Česká golfová federace

Aktuality

Mladí reprezentanti na EOHT znovu jasně vyhrávali

Mladí reprezentanti na EOHT znovu jasně vyhrávali

Pátek 22. dubna 2022

Dvě výhry nad italskými soupeři se stejným výsledkem 3:0. Také druhý den přinesl českým družstvům na European Olympic Hopes Trophy radost a klid před závěrečným hracím dnem.

České mládí se ve Slovinsku činí a míří za úspěchem. Na výběry vedené kapitánem Svatoplukem Býmou a trenérem Markem Novým dnes nestačily ani italské výběry, navíc většina zápasů opět skončila poměrně jasným výsledkem. Největší bojovnost musel prokázat Matouš Zach, který otáčel dramatický souboj až v závěru.

Není divu, že Býma své svěřence chválil. „Především u kluků to bylo poměrně jasné, i když Matouš se pořádně zapotil a zaslouží velkou pochvalu za bojovnost. Ještě po desáté jamce totiž prohrával tři, ale přesto vyhrál,“ komentoval dnešní průběh Býma. „Skvělý moment ve vyrovnanějších dívčích zápasech přinesl desetimetrový putt Štěpánky Duškové na 16. jamce, což znamenalo vítězství. Pochvalu si ale zaslouží všichni, navíc se dnes hrálo v dešti, pořadatelé opakovaně museli vytlačovat vodu z greenů.“

Před sobotním závěrečným dnem proti Slovinsku budou hráči a hráčky především regenerovat. „Dáme ještě i lehčí trénink, ale především chceme jít do závěrečného dne s čistou hlavou,“ uvedl český kapitán.

Výsledky 2. dne
Chlapci: Česko – Itálie 3:0
Dívky: Česko – Itálie 3:0

FOTO facebook.com

 

 
Datum: Pátek 22. dubna 2022
Všechny články autora

Související články

Češi vezou ze Slovinska zlato a stříbro
Češi vezou ze Slovinska zlato a stříbro

23.04.2022 | Dvě cenné medaile vezou ze Slovinska čeští mladí golfisté z 8. European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku. Chlapecký tým prohrál těsně souboj o zlato, dívky svoji soutěž naprosto ovládly.

Češi na EOHT zvládli úvodní den bez ztráty
Češi na EOHT zvládli úvodní den bez ztráty

21.04.2022 | Velmi vydařený den mají za sebou mladé české výběry startující v soutěži European Olympic Hopes Trophy, která odstartovala ve Slovinsku. Chlapecký i dívčí tým vyhrály proti Maďarsku i Slovensku, navíc v součtu prohrály jediný z dvanácti zápasů.

Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...
Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...

20.04.2022 | Bohatý program čeká na české golfisty v závěru týdne. Tři profesionálky startují v Austrálii, Ondřej Lieser bude hrát v rámci DP World Tour ve Španělsku a nejmladší české reprezentační výběry se představí na European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku.

Češi byli na Junior Evian Cupu pátí, tři hráči ...
Češi byli na Junior Evian Cupu pátí, tři hráči ...

23.09.2021 | Tři hráči ve svých kategoriích v elitní desítce, družstvo páté. Takové konečné výsledky veze z Amundi Junior Evian Cupu ve Francii smíšený tým českých starších žáků a žákyň. Z jednotlivců si v závěrečném kole vedl nejlépe Louis Klein (-1), což mu přineslo konečné osmé místo.

Češi jsou na Evian Cupu už pouhé dvě rány od bronzu
Češi jsou na Evian Cupu už pouhé dvě rány od bronzu

22.09.2021 | Pouhé dvě rány ztrácejí čeští golfisté věkové kategorie do 14 let, hrající The Amundi Evian Juniors Cup ve Francii, na třetí místo před finálovým kolem. Nejlépe si dnes vedl Matouš Zach, který náročné hřiště obešel v paru, což byl vůbec nejlepší výsledek dne.

Evian Junior Cup: Po 1. kole Češi na sedmém místě
Evian Junior Cup: Po 1. kole Češi na sedmém místě

21.09.2021 | Na sedmém místě je český tým starších žáků v prestižní soutěži The Amundi Evian Junior Cup, která odstartovala dnes ve Francii. Mladí Češi však neztrácejí příliš na nejlepší družstva, od čtvrtého místa je dělí pouhé tři rány. Z jednotlivců zvládl nejlépe nástrahy prvního kola Louis Klein (+3).

Poslední reprezentační soutěž roku patří juniorskému ...
Poslední reprezentační soutěž roku patří juniorskému ...

20.09.2021 | Poslední reprezentační akcí roku bude v následujících třech dnech The Amundi Evian Juniors Cup, jak se celým názvem jmenuje soutěž čtyřčlenných národních výběrů do 14 let, která se hraje tradičně ve Francii.

Denisa Vodičková zajistila vítězný bod evropského ...
Denisa Vodičková zajistila vítězný bod evropského ...

03.09.2021 | Česká dorostenka Denisa Vodičková skvěle reprezentovala Česko a Evropu v prestižním PING Junior Solheim Cupu. Evropský výběr zvládl otočit nepříznivý výsledek po prvním kole a po čtrnácti letech se raduje z vítězství nad USA (13:11), mladá Češka stvrdila vítězství na 17.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde