v rozehrávce Beskydskému GK, v jehož barvách září hlavně reprezentant Matěj Bača.   
 
Sobota bude ve znamení utkání dvou moravských a dvou českých týmů ve skupině o 1.-4. místo. Beskydský GK poměří síly s GC Brno, Albatross GC Praha s GC Kunětická Hora. Ve skupině o 5.-8. místo Hodkovičky hrají proti Černému Mostu, Valašský proti Berounu.
 
Finále řídí soutěžní výbor ve složení ředitel Luboš Klikar a hlavní rozhodčí Dalibor Procházka. Dalším rozhodčím je „domácí“ Ondřej Jílek, který všechny zápasy rovněž startuje.
 
Hlavní rozhodčí Dalibor Procházka s kapitánem Brňanů Milanem Mojžíšem...
 
V neděli 25. září večer budeme vědět, kdo se připojil k už známým vítězům z Rožnova pod Radhoštěm a Bechyně, tj. žákům Park GC Ostrava a dorostenkám GC Brno.
 
Foto: Zdeněk Sluka, Luboš Klikar
 
Odkazy:
Autor: Luboš Klikar 
Datum: Pátek 23. září 2022
Všechny články autora

Související články

Nultý Pražský přebor ovládly Hodkovičky
Nultý Pražský přebor ovládly Hodkovičky

21.10.2022 | V neděli 16. října se v Prague City Golf na Zbraslavi - za podpory Magistrátu HMP a GOLFSHOP4YOU - odehrál nultý ročník Pražského přeboru, v němž se střetla pražská Tréninková centra mládeže ČGF. Pozvání přijalo pět klubů: Prague City GC, Albatross GC Praha, GC Hodkovičky, GC Hostivař a GC Motol.

Novinka na závěr sezóny: Bohemia Cup ve Mstěticích
Novinka na závěr sezóny: Bohemia Cup ve Mstěticích

09.10.2022 | V samém závěru letošní sezóny - od pátku 21. do neděle 23. října - Golf Club Mstětice pořádá zajímavý turnaj pro děti a mládež od 10 do 24 let – Bohemia Cup alias Junior Golf Championship. Kromě mládežnických žebříčků ČGF se turnaj započítává také do Světového amatérského žebříčku WAGR.

Osm nejlepších týmů dorostenců se chystá do B ...
Osm nejlepších týmů dorostenců se chystá do B ...

20.09.2022 | Poslední finále v soutěžích družstev mládeže ČGF – chlapců do 18 let – hostí od pátku 23. do neděle 25. září devítijamkové hřiště v Bitozevsi v Ústeckém kraji. Titul vybojovaný vloni v Terezíně budou obhajovat chlapci z Albatross GC Praha znovu s kapitánem Davidem Carterem (na snímku).

Finále Národní Golfové Tour Mládeže ve Mstěticích
Finále Národní Golfové Tour Mládeže ve Mstěticích

19.09.2022 | Už podle předpovědi počasí na třetí zářijový víkend bylo zřejmé, že původně plné startovní pole bude bojovat s odhláškami. Do turnaje bylo nakonec přijato jedenáct náhradníků, kteří byli schopni a také ochotni do prvního kola nastoupit. ...

Rožnov a Bechyně hostily úspěšná finále
Rožnov a Bechyně hostily úspěšná finále

04.09.2022 | Už podruhé se finále v soutěžích družstev mládeže do 14 a 18 let, v nichž startuje 32 hráčů a hraje se jen na jamky, hrají na devítijamkových hřištích. Vloni to byly Svratka, Motol a Terezín, letos Rožnov pod Radhoštěm, Bechyně a Bitozeves. Z titulů se radují žáci Park GC Ostrava a dívky GC Brno.

4. NGTM na Mnichu – radost pro Štěpána Pláška, ...
4. NGTM na Mnichu – radost pro Štěpána Pláška, ...

29.08.2022 | Jihočeský Mnich hostil o posledním prázdninovém víkendu čtvrtý turnaj Národní Golfové Tour Mládeže pro žáky a kadety. Turnaje se zúčastnilo 114 hráčů a hráček do 14 a 16 let. ...

Známe všechny týmy pro zářijová finále v soutěžích ...
Známe všechny týmy pro zářijová finále v soutěžích ...

24.08.2022 | Ze čtyř soutěží družstev mládeže je dohrána jen jedna - Pohár klubů smíšených družstev mládeže do 16 let získali v Telči hráči a hráčky GC Brno. Finále smíšených družstev žáků do 14 let, dorostenců a dorostenek do 18 let se hrají v září a všech 24 týmů už známe.

Finále Poháru klubů v Telči
Finále Poháru klubů v Telči

14.08.2022 | První ze tří národních finále v soutěžích družstev mládeže pořádaných ČGF – pro smíšená družstva mládeže do 16 let – hostí Telč. Pohár klubů je tradičně nejpočetněji obsazovanou týmovou soutěží. Na snímku vítězné družstvo GC Brno, který po Extralize mužů dobyl další velké vítězství.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde