Česká golfová federace

Aktuality

Finále Národní Golfové Tour Mládeže ve Mstěticích

Finále Národní Golfové Tour Mládeže ve Mstěticích

Jan Šonka, Pondělí 19. září 2022

Už podle předpovědi počasí na třetí zářijový víkend bylo zřejmé, že původně plné startovní pole bude bojovat s odhláškami. Do turnaje bylo nakonec přijato jedenáct náhradníků, kteří byli schopni a také ochotni do prvního kola nastoupit.

„Nebylo jednoduché startovní pole doplnit náhradníky. Mnohým přijatým se během pár dnů rozvinula chřipka, viróza nebo vyvstaly jiné zdravotní obtíže, které jim znemožnily ve Mstěticích hrát,“ říká ředitel túry Jan Šonka.


Do prvního kola finálového turnaje nastoupilo 77 hráčů a hráček. Počasí připravilo nelehkou prověrku jejich herní výkonnosti a odolnosti. V sobotu bylo relativně chladno, teploty dosahovaly maximálně 13° Celsia a foukal svěží vítr. V neděli byly podmínky o poznání těžší. Sice celý den nepršelo, ale vítr v nárazech dosahoval opravdu velké rychlosti. „I přes zkrácení mnoha jamek jsme ve druhém kole zaznamenávali o něco horší výsledky,“ komentuje nedělní počasí hlavní rozhodčí Miroslav Zelený. Ostatně, velký obdiv nad některými výsledky uhranými v takovémto počasí dal při závěrečném vyhlašování vítězů najevo i prezident hostitelského GC Mstětice Jaroslav Kuracina.


„V kategorii žáků byla i rozehrávka. Na první dodatečné jamce Honza Vácha zapsal birdie a nakonec druhý Roman Pivoda odcházel s parem. Finálová zastávka naší túry tím naplnila všechna kritéria pro napínavý turnaj,“ dodal s úsměvem Jan Šonka.


Velké poděkování patří hostitelskému resortu, rozhodčím a všem dalším, kdo přispěli k tomu, že hřiště po neuvěřitelném množství srážek bylo v hratelném stavu a umožnilo náročnou, ale regulérní podzimní hru.


Foto: Jan Šonka


Odkaz:
Finále NGTM ve Mstěticích – výsledková listina
NGTM 2022 - konečné žebříčky žáků, žákyň, kadetů a kadetek

Autor: Jan Šonka 
Datum: Pondělí 19. září 2022
Všechny články autora

Související články

Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena
Turnajová sezóna 2024 je (téměř) připravena

03.01.2024 | Na konci minulého roku byly na webu a v mobilní aplikaci ČGF publikovány oba kalendáře akcí ČGF na rok 2024. V případě kalendáře hlavních akcí to je čtvrtá pracovní verze, kalendář akcí mládeže byl publikován poprvé.

Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...
Národní mistrovství ČR žáků a kadetů očima vítěze ...

21.11.2023 | Většina mládežnických hráčů má vedle vítězství v turnaji také za cíl vstoupit do světového amatérského žebříčku WAGR. Filip Lukáš si tento úkol splnil na NMČR žáků a kadetů. Jak prožíval chvíle na hřišti? Pojďte se společně s ním vrátit do červencového turnaje na hřišti Kunětická Hora.

Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D
Regionální Moravská Tour Mládeže – Region D

17.11.2023 | Regionální Moravská Tour Mládeže (RMTM) vstupovala do nového ročníku 2023 po ukončení spolupráce s dlouholetým promotérem turnajů. Počáteční obavy se nenaplnily, letošní RMTM přinesla sérii 24 atraktivních turnajů na nejlepších moravských hřištích a také nového partnera pro novou vloženou minisérii...

Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C
Regionální Dětská Tour Severovýchod - REGION C

10.11.2023 | Dětská Tour Severovýchod (DTSV) vstoupila letošním ročníkem do třetí dekády své existence posílena změnami. Hlavní dětská a mládežnická soutěž pro nově definovaný REGION C nabídla větší počet hřišť, atraktivnější turnajový kalendář a zaznamenala nárůst hráčského startovního pole.

Regionální soutěže – Regionální Tour Mládeže Regionu ...
Regionální soutěže – Regionální Tour Mládeže Regionu ...

03.11.2023 | V roce 2023 proběhl již 14. ročník Regionální Tour Mládeže Regionu B. Reorganizace regionů se nejvíce dotkla právě této mládežnické série. Přišla o více než 10 hřišť, i tak mladým hráčům nabídla možnost odehrát srovnatelný počet turnajů a kol jako minulé roky.

Regionální soutěže – Dětská Tour Západ A
Regionální soutěže – Dětská Tour Západ A

27.10.2023 | Regionálními soutěžemi mládeže rozvíjí Česká golfová federace odspodu a od útlého věku hráčskou základnu v ČR. V roce 2023 přišla ČGF se změnou regionálního uspořádání a s pozitivními novinkami vstoupily do sezony čtyři regionální mládežnické okruhy. Dětská Tour Západ A vyhlásila v září své vítěze.

Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...
Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ovládl ...

24.09.2023 | Poslední letošní finále družstev se odehrálo na hřišti Svobodné Hamry. Na Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let zvítězili hráči z Albatross Golf Clubu Praha, kteří si ve finálovém boji poradili se zástupci RGA Greensgate.

Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...
Finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let ...

21.09.2023 | Předposlední záříjový víkend se odehraje další z vrcholů týmových soutěží vypsaných Českou golfovou federací. Na programu je finále Mistrovství ČR družstev chlapců do 18 let, které od 22.-24. září hostí Golf & Country Club Svobodné Hamry na Vysočině. ...

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde