Česká golfová federace

Aktuality

Finále Národní Golfové Tour Mládeže ve Mstěticích

Finále Národní Golfové Tour Mládeže ve Mstěticích

Jan Šonka, Pondělí 19. září 2022

Už podle předpovědi počasí na třetí zářijový víkend bylo zřejmé, že původně plné startovní pole bude bojovat s odhláškami. Do turnaje bylo nakonec přijato jedenáct náhradníků, kteří byli schopni a také ochotni do prvního kola nastoupit.

„Nebylo jednoduché startovní pole doplnit náhradníky. Mnohým přijatým se během pár dnů rozvinula chřipka, viróza nebo vyvstaly jiné zdravotní obtíže, které jim znemožnily ve Mstěticích hrát,“ říká ředitel túry Jan Šonka.


Do prvního kola finálového turnaje nastoupilo 77 hráčů a hráček. Počasí připravilo nelehkou prověrku jejich herní výkonnosti a odolnosti. V sobotu bylo relativně chladno, teploty dosahovaly maximálně 13° Celsia a foukal svěží vítr. V neděli byly podmínky o poznání těžší. Sice celý den nepršelo, ale vítr v nárazech dosahoval opravdu velké rychlosti. „I přes zkrácení mnoha jamek jsme ve druhém kole zaznamenávali o něco horší výsledky,“ komentuje nedělní počasí hlavní rozhodčí Miroslav Zelený. Ostatně, velký obdiv nad některými výsledky uhranými v takovémto počasí dal při závěrečném vyhlašování vítězů najevo i prezident hostitelského GC Mstětice Jaroslav Kuracina.


„V kategorii žáků byla i rozehrávka. Na první dodatečné jamce Honza Vácha zapsal birdie a nakonec druhý Roman Pivoda odcházel s parem. Finálová zastávka naší túry tím naplnila všechna kritéria pro napínavý turnaj,“ dodal s úsměvem Jan Šonka.


Velké poděkování patří hostitelskému resortu, rozhodčím a všem dalším, kdo přispěli k tomu, že hřiště po neuvěřitelném množství srážek bylo v hratelném stavu a umožnilo náročnou, ale regulérní podzimní hru.


Foto: Jan Šonka


Odkaz:
Finále NGTM ve Mstěticích – výsledková listina
NGTM 2022 - konečné žebříčky žáků, žákyň, kadetů a kadetek

Autor: Jan Šonka 
Datum: Pondělí 19. září 2022
Všechny články autora

Související články

Soutěže družstev mládeže otevřou v neděli ti  ...
Soutěže družstev mládeže otevřou v neděli ti  ...

02.06.2023 | Kvalifikaci družstev do 14 let rozehrají v neděli na hřišti Čertovo Břemeno žáci z regionů Západ. Celkem 16 týmů ze čtrnácti golfových klubů se v první letošní kvalifikaci utkají o postupové příčky do finálového turnaje.

Poděbrady o víkendu dějištěm 2.
Poděbrady o víkendu dějištěm 2.

22.05.2023 | Hned tři vítězové svých kategorií obhájili prvenství z 1. NGTM. Mikuláš Vojtěšek a Julie Oplatková opět kralovali kadetům, stejně tak Tereza Kamradková v kategorii žákyň do 14 let. Pouze mezi žáky se na výsledkové listině oproti předchozímu turnaji 1.

Annika Kohoutek sahala v anglickém Enville Golf ...
Annika Kohoutek sahala v anglickém Enville Golf ...

09.05.2023 | Na R&A British Amateur Championship do 16 let v anglickém Enville Golf Club sahala po svém prvním velkém turnajovém vítězství česká juniorka Annika Kohoutek. V dramatickém rozstřelu s Němkou Steinerovou však jedna rána navíc znamenala i tak skvělé druhé místo a největší úspěch v její kariéře.

Na jihu Čech se sešli mladí výkonnostní hráči ...
Na jihu Čech se sešli mladí výkonnostní hráči ...

08.05.2023 | Tři prvenství z prvního turnaje Národní Golfové Tour Mládeže putují z jihočeské Hluboké nad Vltavou na Moravu. Julie Oplatková a Mikuláš Vojtěšek ovládli kategorii kadetů. Tereza Kamradková a Ondřej Doležal se stali vítězi v kategorii žáků.

Mladí golfisté a golfistky míří do zahraničí za ...
Mladí golfisté a golfistky míří do zahraničí za ...

02.05.2023 | Není žádným tajemstvím, že USA jsou centrem golfových nadšenců, špičkových greenů i nejlepších golfistů světa. Jaké benefity studium na americké internátní škole golfistům přináší na sportovní, akademické a osobní úrovni?...

V nové sezóně ČGF připravila více než 100 turnajů ...
V nové sezóně ČGF připravila více než 100 turnajů ...

28.03.2023 | Česká golfová federace cílí na děti prostřednictvím regionálních turnajů. V šesti kategoriích je myšleno i na úplné benjamínky. Ti mají možnost vyzkoušet si své první sportovní krůčky ze zkrácených odpališť. Celkem 105 turnajů na 73 hřištích odstartuje turnaj 14. 4. v Hluboké nad Vltavou.

Nultý Pražský přebor ovládly Hodkovičky
Nultý Pražský přebor ovládly Hodkovičky

21.10.2022 | V neděli 16. října se v Prague City Golf na Zbraslavi - za podpory Magistrátu HMP a GOLFSHOP4YOU - odehrál nultý ročník Pražského přeboru, v němž se střetla pražská Tréninková centra mládeže ČGF. Pozvání přijalo pět klubů: Prague City GC, Albatross GC Praha, GC Hodkovičky, GC Hostivař a GC Motol.

Novinka na závěr sezóny: Bohemia Cup ve Mstěticích
Novinka na závěr sezóny: Bohemia Cup ve Mstěticích

09.10.2022 | V samém závěru letošní sezóny - od pátku 21. do neděle 23. října - Golf Club Mstětice pořádá zajímavý turnaj pro děti a mládež od 10 do 24 let – Bohemia Cup alias Junior Golf Championship. Kromě mládežnických žebříčků ČGF se turnaj započítává také do Světového amatérského žebříčku WAGR.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde