Česká golfová federace

Aktuality

Češi jsou na Evian Cupu už pouhé dvě rány od bronzu

Češi jsou na Evian Cupu už pouhé dvě rány od bronzu

Petr Halaburda, Středa 22. září 2021

Pouhé dvě rány ztrácejí čeští golfisté věkové kategorie do 14 let, hrající The Amundi Evian Juniors Cup ve Francii, na třetí místo před finálovým kolem. Nejlépe si dnes vedl Matouš Zach, který náročné hřiště obešel v paru, což byl vůbec nejlepší výsledek dne.

Matouš Zach obešel jako jeden ze tří hráčů dnešní kolo za 71 ran a díky celkovému skóre +6 (77+71) postoupil na dělenou osmou příčku. Horší den prožil Louis Klein, který je nyní dvanáctý s výsledkem +10 (74+78).

V desítce nejlepších jsou také obě dívky. Především Annika Kohoutková předvedla dnes pořádnou dávku bojovnosti, neboť po prvních devíti jamkách byla na skóre +7, ale druhou a náročnější část hřiště zahrála tři rány pod par a v absolutním pořadí dívek je šestá +12 (79+75) jen o místo před Kristinou Lebovou +14 (79+77).

Tři nejlepší výsledky dne se započítávají do týmové soutěže, kde Češi dnes poskočili ze sedmého na čtvrté místo a před nimi jsou už pouze dvě země. Francouzský první tým je ve vedení, druzí jsou Italové, třetí je druhý domácí výběr, na který má už česká čtveřice ztrátu pouhé dvě rány.

„Dnes jsme byli s výkonem týmu spokojeni. Matouš si zaslouží velkou pochvalu, stejně jako děvčata, která předvedla ohromnou bojovnost a Annika i parádní obrat, Louis se naopak trápil. Rádi bychom na podařené dnešní kolo navázali také na závěr. Jenže stejně nabité je pořadí za námi. Lámat chleba se bude mezi desátou a čtrnáctou jamkou, tam se dá nejvíce poztrácet,“ předpověděl kapitán Svatopluk Býma.

LEADERBOARD družstva
LEADERBOARD jednotlivců

FOTO facebook.com/evianchamp/

Datum: Středa 22. září 2021
Všechny články autora

Související články

Češi byli na Junior Evian Cupu pátí, tři hráči ...
Češi byli na Junior Evian Cupu pátí, tři hráči ...

23.09.2021 | Tři hráči ve svých kategoriích v elitní desítce, družstvo páté. Takové konečné výsledky veze z Amundi Junior Evian Cupu ve Francii smíšený tým českých starších žáků a žákyň. Z jednotlivců si v závěrečném kole vedl nejlépe Louis Klein (-1), což mu přineslo konečné osmé místo.

Evian Junior Cup: Po 1. kole Češi na sedmém místě
Evian Junior Cup: Po 1. kole Češi na sedmém místě

21.09.2021 | Na sedmém místě je český tým starších žáků v prestižní soutěži The Amundi Evian Junior Cup, která odstartovala dnes ve Francii. Mladí Češi však neztrácejí příliš na nejlepší družstva, od čtvrtého místa je dělí pouhé tři rány. Z jednotlivců zvládl nejlépe nástrahy prvního kola Louis Klein (+3).

Poslední reprezentační soutěž roku patří juniorskému ...
Poslední reprezentační soutěž roku patří juniorskému ...

20.09.2021 | Poslední reprezentační akcí roku bude v následujících třech dnech The Amundi Evian Juniors Cup, jak se celým názvem jmenuje soutěž čtyřčlenných národních výběrů do 14 let, která se hraje tradičně ve Francii.

Denisa Vodičková zajistila vítězný bod evropského ...
Denisa Vodičková zajistila vítězný bod evropského ...

03.09.2021 | Česká dorostenka Denisa Vodičková skvěle reprezentovala Česko a Evropu v prestižním PING Junior Solheim Cupu. Evropský výběr zvládl otočit nepříznivý výsledek po prvním kole a po čtrnácti letech se raduje z vítězství nad USA (13:11), mladá Češka stvrdila vítězství na 17.

Denisa Vodičková v Junior Solheim Cupu: výhra ...
Denisa Vodičková v Junior Solheim Cupu: výhra ...

02.09.2021 | Česká amatérka Denisa Vodičková byla v úvodním hracím dnu PING Junior Solheim Cupu úspěšná napůl. Se svojí italskou spoluhráčkou Francescou Fiorelliniovou nejdříve suverénně ovládly fourball, ale v odpoledním foursomu odešly těsně poraženy.

Svátek začíná: Denisa Vodičková startuje na juniorsk ...
Svátek začíná: Denisa Vodičková startuje na juniorsk ...

01.09.2021 | Šestnáctileté amatérce Denise Vodičkové dnes začíná velký svátek: bude hájit evropského výběru juniorské verze slavného Solheim Cupu. Utkání mezi nejlepšími Evropankami a Američankami do 18 let začíná v Sylvania Country Clubu v Ohiu. ...

Denisa Vodičková byla nominována na juniorský ...
Denisa Vodičková byla nominována na juniorský ...

26.07.2021 | Šestnáctiletá česká golfistka Denisa Vodičková byla nominována do dvanáctičlenného výběru Evropy pro prestižní PING Junior Solheim Cup. Nominaci dnes oznámila kapitánka a golfová legenda Annika Sörenstam.

Vodičková na European Young Masters obhájila bronz
Vodičková na European Young Masters obhájila bronz

24.07.2021 | Denisa Vodičková obhájila na European Young Masters ve Finsku bronzovou medaili z předchozího šampionátu na domácí půdě. Po druhém kole vedoucí česká golfistka i finálové kolo zahrála pod par hřiště, ale nestačila na finišující soupeřky.

Reklama
Banner
X WHS WHS

Ověř si svůj HCP