Česká golfová federace

Aktuality

Skvělá Klára Spilková v Top 10 na Amundi German Masters!

Skvělá Klára Spilková v Top 10 na Amundi German Masters!

Luboš Klikar, Pondělí 4. července 2022

G&CC Seddiner See mezi Postupimí a Berlínem hostil od 30. června do 3. července další turnaj Ladies European Tour – Amundi German Masters. A Češky se po úspěchu v Berouně v silné konkurenci v Německu znovu vytáhly!

Mezi 126 hráčkami na startu Amundi German Masters bylo šest českých profesionálek. Ano, profesionálek, neboť i senzační vítězka Tipsport Czech Ladies Open v Berouně amatérka Jana Melichová mezitím ohlásila přestup do profesionálního golfu. Cutem po dvou kolech (+2) prošla polovina našich hráček – Klára Spilková, Sára Kousková a Tereza Melecká. Mezi 67 šťastných, které hrály třetí a čtvrté kolo, se bohužel nedostaly ani Jana Melichová ani Kristýna Napoleaová. Tereza Koželuhová do dohrávky druhého kola po přerušení už nenastoupila.

Druhé kolo výrazně poznamenalo počasí – silná bouřka a zcela zaplavené hřiště si v pátek kolem poledne vyžádaly tříhodinové přerušení (na snímku jamka č. 8). Druhé kolo se tak dohrávalo až v sobotu ráno, poté pořadatelé provedli cut a ještě před polednem odstartovali třetí kolo.

Hřiště G&CC Seddiner See v pátek 1. července v poledne...

Finálové kolo v neděli 3. července přineslo slunečné počasí a dramatickou zápletku na posledních dvou jamkách. Klára Spilková šla do finále z děleného 5. místa. Přestože se ji pozici v Top 5 nepodařilo udržet a klesla na 10. místo, po děleném druhém místě v Berouně potvrdila, že patří k tomu nejlepšímu, co v ženském golfu v Evropě teď hraje. Ve čtvrtém kole zapsala čtyři birdie a stejný počet bogey (72) a s celkovým skóre -9 skončila se ztrátou šesti ran na vítězku Maju Stark ze Švédska.

Po děleném 13. místě v Berouně si další velmi dobré umístění na nejvyšší evropské scéně připsala i čerstvá profesionálka Sára Kousková, která v turnaji skončila na děleném 22. místě s celkovým skóre -4 poté, co ve finále hrála 70 (-2).

Ještě o dvě rány lépe se finálové kolo povedlo Tereze Melecké, která hrála 68 (-4) a dotáhla se na Sáru Kouskovou. Tereza Melecká, která také hraje svou první profesionální sezónu, si díky posledním výsledkům v Berouně a Berlíně upevnila své postavení na elitním evropském okruhu.

Vítězkou turnaje se po kolapsu Jessiky Karlsson na závěrečných dvou jamkách stala její krajanka Maja Stark. Po bogey na 17. jamce Jessica Karlsson stále vstupovala na poslední odpaliště s náskokem jedné rány na své pronásledovatelky. Viditelně nervózní však svůj drajv poslala hluboko do lesa na pravé straně jamky. Pozdější vítězka Maja Stark hru nervů zvládla bravurně a druhou ránu z prostředka ferveje poslal málem do jamky. Snadné tap-in birdie znamenalo už čtvrté vítězství mladé Švédky na okruhu LET, zatímco bogey po výklepu z lesa poslalo Jessiku Karlsson na dělené druhé místo s Němkou Leonií Harm. I slzy byly.

Foto: LET - Tristan Jones, Luboš Klikar

Odkazy:
Konečné výsledky Amundi German Masters 2022
Race to Costa del Sol
Fotogalerie Tristana Jonese

Autor: Luboš Klikar 
Datum: Pondělí 4. července 2022
Všechny články autora

Související články

Klára Spilková vítězí na Ladies European Tour
Klára Spilková vítězí na Ladies European Tour

25.09.2022 | Druhého vítězství kariéry na Ladies European a prvního po pěti letech dosáhla Klára Spilková. Sedmadvacetiletá golfová profesionálka zvítězila v play off na KMPG Women´s Irish Open a k výhře z dubna 2017 v Maroku přidala 25. září 2022 titul ještě většího významu.

Spilková rozehrála turnaj ve Francii skvěle.
Spilková rozehrála turnaj ve Francii skvěle.

16.09.2022 | Hned tři české golfistky postoupily na turnaji ve Francii v rámci Ladies European Tour (LET) do finálového kola. Nejlepší z nich Klára Spilková bude se skóre -6 dokonce útočit z děleného pátého místa na nejvyšší příčky. Jana Melichová postoupila se skóre +1.

Tereza Melecká předvedla ve Švýcarsku velký návrat
Tereza Melecká předvedla ve Švýcarsku velký návrat

12.09.2022 | Tereza Melecká zakončila turnaj ve Švýcarsku v rámci elitní Ladies European Tour se skóre -1 na děleném třicátém místě. Naopak Janě Melichové se ve finálovém kole příliš nedařilo a turnaj zakončila šedesátá se skóre +5.

Češi na mezinárodní scéně – 35. týden
Češi na mezinárodní scéně – 35. týden

02.09.2022 | Na přelomu týdne mohou čeští hráči dosáhnout dalších skvělých individuálních, ale také týmových výsledků. Po úspěchu družstva žen na mistrovství světa odehrávajícím se v minulém týdnu se o vylepšení svého maxima snaží i družstvo mužů. Sára Kousková bojuje o své další vítězství v sérii LETAS.

Češi na mezinárodní scéně – týden 26
Češi na mezinárodní scéně – týden 26

30.06.2022 | Po domácím turnaji v Berouně pokračuje LET v Německu. Celkem šest českých hráček se představí nedaleko Berlína na Amundi German Masters. Kromě Kláry Spilkové také vítězka berounského turnaje a čerstvá profesionálka Jana Melichová. Na mužské Challenge Tour v Itálii startují Mrůzek, Zach a Brixi.

Klára Spilková - Top 10 cílem pro Beroun
Klára Spilková - Top 10 cílem pro Beroun

23.06.2022 | Po dvou letech hraje Klára Spilková opět domácí turnaj Ladies European Tour. Na Tipsport Czech Ladies Open v Royal Beroun Golf Clubu, kde před dvěma lety skončila těsně za Top 10, přijela s nejlepším výsledkem sezony, a tedy patřičně sebevědomá.

Známe startovní časy, Češky v přímých přenosech
Známe startovní časy, Češky v přímých přenosech

23.06.2022 | Šestnáct českých golfistek je pro první dvě kola Tipsport Czech Ladies Open rovnoměrně rozděleno do patnácti trojic, které budou postupně vycházet na hřiště Royal Beroun Golf Clubu. Startovní listina ovšem byla pro komfort diváků na místě i u obrazovek O2 TV Sport sestavena do dvou hlavních bloků.

Tipsport Czech Ladies Open s patnáctkou Češek
Tipsport Czech Ladies Open s patnáctkou Češek

15.06.2022 | Patnáct českých jmen má k dnešnímu dni seznam hráček na Tipsport Czech Ladies Open. Turnaj Ladies European Tour, který se koná od 24. do 26. června v Royal Beroun Golf Clubu s přímými přenosy O2 TV Sport, bude mít nejvýznamnější české zastoupení v historii této světové série.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP