Česká golfová federace

Aktuality

Češi jsou na Evian Cupu už pouhé dvě rány od bronzu

Češi jsou na Evian Cupu už pouhé dvě rány od bronzu

Petr Halaburda, Středa 22. září 2021

Pouhé dvě rány ztrácejí čeští golfisté věkové kategorie do 14 let, hrající The Amundi Evian Juniors Cup ve Francii, na třetí místo před finálovým kolem. Nejlépe si dnes vedl Matouš Zach, který náročné hřiště obešel v paru, což byl vůbec nejlepší výsledek dne.

Matouš Zach obešel jako jeden ze tří hráčů dnešní kolo za 71 ran a díky celkovému skóre +6 (77+71) postoupil na dělenou osmou příčku. Horší den prožil Louis Klein, který je nyní dvanáctý s výsledkem +10 (74+78).

V desítce nejlepších jsou také obě dívky. Především Annika Kohoutková předvedla dnes pořádnou dávku bojovnosti, neboť po prvních devíti jamkách byla na skóre +7, ale druhou a náročnější část hřiště zahrála tři rány pod par a v absolutním pořadí dívek je šestá +12 (79+75) jen o místo před Kristinou Lebovou +14 (79+77).

Tři nejlepší výsledky dne se započítávají do týmové soutěže, kde Češi dnes poskočili ze sedmého na čtvrté místo a před nimi jsou už pouze dvě země. Francouzský první tým je ve vedení, druzí jsou Italové, třetí je druhý domácí výběr, na který má už česká čtveřice ztrátu pouhé dvě rány.

„Dnes jsme byli s výkonem týmu spokojeni. Matouš si zaslouží velkou pochvalu, stejně jako děvčata, která předvedla ohromnou bojovnost a Annika i parádní obrat, Louis se naopak trápil. Rádi bychom na podařené dnešní kolo navázali také na závěr. Jenže stejně nabité je pořadí za námi. Lámat chleba se bude mezi desátou a čtrnáctou jamkou, tam se dá nejvíce poztrácet,“ předpověděl kapitán Svatopluk Býma.

LEADERBOARD družstva
LEADERBOARD jednotlivců

FOTO facebook.com/evianchamp/

Datum: Středa 22. září 2021
Všechny články autora

Související články

Češi vezou ze Slovinska zlato a stříbro
Češi vezou ze Slovinska zlato a stříbro

23.04.2022 | Dvě cenné medaile vezou ze Slovinska čeští mladí golfisté z 8. European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku. Chlapecký tým prohrál těsně souboj o zlato, dívky svoji soutěž naprosto ovládly.

Mladí reprezentanti na EOHT znovu jasně vyhrávali
Mladí reprezentanti na EOHT znovu jasně vyhrávali

22.04.2022 | Dvě výhry nad italskými soupeři se stejným výsledkem 3:0. Také druhý den přinesl českým družstvům na European Olympic Hopes Trophy radost a klid před závěrečným hracím dnem.

Češi na EOHT zvládli úvodní den bez ztráty
Češi na EOHT zvládli úvodní den bez ztráty

21.04.2022 | Velmi vydařený den mají za sebou mladé české výběry startující v soutěži European Olympic Hopes Trophy, která odstartovala ve Slovinsku. Chlapecký i dívčí tým vyhrály proti Maďarsku i Slovensku, navíc v součtu prohrály jediný z dvanácti zápasů.

Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...
Liesera čeká další start, české trio hraje v  ...

20.04.2022 | Bohatý program čeká na české golfisty v závěru týdne. Tři profesionálky startují v Austrálii, Ondřej Lieser bude hrát v rámci DP World Tour ve Španělsku a nejmladší české reprezentační výběry se představí na European Olympic Hopes Trophy ve Slovinsku.

Češi byli na Junior Evian Cupu pátí, tři hráči ...
Češi byli na Junior Evian Cupu pátí, tři hráči ...

23.09.2021 | Tři hráči ve svých kategoriích v elitní desítce, družstvo páté. Takové konečné výsledky veze z Amundi Junior Evian Cupu ve Francii smíšený tým českých starších žáků a žákyň. Z jednotlivců si v závěrečném kole vedl nejlépe Louis Klein (-1), což mu přineslo konečné osmé místo.

Evian Junior Cup: Po 1. kole Češi na sedmém místě
Evian Junior Cup: Po 1. kole Češi na sedmém místě

21.09.2021 | Na sedmém místě je český tým starších žáků v prestižní soutěži The Amundi Evian Junior Cup, která odstartovala dnes ve Francii. Mladí Češi však neztrácejí příliš na nejlepší družstva, od čtvrtého místa je dělí pouhé tři rány. Z jednotlivců zvládl nejlépe nástrahy prvního kola Louis Klein (+3).

Poslední reprezentační soutěž roku patří juniorskému ...
Poslední reprezentační soutěž roku patří juniorskému ...

20.09.2021 | Poslední reprezentační akcí roku bude v následujících třech dnech The Amundi Evian Juniors Cup, jak se celým názvem jmenuje soutěž čtyřčlenných národních výběrů do 14 let, která se hraje tradičně ve Francii.

Denisa Vodičková zajistila vítězný bod evropského ...
Denisa Vodičková zajistila vítězný bod evropského ...

03.09.2021 | Česká dorostenka Denisa Vodičková skvěle reprezentovala Česko a Evropu v prestižním PING Junior Solheim Cupu. Evropský výběr zvládl otočit nepříznivý výsledek po prvním kole a po čtrnácti letech se raduje z vítězství nad USA (13:11), mladá Češka stvrdila vítězství na 17.

Reklama
Banner
X HCP HCP

HráčPřihlásit zde