Česká golfová federace

Aktuality

Finále Národní Golfové Tour Mládeže ve Mstěticích

Finále Národní Golfové Tour Mládeže ve Mstěticích

Jan Šonka, Pondělí 19. září 2022

Už podle předpovědi počasí na třetí zářijový víkend bylo zřejmé, že původně plné startovní pole bude bojovat s odhláškami. Do turnaje bylo nakonec přijato jedenáct náhradníků, kteří byli schopni a také ochotni do prvního kola nastoupit.

„Nebylo jednoduché startovní pole doplnit náhradníky. Mnohým přijatým se během pár dnů rozvinula chřipka, viróza nebo vyvstaly jiné zdravotní obtíže, které jim znemožnily ve Mstěticích hrát,“ říká ředitel túry Jan Šonka.


Do prvního kola finálového turnaje nastoupilo 77 hráčů a hráček. Počasí připravilo nelehkou prověrku jejich herní výkonnosti a odolnosti. V sobotu bylo relativně chladno, teploty dosahovaly maximálně 13° Celsia a foukal svěží vítr. V neděli byly podmínky o poznání těžší. Sice celý den nepršelo, ale vítr v nárazech dosahoval opravdu velké rychlosti. „I přes zkrácení mnoha jamek jsme ve druhém kole zaznamenávali o něco horší výsledky,“ komentuje nedělní počasí hlavní rozhodčí Miroslav Zelený. Ostatně, velký obdiv nad některými výsledky uhranými v takovémto počasí dal při závěrečném vyhlašování vítězů najevo i prezident hostitelského GC Mstětice Jaroslav Kuracina.


„V kategorii žáků byla i rozehrávka. Na první dodatečné jamce Honza Vácha zapsal birdie a nakonec druhý Roman Pivoda odcházel s parem. Finálová zastávka naší túry tím naplnila všechna kritéria pro napínavý turnaj,“ dodal s úsměvem Jan Šonka.


Velké poděkování patří hostitelskému resortu, rozhodčím a všem dalším, kdo přispěli k tomu, že hřiště po neuvěřitelném množství srážek bylo v hratelném stavu a umožnilo náročnou, ale regulérní podzimní hru.


Foto: Jan Šonka


Odkaz:
Finále NGTM ve Mstěticích – výsledková listina
NGTM 2022 - konečné žebříčky žáků, žákyň, kadetů a kadetek

Autor: Jan Šonka 
Datum: Pondělí 19. září 2022
Všechny články autora

Související články

Nultý Pražský přebor ovládly Hodkovičky
Nultý Pražský přebor ovládly Hodkovičky

21.10.2022 | V neděli 16. října se v Prague City Golf na Zbraslavi - za podpory Magistrátu HMP a GOLFSHOP4YOU - odehrál nultý ročník Pražského přeboru, v němž se střetla pražská Tréninková centra mládeže ČGF. Pozvání přijalo pět klubů: Prague City GC, Albatross GC Praha, GC Hodkovičky, GC Hostivař a GC Motol.

Novinka na závěr sezóny: Bohemia Cup ve Mstěticích
Novinka na závěr sezóny: Bohemia Cup ve Mstěticích

09.10.2022 | V samém závěru letošní sezóny - od pátku 21. do neděle 23. října - Golf Club Mstětice pořádá zajímavý turnaj pro děti a mládež od 10 do 24 let – Bohemia Cup alias Junior Golf Championship. Kromě mládežnických žebříčků ČGF se turnaj započítává také do Světového amatérského žebříčku WAGR.

Mistrovství ČR družstev dorostenců v Bitozevsi: ...
Mistrovství ČR družstev dorostenců v Bitozevsi: ...

23.09.2022 | Titul národních mistrů družstev dorostenců pro rok 2022 získali hráči z Beskyd, kteří až v rozehrávce porazili chlapce z Albatrossu. Po pěti zápasech finálové utkání skončilo nerozhodně 2,5:2,5 bodu. S bronzovými medailemi z posledního turnaje ČGF v této sezóně odjížděli hráči z Brna.

Osm nejlepších týmů dorostenců se chystá do B ...
Osm nejlepších týmů dorostenců se chystá do B ...

20.09.2022 | Poslední finále v soutěžích družstev mládeže ČGF – chlapců do 18 let – hostí od pátku 23. do neděle 25. září devítijamkové hřiště v Bitozevsi v Ústeckém kraji. Titul vybojovaný vloni v Terezíně budou obhajovat chlapci z Albatross GC Praha znovu s kapitánem Davidem Carterem (na snímku).

Rožnov a Bechyně hostily úspěšná finále
Rožnov a Bechyně hostily úspěšná finále

04.09.2022 | Už podruhé se finále v soutěžích družstev mládeže do 14 a 18 let, v nichž startuje 32 hráčů a hraje se jen na jamky, hrají na devítijamkových hřištích. Vloni to byly Svratka, Motol a Terezín, letos Rožnov pod Radhoštěm, Bechyně a Bitozeves. Z titulů se radují žáci Park GC Ostrava a dívky GC Brno.

4. NGTM na Mnichu – radost pro Štěpána Pláška, ...
4. NGTM na Mnichu – radost pro Štěpána Pláška, ...

29.08.2022 | Jihočeský Mnich hostil o posledním prázdninovém víkendu čtvrtý turnaj Národní Golfové Tour Mládeže pro žáky a kadety. Turnaje se zúčastnilo 114 hráčů a hráček do 14 a 16 let. ...

Známe všechny týmy pro zářijová finále v soutěžích ...
Známe všechny týmy pro zářijová finále v soutěžích ...

24.08.2022 | Ze čtyř soutěží družstev mládeže je dohrána jen jedna - Pohár klubů smíšených družstev mládeže do 16 let získali v Telči hráči a hráčky GC Brno. Finále smíšených družstev žáků do 14 let, dorostenců a dorostenek do 18 let se hrají v září a všech 24 týmů už známe.

Finále Poháru klubů v Telči
Finále Poháru klubů v Telči

14.08.2022 | První ze tří národních finále v soutěžích družstev mládeže pořádaných ČGF – pro smíšená družstva mládeže do 16 let – hostí Telč. Pohár klubů je tradičně nejpočetněji obsazovanou týmovou soutěží. Na snímku vítězné družstvo GC Brno, který po Extralize mužů dobyl další velké vítězství.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP